STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2012-04-05     KRONIKA STRAŻY MIEJSKIEJ ...!
 
 • Strażnicy miejscy interweniowali w sprawie dwóch psów średniej wielkości, które atakowały przechodniów i rowerzystów we wsi Noskowo. W momencie przybycia na miejsce zdarzenia psiaki znajdowały się poza posesją właściciela. Dodajmy, że posesja ta nie ma odpowiedniego ogrodzenia. Właścicielkę psów strażnicy miejscy ukarali mandatem karnym kredytowanym w wysokości 200 złotych. 19.03.2012 r.

 • Strażnicy miejscy w poniedziałkowy wieczór interweniowali w sprawie mężczyzny leżącego na trawniku na ul. Kaliskiej. Po przybyciu na miejsce interwencja potwierdziła się. Od mężczyzny czuć było woń alkoholu. Mężczyzna uskarżał się na ból kończyn (w związku z wyziębieniem) dlatego też wezwano karetkę pogotowania ratunkowego, która zabrała go do szpitala powiatowego. 19.03.2012 r.

 • Strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie od jednej z mieszkanek Marzenina, iż w pobliżu szkoły codziennie rano biega pies, który uniemożliwia bezpieczne dotarcie do niej dzieciom. Strażnicy miejscy potwierdzili to zgłoszenie. W momencie przybycia na wskazane miejsce pies biegał bezpańsko po boisku szkolnym. Właścicielka psa (50l.) za brak prawidłowej opieki nad zwierzęciem otrzymała mandat karny kredytowany w wysokości 100 złotych. 22.03.2012 r.

 • Tego samego dnia strażnicy miejscy podczas patrolu interwencyjnego zauważyli również biegającego psa w parku w tej samej miejscowości. W tym przypadku mandat karny kredytowany w stosunku do 47-letniej właścicielki tegoż psa był wyższy (w kwocie 150 złotych), ponieważ nie było to już pierwsze jej wykroczenie w tym zakresie w ostatnim czasie. 22.03.2012 r.

 • Po 100 złotych mandatu karnego kredytowanego otrzymali dwaj młodzi mężczyźni (22l., 21l.), którzy spożywali alkohol (w postaci piwa) na jednej z ławek w parku im. Józefa Piłsudskiego. Przypominamy, że alkohol można spożywać tylko w miejscach do tego przeznaczonych. Parki, skwery zielone, alejki, ulice są miejscami publicznymi! Spożywanie alkoholu lub jego usiłowanie w tych miejscach jest zagrożone mandatami karnymi. 22.03.2012 r.

 • 50 złotych mandatu karnego otrzymała młoda kobieta (27 l.), która zaśmieciła niedopałkiem papierosa ul. Słowackiego.26.03.2012 r.

 • Strażnicy miejscy ponownie interweniowali na ul. Legii Wrzesińskiej w sprawie pojazdów zaparkowanych na trawniku. Trzem kierowcom (z gminy Września, Nekla, Konin), którzy niszczyli zieleń zostały nałożone mandaty karne kredytowane w wysokości 50 złotych każdy. Ponawiamy zatem apel do kierowców, by korzystając z nowo otwartej przychodni lekarskiej na powyższej ulicy zadbać o prawidłowe zaparkowanie pojazdu, tak aby nie niszczyć zieleni otaczającej bloki osiedlowe. 28.03.2012 r.

 • 100 złotych mandatu karnego kredytowanego i 1 punkt karny otrzymała 64-letniego kobieta, która w niedzielne przedpołudnie zaparkowała pojazd na przejściu dla pieszych na ul. Jana Pawła II uniemożliwiając tym samym bezpieczne korzystanie z niego przez innych pieszych udających się m.in. do kościoła. Kilka dni wcześniej w tym samym miejscu zaparkowała swój pojazd obywatelka Niemiec,której strażnicy miejscy założyli blokadę na koło. Przejścia dla pieszych nie zauważyła …. Młoda kobieta otrzymała z rąk strażników miejskich mandat karny gotówkowy w wysokości 100 złotych i jeden punkt karny. 01.04.2012 r. / 23.03.2012 r.

 • 100 złotych mandatu karnego kredytowanego otrzymał 43-letni mężczyzna, który wystawił na drodze publicznej (ul. Wojska Polskiego) przedmioty (krzesła), które miały uniemożliwić parkowanie innych pojazdów. Pomysł mężczyzny powodował utrudnienia w ruchu drogowym. 29.03.2012 r.

 • W czwartkowy wieczór dyżurujący strażnik miejski otrzymał wezwanie od zaniepokojonych młodych dziewcząt w sprawie ich koleżanki, która (wg ich relacji) miała zamiar podjąć próbę samobójczą. Po przybyciu na wskazane miejsce (rejon ul. Kolejowej) strażnicy miejscy zauważyli młodą dziewczynę stojąca na środku drogi krajowej. Na widok strażników miejskich dziewczyna próbowała oddalić się. W związku ze złym stanem emocjonalnym 16-latka została przetransportowana na izbę przyjęć do szpitala powiatowego, gdzie została przebadana przez lekarza. O powyższej sytuacji zostali powiadomieni także rodzice. 29.03.2012 r.

 • 50 złotych mandatu karnego kredytowanego otrzymał 54-letni opiekun psa (seter irlandzki) z gminy Miłosław, który bezpańsko biegał na ul. Kaliskiej. Psa podczas patrolu interwencyjnego zauważyli strażnicy miejscy. 30.03.2012 r.

 • Strażnicy miejscy interweniowali również w sprawie niszczenia zieleni (trawnika) na ul. Żwirki i Wigury. W pierwszym przypadku (na zgłoszenie interwencyjne) sprawcą wykroczenia był 43-letni mężczyzna z gminy Kleczew. Z rąk strażnika miejskiego otrzymał mandat karny kredytowany w wysokości 50 złotych. W drugim przypadku natomiast strażnicy miejscy na pojazd pozostawiony na trawniku założyli blokadę na koło. Sprawcą wykroczenia okazała się 52-letnia kobieta, na którą nałożono mandat karny kredytowany w wysokości 100 złotych. 30.03.2012 r. / 02.04.2012 r.

 • Strażnicy miejscy interweniowali w sprawie pojazdu osobowego zaparkowanego na ul. Harcerskiej na tzw. kopercie - „miejscu przeznaczonym na za i wyładunek towaru”, który uniemożliwił tym samym wyładunek towaru kierowcy upoważnionemu do korzystania z tego miejsca postojowego. 59-letniemu kierowcy z Gniezna wystawiono mandat karny kredytowany w wysokości 100 złotych i 1 pkt. karny.30.03.2012 r.

 • Założeniem blokady na koło, 100 złotowym mandatem karnym i 1 punktem karnym zakończyła się interwencja strażników miejskich w stosunku do dwóch kierowców parkujących na zakazie zatrzymywania się na ul. Miłosławskiej. W pierwszym przypadku mandat karny otrzymała 36-letnia kobieta z Poznania, drugi natomiast 32-letni mężczyzna z Tarnowa Podgórnego. 02.04.2012 r.

 • Strażnicy miejscy interweniowali w sprawie nieprawidłowo zabezpieczonej studni znajdującej się w rejonie dyskontu „Biedronka” na ul. Wrocławskiej. Studnia na dzień dzisiejszy została przez strażników miejskich zabezpieczona taśmą odblaskową. Ustalono również właściciela terenu i nakazano w trybie natychmiastowym usunięcia powyższego niebezpieczeństwa. 03.04.2012 r.

 • Trzech młodych mężczyzn (w wieku 19l.x2, 18l.) spożywało alkohol w postaci piwa na terenie boiska szkolnego Zespołu Szkół Politechnicznych znajdującego się na ul. Szosa Witkowska. Cała trójka otrzymała z rąk strażników miejskich mandaty karne w wysokości 100 zł każdy. 03.04.2012 r.

 • Pracownik schroniska miejskiego dla zwierząt interweniował w sprawie dwóch padłych psów. Pierwszy znajdował się we wsi Słomowo (w rejonie stacji paliw), drugi natomiast we wsi Gulczewo (na drodze publicznej). Psy zostaną poddane utylizacji. 03.04.2012 r.

                                                                                                                                                                           A.H.S.

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT