STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2011-07-04     PRAKTYCZNA NAUKA JAZDY NA ROWERZE ...!

Dokładnie 363 uczniów z terenu powiatu wrzesińskiego skorzystało w tym roku (w maju i czerwcu) z Miasteczka Ruchu Drogowego, które usytuowane jest przy Wrzesińskich Obiektach Sportowo - Rekreacyjnych na ul. Świętokrzyskiej. Do nauki bezpiecznej i praktycznej jazdy na rowerze oraz do przeprowadzania egzaminów na kartę rowerową zachęcało szkoły już w kwietniu Stowarzyszenie na Rzecz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych "Drogowskaz", które jest inicjatorem powstałego miasteczka.

Ze strony stowarzyszenia dla zainteresowanych szkół zapewniono również przygotowanie logistyczne w postaci dziesięciu rowerów, kasków rowerowych oraz kamizelek odblaskowych. W zajęciach z zakresu bezpiecznej nauki jazdy  na rowerze i motorowerze oraz podczas odbywających się egzaminów praktycznych aktywnie uczestniczyli również strażnicy miejscy, którzy sprawdzali wiedzę teoretyczną oraz umiejętności jazdy przyszłych rowerzystów i motorowerzystów. Każde zajęcia, w których uczestniczyli mundurowi przeprowadzane były wspólnie z nauczycielem wychowania komunikacyjnego. Niestety nie wszystkim udało się w tym roku uzyskać kartę rowerową i motorowerową. Mamy jednak nadzieję, że za rok uczniowie ci podszkolą się i egzamin nie sprawi im żadnej już trudności.    

Poniżej przedstawiamy wykaz szkół, które skorzystały w tym roku szkolnym z Miasteczka Ruchu Drogowego:

Szkoła Podstawowa na 1 we Wrześni, Szkoła Podstawowa w Bieganowie, Szkoła Podstawowa w Sokolnikach, Szkoła Podstawowa w Grabowie Królewskim, Samorządowa Szkoła Podstawowa w Kaczanowie, Zespół Szkół Społecznych w Grzybowie, Zespół Szkół w Marzeninie, Gimnazjum nr 1 we Wrześni.   

Informujemy również, że w Komendzie Straży Miejskiej we Wrześni można wypożyczyć na obozy, kolonie, wycieczki kaski rowerowe dla dzieci oraz kamizelki odblaskowe. Zainteresowanych prosimy o kontakt z mł. str. Katarzyną Kempiak oraz st. str. Anną Hedrych - Stanisławską.

                                                                                                                                                               A.H.S.

  

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT