STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2012-05-22     MAJOWA KRONIKA STRAŻNIKÓW MIEJSKICH ...!
 

Kronika pracy Straży Miejskiej we Wrześni (wybrane interwencje):

 • 100 złotych mandatu karnego i 1 punkt karny otrzymała 33-letnia kobieta (mieszkanka Wrześni), która swój pojazd zaparkowała na zakazie zatrzymywania się (tuż przy podwójnej linii) na ul. Fabrycznej. 01.05.2012 r.

 • Strażnicy miejscy podczas nocnej (piątkowej) zmiany interweniowali w sprawie nietrzeźwego mężczyzny (z rowerem) leżącego na chodniku na ul. Wrocławskiej. Mężczyzna na widok strażników miejskich stał się agresywny. Nie chciał podporządkować się wydawanym poleceniom oraz głośno przeklinał. Po uspokojeniu się został odwieziony do miejsca zamieszkania. W następnych dniach krewki mężczyzna za swoje zachowanie otrzymał mandat karny kredytowany w wysokości 150 złotych. 02.05.2012 r.

 • Dziesięciu strażników miejskich podczas najdłuższego majowego wolnego w tym roku nie próżnowało. Strażnicy miejscy nie tylko dbali o porządek i bezpieczeństwo podczas Wrzesińskiego Weekendu Majowego, ale i również zabezpieczali trasę XV Rodzinnego Rajdu Rowerowego. 03.05.2012 r.

 • 100 złotych mandatu karnego kredytowanego otrzymał 22-letni rowerzysta, który poruszał się bez obowiązkowego oświetlenia ul. Dworcową. Wykroczenie to zostało popełnione w późnych godzinach nocnych podczas wspólnej służby strażnika miejskiego z policjantem. 05.05.2012 r.

 • Takiej samej wysokości mandat karny kredytowany otrzymał 31-letni kierowca autobusu, który zaparkował go (znaczną częścią) na chodniku nie zostawiając miejsca dla przechodniów. Kierowca z tego tytułu otrzymał również 1 pkt. karny. Sytuacja ta miała miejsce wczesnym popołudniem na ul. Szerokiej. 08.05.2012 r.

 • Tego samego dnia strażnicy miejscy interweniowali również w parku im. Dzieci Wrzesińskich w sprawie psa, który wbiegł bezpośrednio pod koła rowerzystki. Kobieta przewróciła się i doznała urazu nogi. Właściciela psa (biegającego luzem po parkowych alejkach) ukarano mandatem karnym kredytowanym w wysokości 100 złotych. 08.05.2012 r.

 • 100 złotych mandatu karnego kredytowanego otrzymał 23-letni mężczyzna, który bezpośrednio pod komendą ratuszowych mundurowych spożywał alkohol w postaci piwa. 08.05.2012 r.

 • Pracownik schroniska miejskiego dla zwierząt interweniował w sprawie padłego dzika, który znajdował się w rowie z Sokołowa do Gulczewa. Martwe zwierzę zabrano do utylizacji. 09.05.2012 r.

 • Przepełnione szambo było podstawą do zainterweniowania przez strażników miejskich we wsi Sołeczno. Osobę odpowiedzialną za stan szamba ukarano mandatem karnym w wysokości 50 złotych oraz nakazano natychmiastowo je opróżnić. Anonimowe zgłoszenie strażnicy miejscy otrzymali przez komunikator gadu – gadu. 09.05.2012 r.

 • Dyżurujący strażnik miejski w czwartkowy ranek otrzymał anonimowe zgłoszenie o osobach handlujących w miejscu niedozwolonym tj. poza wyznaczonym terenem targowiska na ul. Kościuszki. Po przybyciu na miejsce interwencja potwierdziła się. Strażnicy miejscy nałożyli dwa mandaty karne pierwszy gotówkowy dla 25-letniego mężczyzny narodowości bułgarskiej, drugi zaś kredytowany dla 18-letniej kobiety z Witkowa. Jednocześnie nakazano w/w osobom przenieść stoiska z towarem na teren targowiska. 10.05.2012 r.

 • Strażnicy miejscy na anonimowe zgłoszenie interweniowali w sprawie usiłowania spożywania alkoholu przez młodzież na placu zabaw znajdującym się na ul. Kościuszki 59-62. Dwie osoby (kobieta l.19 mężczyzna l.20 ) za usiłowanie spożycia piwa ukarano mandatami karnymi w wysokości 50 złotych każda. Jedną osobę za zaśmiecenie pouczono. Osoba ta wysprzątała teren placu zabaw z pozostawionych przez resztę młodzieży śmieci. Dwie osoby poddano badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu ze względu na zamiar zakupu alkoholu (piwa) w osiedlowym sklepie znajdującym się w jednym z bloków. Przeprowadzono rozmowę z ekspedientką na temat konsekwencji sprzedaży alkoholu nieletnim i osobom nietrzeźwym. W następnym dniu podczas kontroli tegoż miejsca strażnicy miejscy ukarali za usiłowanie spożycia alkoholu kolejną osobę. Tym razem 21-letniego mężczyznę. Kwota mandatu wynosiła 50 złotych. 10.05.2012 r.

 • Kilka dni później podczas rutynowego patrolu ul. Kościuszki 59-62 strażnicy miejscy ponownie interweniowali w sprawie spożywania alkoholu przez młodzież. Ukarano za popełnienie tegoż wykroczenia trzy osoby – mężczyzn (2 mk – 100 zł za spożywanie alkoholu, 1 mk – 50 zł. za usiłowanie spożywania alkoholu). Była to interwencja własna. Strażnicy zapowiadają częstsze kontrole tegoż miejsca. 16.05.2012 r.

 • Następnego dnia spożyć alkohol (piwo) usiłowali również dwaj młodzi mężczyźni w wieku 19 lat. Do wykroczenia tego doszło w parku im. Dzieci Wrzesińskich (przy tzw. „kole”). Za popełnienie tegoż wykroczenia obydwaj otrzymali mandaty karne kredytowane w wysokości 50 złotych każdy. Spożyć alkohol na placu zabaw na ul. Kościuszki usiłował również 21-letni mężczyzna. Nie udało się. Strażnicy miejscy ukarali mieszkańca tegoż osiedla 50 złotowym mandatem karnym kredytowanym. 11.05.2012 r.

 • 150 złotych mandatu karnego kredytowanego otrzymał 77-letni mieszkaniec Kleparza, który będąc w stanie upojenia alkoholowego leżał na chodniku na ul. Wojska Polskiego. Tuż obok niego znajdował się rower. Strażnicy miejscy w/w mężczyznę przewieźli do miejsca zamieszkania pod opiekę rodziny. 14.05.2012 r.

 • Strażnicy miejscy otrzymali e-maila na służbową skrzynkę pocztową, w którym to osoba zgłaszająca zwróciła uwagę na opustoszały budynek znajdujący się w okolicy ul. Kutrzeby (teren za przedszkolem „Tęczowa Chatka”), gdzie młodzież miałaby spotykać się i spożywać alkohol (piwo). Kontrola tego rejonu i miejsca zakończyła się dla dwójki młodych mężczyzn (w wieku 20 l.) mandatami karnymi kredytowanymi za popełnienie następujących wykroczeń – spożywania alkoholu (100 zł) i usiłowania jego spożycia (50 zł.). 15.05.2012 r.  

 • Strażnicy miejscy podczas rutynowego patrolu w Gulczewie zauważyli w oddali unoszący się czarny dym, który zaprowadził ich do jednej z posesji znajdującej się w Marzeninie. Tam na tyłach posesji (w ogrodzie) 34-letni mężczyzna spalał odpady komunalne na powierzchni ziemi. Za popełnione wykroczenie w/w mężczyzna otrzymał mandat karny kredytowany w wysokości 150 złotych i nakaz natychmiastowego ugaszenia ogniska, co uczynił. 16.05.2012 r.

 • Trzy mandaty karne kredytowane za usiłowanie spożycia alkoholu (piwa) w miejscu publicznym ul. Wrzosowa (nad rzeką Wrześnicą) otrzymali również trzej młodzi mężczyźni (19l., 20l., 20l.). Każdy z tych mandatów opiewał na kwotę 50 złotych. 17.05.2012 r.

 • W czasie rutynowego piątkowego patrolu na ul. Kaliskiej strażnicy miejscy zauważyli dwa bezpańsko biegające psy (małe mieszańce). Mundurowym udało się w krótkim czasie ustalić się właścicielki psiaków. Za niezachowanie zwykłych i nakazowych środków bezpieczeństwa przy trzymaniu psa obydwie panie (mieszkanki os. Sławno) zostały ukarane mandatami karnymi w wysokości 100 złotych każda. 18.05.2012 r.

 • Jednym z codziennych zadań strażników miejskich jest wieczorna kontrola przedszkoli i szkół na terenie naszego miasta. Podczas jednej z takich kontroli na terenie boiska sportowego Zespołu Szkół Politechnicznych na ul. Wojska Polskiego strażnicy miejscy zauważyli trójkę młodych mężczyzn spożywających i usiłujących spożyć alkohol (piwo). Na sprawców tegoż wykroczenia nałożono mandaty karne w wysokości 100 złotych (spożywanie alkoholu – 2 mk) oraz 50 złotych (usiłowanie spożycia alkoholu - 1mk). 18.05.2012 r.

 • 300 złotych mandatu karnego kredytowanego i 1 punkt karny otrzymał 26-letni kierowca samochodu ciężarowego z gminy Łubowo, który we wsi Białężyce zaparkował samochodem ciężarowym na skrzyżowaniu. Kierowca nie zważając na rejon skrzyżowania zaczął rozładowywać przywieziony towar czym utrudnił ruch innym pojazdom. 18.05.2012 r.

 • 100 złotych mandatu karnego kredytowanego otrzymał 22-letni mężczyzna, który w poniedziałkowy wieczór niszczył znak drogowy znajdujący się przy wjeździe do parku im. Dzieci Wrzesińskich. Świadkami całego zdarzenia byli strażnicy miejscy patrolujący rutynowo alejki parku. 21.05.2012 r.

 • 150 złotych mandatu karnego kredytowanego otrzymał również 20-letni mężczyzna z gm. Dominowo, który w sobotnią noc będą pod wpływem alkoholu oddawał potrzebę fizjologiczną w okolicach klubu Best. 21.05.2012 r.

 • Za usiłowanie spożycia alkoholu (piwa) w piaskownicy dla dzieci znajdującej się na ul. Słowackiego (tuż za sklepem Matteo) dwaj młodzi mężczyźni (19l., 20l.) otrzymali mandaty karne w wysokości 50 złotych. 50 złotych mandatu karnego otrzymał również 37-letni mężczyzna. Za zaśmiecenie miejsca publicznego (wyrzucenie butelki na trawnik) mandat karny w wysokości 50 złotych otrzymał 17-latek. Piaskownica ta w ostatnim czasie stała się miejscem częstych spotkań młodzieży popijającej alkoholowe trunki, dlatego też strażnicy miejscy zapowiadają częstsze kontrole w jej rejonie w godzinach wieczornych. 22.05.2012 r.

 • 100 złotych mandatu karnego kredytowanego oraz 1 punkt karny otrzymał 22-letni kierowca z gm. Miłosław, który zaparkował pojazd na kopercie znajdującej się na ul. Miłosławskiej. Mężczyzna udał się na zakupy do pobliskiego sklepu. 22.05.2012 r.

 • 200 złotych mandatu karnego i 1 punkt karny otrzymał natomiast 45-letni kierowca z gm. Krosno, który naruszył zakaz postoju na obszarze zabudowanym zespołu pojazdów o długości przekraczającej 12 metrów. Kierowca ten parkował pojazd na ul. Ratuszowej. 22.05.2012 r.

 • Strażnicy miejscy nadzorują od ponad 9 lat prace osób skazanych z nadzoru sądowego. Przez ostatnie trzy tygodnie skazani na polecenie strażników miejskich wykonali m.in. następujące prace porządkowe: oczyszczanie i zamiatanie ścieżek Miasteczka Ruchu Drogowego, uprzątniecie z śmieci SKATE PARKU, koszenie trawy przy świetlicy i placu zabaw w Bierzglinku, zbieranie śmieci wzdłuż ścieżki rowerowej oraz jeziora, malowanie ławek w parku hrabiny, oczyszczanie chodnika (wiaduktu) na ul. Paderewskiego, oczyszczanie chodnika z chwastów ul. Turwida, oczyszczanie chodnika z chwastów ul. Kosynierów, oczyszczenie krawężników ul. Piastów (przy Amice), zbiórka śmieci ul. Piastów (zielony plac gminny, garaże POM, teren wokół stawku). Skazani wykonywali również prace na terenie schroniska miejskiego.

                                                                                                                                                                      A.H.S.

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT