STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2012-09-17     STRAŻNICY MIEJSCY INTERWENCYJNIE...!
 • Strażnicy miejscy patrolując rutynowo obszar leśny w Nowym Folwarku ujawnili wyrzuconą przyczepę śmieci. Mundurowym udało się odnaleźć również ich 36-letniego właściciela (mieszkańca naszego miasta), który został ukarany mandatem karnym kredytowanym w wysokości 500 złotych. Sprawcy wykroczenia nakazano również w trybie natychmiastowym uprzątnąć leśny teren, co już uczynił. 22.08.2012 r.

 • 50 złotych mandatu karnego kredytowanego otrzymała 60-letnia mieszkanka naszej gminy, której pies (rasy wilk) spacerował po wsi bez smyczy i kagańca oraz opieki właściciela. Wykroczenie to miało miejsce w Kaczanowie. 23.08.2012 r.

 • W niekonwencjonalny sposób dwójka młodych kierowców (mężczyzn) postanowiła porozmawiać sobie na ul. Słowackiego. Mężczyźni (mieszkaniec Poznania i gm. Damasławek), by zamienić ze sobą kilka słów zaparkowali pojazdy w miejscach do tego zabronionych. Jeden z nich zaparkował pojazd na ścieżce rowerowej, drugi zaś na zakazie zatrzymywania się. Oby dwoje otrzymali mandaty karne kredytowane w wysokości 100 złotych i 1 punktu karnego. 23.08.2012 r.

 • 100 złotych mandatu karnego kredytowanego i 1 punkt karny otrzymała 23-letnia kobieta z naszej gminy, która zaparkowała swój pojazd na przejściu dla pieszych na u. Jana Pawła II. Na koła samochodu strażnicy miejscy założyli blokadę. 24.08.2012 r.

 • Strażnicy miejscy interweniowali w sprawie odkrytej, głębokiej studzienki znajdującej się na ul. Kościuszki. Studzienkę zabezpieczono taśmą do czasu jej naprawienia przez firmę drogową. 31.08.2012 r.

 • 100 złotych mandatu karnego kredytowanego otrzymał 49-letni mężczyzna, który spożywał piwo w miejscu publicznym, a dokładnie na placu zabaw na ul. Słowackiego. 03.09.2012 r.

 • 500 złotych mandatu karnego kredytowanego otrzymała 37-letnia kobieta (mieszkanka naszego miasta), która zaparkowała swój pojazd na miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej. Wykroczenie to miało miejsce na ul. Warszawskiej (parking tuż obok Urzędu Skarbowego). 04.09.2012 r.

 • 100 złotych mandatu karnego kredytowanego zaś otrzymała 24-letnia kobieta (mieszkanka naszego miasta), która nie uprzątnęła pozostawionych na trawniku odchodów po psie. Wykroczenie to miało miejsce na ul. Słowackiego. 04.09.2012 r.

 • 100 złotowym mandatem karnym kredytowanym został ukarany 36-letni mężczyzna z Psar Polskich, który bez odpowiedniego oznakowania miejsca niebezpiecznego wykonywał prace drogowe (wykopy) w pobliżu ścieżki rowerowej nad Zalewem Wrzesińskim. Strażnicy miejscy nakazali usunąć natychmiastowo to uchybienie. 04.09.2012 r.

 • 100 złotych mandatu karnego kredytowanego otrzymał 30-letni mężczyzna, który spożywał piwo na schodach przy stadionie ZSTi O na ul. Suwalskiej. Takiej samej wysokości mandat karny kredytowany otrzymał 25-letni mężczyzna, który spożywał piwo na terenie Parku im. Dzieci Wrzesińskich. 05.09.2012 r.

                                                                                                                                                              A.H.S

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT