STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2011-06-07     PSIE INTERWENCJE ...!
  • Szczeniaczek (rasy mieszaniec) został podrzucony pod drzwi mieszkania jednej z kamienic przy ul. Kościelnej. Piesek został zabrany przez pracownika schroniska do wrzesińskiego przytuliska. Miał jednak dużo szczęścia, bo znalazł już nowy dom. Co prawda, na razie tylko tymczasowy, bo w każdej chwili może znaleźć się jego prawowity właściciel. Jeżeli jednak okaże się, że przez dwa tygodnie nikt nie zgłosi się po psiaka zostanie w tym domu już na zawsze. 01.06.2011 r.

  • Strażnicy miejscy w poniedziałkowe przedpołudnie otrzymali zgłoszenie o sznaucerze przywiązanym do śmietnika przy ul. Kutrzeby. Na miejsce został wysłany pracownik schroniska, który zabrał psiaka na badanie do weterynarza, a potem do wrzesińskiego przytuliska. Jeszcze w tym samym dniu odnalazła się jego właścicielka. Okazało się, że psiak prawdopodobnie uciekł, po tym, jak jego właścicielka w zdenerwowaniu (problem rodzinny) nie zamknęła drzwi od mieszkania. Do śmietnika zatem ktoś musiał go przywiązać widząc, że pies błąka się po ulicy. Historia zakończyła się szczęśliwie, choć właścicielka psa otrzymała mandat karny w wysokości 50 złotych i została zobowiązana do opłaty administracyjnej za pobyt psa w schronisku. 30.05.2011 r.  

  • Półtoraroczny pitbull bez nadzoru swojego pana beztrosko biegał sobie po ul. Armii Poznań - ul. gen. T. Kutrzeby. Zdarzenie to miało miejsce w czwartkowy wieczór, tuż przed godziną 20. Na wskazaną przez osobę zgłaszającą ulicę został wysłany pracownik opiekujący się zwierzętami z ramienia gminy, który psa zabrał do schroniska. Tam jeszcze w tym samym dniu odnalazł się jego właściciel, który do gminnej kasy (oprócz opłaty administracyjnej za złapanie i opiekę nad psem w schronisku) musiał zapłacić mandat karny w wysokości 50 złotych. 26.05.2011 r.  

                                                                                                                         A.H.S.

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT