STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2011-02-11     UŚPIONY BERNARDYN ...!

Na początku lutego pracownik schroniska miejskiego dla zwierząt otrzymał telefoniczne powiadomienie z Urzędu Miasta i Gminy o bernardynie znajdującym się w lesie w okolicy miejscowości Czerniejewo. Opiekun udał się we wskazane miejsce w głębi lasu (ok. 4 km od drogi) i tam znalazł biało - brązowego bernardyna w bardzo ciężkim stanie, mimo beznadziejnej sytuacji lekarz weterynarii podjął jego leczenie.

Niestety obrażenia psa były tak duże, stan zdrowia nie ulegał poprawie, dlatego podjęto decyzję o jego uśpieniu, aby ukrócić cierpieniu zwierzęcia. Zdaniem lekarza weterynarii ciężki stan psa mógł wskazywać na pobicie lub wypadek samochodowy, dlatego sprawę przekazano do Komisariatu Policji w Czerniejewie.  

Na portalu internetowym www.wrzesnia.info.pl rozgorzała spora dyskusja na ten temat. Wśród wielu wątków pojawiła się sprawa ukarania właściciela właśnie bernardyna za nie sprawowanie odpowiedniej opieki. Śpieszymy donieść, że w tej sprawie dokonaliśmy sprawdzenia. Informujemy, że ten nasz uśpiony bernardyn nie ma nic wspólnego z tamtą sprawą.   

                                                                                                                                                                 A.H.S.

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT