STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2012-04-19     INTERWENCJE SM W PIGUŁCE ...!
 • Strażnicy miejscy interweniowali w sprawie nieprawidłowo zabezpieczonej studni znajdującej się w rejonie dyskontu "Biedronka" na ul. Wrocławskiej. Studnia na dzień dzisiejszy została przez strażników miejskich odpowiednio zabezpieczona. Ustalono również właściciela terenu (wł. terenu z Poznania) i nakazano w trybie natychmiastowym usunięcie powyższego niebezpieczeństwa. Właściciel usunął nieprawidłowości. Studnia została zabezpieczona. 03.04.2012 r. 

 • Podobne zdarzenie zanotowali strażnicy miejscy kilka dni później. Tym razem chodziło o nieprawidłowo zabezpieczoną studnie (brak dekla) na ul. Wawrzyniaka. Strażnicy miejscy popołudniem studnie odpowiednio zabezpieczyli. Na drugi dzień została ona już naprawiona przez firmę drogową. 10.04.2012 r.

 • Strażnicy miejscy interweniowali w sprawie nietrzeźwego mężczyzny, który idąc chodnikiem stwarzał zagrożenie w ruchu pieszych. Ustalono dane osobowe mężczyzny i odwieziono go do miejsca zamieszkania. 07.04.2012 r.

 • 200 złotych mandatu karnego otrzymał 22-letni opiekun psa (amstaffa), który późnym wtorkowym wieczorem bez opieki znajdował się na ul. Wawrzyniaka. Pies nie pozwolił wejść do miejsca zamieszkania kobiecie, która właśnie wróciła z pracy. To nie był pierwszy taki przypadek. Kilka tygodni temu bowiem ten sam pies znajdował się na tej samej posesji. Wtedy opiekunowie psa również otrzymali mandat karny …. Podczas tej interwencji opiekunowie psa nie zdawali sobie nawet sprawy, że nie ma go na terenie ich posesji. 10.04.2012 r.

 • Strażnicy miejscy interweniowali w sprawie dwóch nieletnich dziewczyn (lat 11), które znajdowały się na nasypie kolejowym, a później przechodziły przez tory kolejowe na ul. Gnieźnieńskiej. Powodem tak beztroskiego postępowania tych dwóch nastolatek była chęć zrobienia sobie na torach fotografii. Dziewczęta zostały odwiezione przez strażników miejskich do miejsc zamieszkania i oddane pod opiekę rodzicom. 10.04.2012 r.

 • 100 złotych mandatu karnego otrzymał 54-letni mężczyzna, który spożywał alkohol (piwo) w miejscu dostępnym dla publiczności, a dokładnie w okolicy sklepu spożywczego w Gutowie Małym. Mężczyzna nie spożywał piwa sam, ale z kolegą. Ten ostatni nie stawił się jednak do KSM w wyznaczony przez strażnika miejskiego dzień celem otrzymania kary za popełnienie wykroczenia. Do mężczyzny zostało wysłane pisemne wezwanie. 10.04.2012 r.

 • 50- złotowym mandatem karnym natomiast została ukarana 48-letnia właścicielka psa, który bezpańsko biegał na ul. Kościuszki. Sprawę bezpańsko biegającego psa została zgłoszona dyżurującemu strażnikowi miejskiemu. 11.04.2012 r.

 • 100 złotych mandatu karnego otrzymał młody mężczyzna (20 l.), który spożywał alkohol w postaci piwa w miejscu publicznym, a dokładnie przed wejściem do klatki schodowej na ul. 17 Dywizji Piechoty. Coraz częściej strażnicy miejscy otrzymują sygnały od mieszkańców w sprawie spożywania w tym rejonie alkoholu przez młodzież, dlatego też w porach wieczornych będziemy częściej kontrolować te ulice. 13.04.2012 r.

 • 100 złotych mandatu karnego otrzymał 22-letni mężczyzna, który w sobotnią noc idąc ul. Szeroką wyrzucił butelkę od alkoholu na pobliską zieleń. Zauważył to przejeżdżający tamtędy patrol mundurowych. 14.04.2012 r.

 • 100 złotych mandatu karnego otrzymał również 37-letni mężczyzna z gminy Kołaczkowo, który wystawił na drodze publicznej, a dokładnie na zatoczkach parkingowych tzw. podesty, które powodowały utrudnienia w ruchu drogowym. Sytuacja ta miała miejsce na ul. Kościelnej. Mężczyzna wykonywał na tej ulicy prace związane z remontem elewacji jednego z budynków. 16.04.2012 r. 

 • Strażnicy miejscy interweniowali w sprawie starszego mężczyzny (80l.), który w poniedziałkowy wieczór zagubił się na ul. Słowackiego. Starszy mężczyzny nie potrafił odnaleźć drogi do miejsca zamieszkania, ale pamiętał dokładny adres. Strażnicy miejscy zawieźli starszego mężczyznę do domu, gdzie pozostawili go pod opieką syna. 16.04.2012 r.

                                                                                                

 • AKTUALNOŚCI
  + PODSTAWY DZIAŁANIA
  + PRAWA I OBOWIĄZKI
  + KADRA
  REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
  + PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
  + SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
  + STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
  + ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
  KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
  KONTAKT