STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2012-03-07     KRONIKA PRACY STRAŻY MIEJSKIEJ ...!

 • Dyżurujący strażnik miejski w środowy wieczór otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego mężczyzny o dwóch dużych psach (maści rudej i czarnej) bezpańsko biegających w okolicy torów kolejowych na ul. Gnieźnieńskiej. Po przybyciu na miejsce interwencja potwierdziła się. W okolicach wskazanego miejsca publicznego strażnicy miejscy zauważyli biegające psy, które nie posiadały ani smyczy ani kagańca. Przy psach nie było też żadnego opiekuna. W związku z zaistniałą sytuacją na miejsce zdarzenia wezwano pracownika schroniska miejskiego dla zwierząt. Podczas obserwacji biegających bezpańsko psów strażnicy miejscy zauważyli, że wbiegają one do znanej nam już posesji znajdującej się przy ul. Gnieźnieńskiej. Strażnicy miejscy podjęli próbę wejścia na teren posesji, ponieważ zauważyli, iż w jednym z pomieszczeń świeci się światło, co sugerowałoby, że właściciel psów znajduje się w środku. Niestety podjęte próby okazały się bezskuteczne. Psy uniemożliwiały wejście na posesję poprzez agresywne zachowanie, a ich właściciel nie reagował na ich ujadanie i jednoczesne wołanie strażników miejskich o umożliwienie wejścia i podjęcia rozmowy. W związku, iż właściciel psów był kilkakrotnie karany mandatami karnymi za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu psów strażnicy miejscy zadecydowali, że w trybie natychmiastowym skierowany zostanie wobec niego wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego we Wrześni. 15.02.2012 r.

 • Zabrałeś moje miejsce – zabierz moje kalectwo” - okazuje się, że nie wszyscy kierowcy potrafią dostosować się do tego hasła i nadal niestety mają problem z przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego w tym zakresie. Podczas codziennego patrolu strażnicy miejscy w ostatnich dniach ukarali 500 - złotowym mandatem karnym kredytowanym dwie osoby. Pierwsze wykroczenie miało miejsce na ul. Ratuszowej. Jego sprawczynią była 50-letnia mieszkanka gm. Pyzdry. Drugie natomiast miało miejsce na ul. Warszawskiej (obok urzędu skarbowego). Tutaj sprawcą był 50-letni mężczyzna, mieszkaniec naszej gminy. 16.02.2012 r. / 23.02.2012 r.

 • W sobotnie popołudnie strażnicy miejscy zostali wezwani na ul. Norwida, gdzie wg zgłoszenia biegał agresywny psiak. Strażnicy miejscy „uciekiniera” dostrzegli i ustalili jego 45-letniego właściciela, któremu został nałożony mandat karny kredytowany w wysokości 100 złotych. Psiak uciekł przez otwartą bramę. 17.02.2012 r.

 • Strażnicy miejscy otrzymali pilne zgłoszenie o nieprzyjemnym zapachu unoszącym się z jednego z kominów na ul. Szkolnej. Zapach nie dosyć, że był nieprzyjemny to jeszcze spowodował zadymienie ulicy. Istniało prawdopodobieństwo, że w piecu kaflowym spalane są tworzywa sztuczne. Strażnicy miejscy, którzy udali się pod wskazane miejsce zgłoszenie potwierdzili. Mężczyzna wypalał przewody elektryczne z otuliną (do odzysku miedzi) w piecu kaflowym. Za popełnione wykroczenie otrzymał mandat karny kredytowany w wysokości 100 złotych. 20.02.2012 r.

 • Strażnicy miejscy podczas rutynowego patrolu interweniowali w sprawie pojazdów pozostawionych na pasach zieleni wzdłuż ul. Słowackiego. Trzem kierowcom (dwóm kobietom l. 28/29 i jednemu mężczyźnie 38l.) za popełnienie tegoż wykroczenia nałożono mandaty karne kredytowane o łącznej kwocie 200 złotych. 22.02.2012 r.

 • Strażnicy miejscy interweniowali na zgłoszenie mieszkańca Kaczanowa w sprawie dwóch psów (owczarka niemieckiego i bernardyna) biegających bez opieki właściciela po wsi. Psy, które były dość przyjazne dały się szybko strażnikom oswoić. Po rozpytaniu mieszkańców ustalono ich właściciela, któremu nałożono mandat karny kredytowany w wysokości 50 złotych. 24.02.2012 r.

 • 100 złotych mandatu karnego kredytowanego otrzymał 44-letni kierowca busa, który zaparkował go na pasie zieleni na ul. Harcerskiej. Mniejszy mandat, bo w kwocie 50-złotych otrzymał natomiast kierowca, który zaparkował pojazd na klombie na ul. Kościelnej. 28.02.2012 r.

 • 100-złotowym mandatem karnym kredytowanym również za parkowanie pojazdu na pasie zieleni zakończyła się interwencja strażników miejskich w stosunku do dwóch kierowców płci żeńskiej. Panie zaparkowały swoje pojazdy na ul. Żwirki i Wigury nie zważając na tamtejszy trawnik. 29.02.2012 r.

 • Dwóch młodych mężczyzn (20 lat) czwartkowym wieczorem na ul. Staszica usiłowało spożyć alkohol w postaci piwa. Czynność ta jednak zostało im przerwana przez strażników miejskich rutynowo patrolujących ulicę. Za wykroczenie to, tj. usiłowanie spożycia alkoholu w miejscu publicznym zostali ukarani mandatami karnymi kredytowany w wysokości 50 złotych każdy. 01.03.2012 r.

 • Kilka dni później strażnicy miejscy ponownie interweniowali w sprawie spożywania alkoholu w miejscu publicznym. Tym razem jednak 37- letni mężczyzna popijał piwo za sklepem „Matteo” na ul. Słowackiego. Z rąk strażników miejskich otrzymał 100 złotych mandatu karnego kredytowanego. 05.03.2012 r.

 • Strażnicy miejscy patrolujący wieś Obłaczkowo w okolicach sklepu spożywczego zauważyli bezpańskiego haskiego. Podczas jego obserwacji udało się ustalić gospodarstwo, z którego wybiegł przez otwartą furtkę. Do haskiego bowiem dołączyli jego koledzy z podwórka, dwa małe mieszańce. Strażnicy miejscy ukarali właściciela psiaków mandatem karnym kredytowanym w wysokości 100 złotych. 05.03.2012 r.

                                                                                                                  A.H.S.

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT