STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2012-03-07     MAGAZYN SCHRONISKA PEŁEN KARMY DLA PSIAKÓW ...!

We wtorkowe przedpołudnie magazyn schroniska miejskiego dla zwierząt zapełnił się po brzegi, a to za sprawą firmy Pedigree i Whiskas, która w ramach ogólnopolskiej akcji "Kupując, pomagasz" przekazała naszym milusińskim ponad 8 tom suchej karmy. To dość spore wyróżnienie dla naszego schroniska, ponieważ znalazło się ono w gronie wybranej dwudziestki z całej Polski i to tuż obok Gdyni, Krakowa, Opola, Lublina, Zabrza czy Zielonej Góry. Taki spory zapas jedzenia wystarczy schroniskowym psiakom na trzy miesiące.

Prowadzona akcja „Kupując, pomagasz” trwała 4 miesiące, czyli w okresie od września do grudnia 2011r. i pozwoliła na zebranie prawie 70 ton jedzenia dla psów i kotów, co w efekcie dało 2 000 000 posiłków dla naszych milusińskich. Każdy zakupiony i zarejestrowany na stronie akcji (http://www.posilekdlaschroniska.pl/) produkt marki Pedigree® lub Whiskas®, oznaczał przekazanie posiłku dla zwierzęcia z jednego, z 20 biorących udział w akcji, schronisk. Dodatkowo akcja wspierana była aktywnością „STOP Pustym Miskom – Pomagamy Schroniskom” na portalu Facebook, w którą zaangażowało się prawie 260 000 użytkowników oraz otrzymała ogromne wsparcie komunikacyjne od partnerów handlowych oraz mediowych akcji (sami partnerzy przekazali prawie 700 000 posiłków). Akcja została zorganizowana z okazji Światowego Dnia Zwierząt przez firmę Mars Polska. 

To nie pierwsza tego typu akcja, w której nasze schronisko otrzymuje pomoc żywnościową dla psiaków. Kilka dni temu bowiem do schroniska dostarczono prawie 5 tysięcy puszek, czyli tzw. mokrego jedzenia. Na bieżąco także karmę dostarczają nam dzieci i młodzież z wrzesińskich placówek edukacyjnych, które w swoim zakresie organizują zbiórki na rzecz schroniska. Ta ostatnia forma przekazywania karmy jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ oprócz pełnych misek naszych psiaków, pozwala ona doświadczyć najmłodszym bezpośredniego kontaktu, nauczyć wrażliwości i odpowiedzialności za zwierzęta w dorosłym życiu.

                                                                                                                                                              A.H.S.

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT