STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2011-07-15     UWIĘZIONA JASKÓŁKA .. PODRZUCONY ŻÓŁW ...!

Jaskółkę uwięzioną przy rynnie na dachu budynku wielorodzinnego w środowe popołudnie zgłosił dyżurującemu strażnikowi miejskiemu mieszkaniec ul. Szkolnej. Skrzydło tego chronionego ptaka zaplątało się w zwój sznurka.

By uratować jaskółkę strażnicy miejscy udali się na ostatnie piętro tegoż budynku i przy uprzejmości jednej z mieszkanek z okna jej pokoju ściągnęli ptaka. Jaskółka została przewieziona na komendę, gdzie rozplątano ją i wypuszczono z powrotem na wolność.  

Kilka dni później do strażniczej komendy zgłosiła się pani z bardzo nietypowym zgłoszeniem. Nieznany sprawca, prawdopodobnie pod osłoną nocy, podrzucił na jej prywatną posesję żółwia. Taka niespodzianka panią bardzo zaskoczyła.

Nie wiedząc co począć z "podrzutkiem" o radę i pomoc poprosiła mundurowych. Przyznajemy, że sami zastanawialiśmy się, jak można byłoby zakończyć tą interwencję, kiedy to jeden z naszych kolegów stwierdził, że chętnie zaadoptuje zwierzę. Żółw, któremu nadano imię Edward, zamieszkał więc w oczku wodnym w jednej z wrzesińskich wiosek i powiększył grono zwierzaków przygarniętych z naszego schroniska. Warto bowiem wspomnieć, że gospodarstwie tego strażnika miejskiego swój dom znalazł też pies i kotek.

                                                                                                                                                                         A.H.S.

        

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT