STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2011-05-11     INTERWENCJE STRAŻNIKÓW MIEJSKICH ...!
 
 • 100 złotych mandatu karnego kredytowanego i 1 punkt karny otrzymał 31-letni mieszkaniec gminy Brodnica, który zaparkował ciągnikiem rolniczym na nowym chodniku. Wytłumaczeniem dla kierowcy była prowadzona rozmowa przez telefon komórkowy. Dodajmy, iż ulica ta nie posiada znaku zatrzymywania się, więc kierowca mógł swobodnie zatrzymać się i przeprowadzić rozmowę nie łamiąc przepisów ruchu drogowego. Wykroczenie to miało miejsce przy ul. Armii Poznań. 27.04.2011 r.

 • Dyżurujący strażnik miejski w czwartkowe popołudnie otrzymał zgłoszenie o atakującym jamniku, który bezpańsko biega w okolicach marketu „Biedronka”. Wysłany na miejsce patrol potwierdził tą sytuację, ustalił właściciela psa i ukarał mandatem karnym za niedopełnienie obowiązku nadzoru nad zwierzęciem. Wystawiony mandat opiewał na kwotę 50 złotych. 28.04.2011 r.

 • Strażnicy miejscy w sobotnie popołudnie interweniowali na dworcu PKP w sprawie nietrzeźwego mężczyzny, który uskarżał się na lewą nogę. Ból nogi był tak duży, iż uniemożliwiał mężczyźnie poruszanie się. Funkcjonariusze przewieźli mężczyznę na izbę przyjęć celem udzielenia fachowej pomocy lekarskiej. 30.04.2011 r.

 • Spożywanie alkoholu w miejscu publicznym jest zabronione. Zapomniał o tym 30 – letni mieszkaniec Poznania, który odwiedził Wrześnię w sobotnie przedpołudnie. Kierując się z dworca PKP w stronę miasta mężczyzna popijał piwo. Za popełnione wykroczenie sprawca będzie musiał teraz wpłacić do gminnej kasy 100 złotych z tytułu mandatu karnego. 07.05.2011 r.

 • Jednym z obowiązków właściciela psa jest jego zaszczepienie przeciw wściekliźnie! Obowiązku tego jednak nie dopilnował jeden z mieszkańców Wrześni. Brak zaświadczenia, które potwierdzałoby szczepienie psa kosztowało jego właściciela 300 złotych, tyle bowiem wynosił mandat karny nałożony przez strażników miejskich. Mandat karny to jednak nie wszystko … właściciel psa został również zobowiązany do zaszczepienia psa i okazania dokumentu potwierdzającego tą czynność. 07.05.2011 r.

 • Rannego jelonka leżącego w rowie przy drodze Osowo – Miłosław zgłosił do straży miejskiej pewien przejeżdżający tamtędy kierowca. Na wskazane miejsce został wysłany pracownik schroniska, który ranne zwierzę zabrał do weterynarza. 09.05.2011 r.

 • Po 50 złotych mandatu karnego kredytowanego otrzymali kierowcy trzech pojazdów (z gminy Nekla, gm. Strzałkowo i gm. Kołaczkowo), którzy zaparkowali swoje pojazdy na pasie zieleni przy ul. Wojska Polskiego. 09.05.2011 r.

                           A.H.S.

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT