STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2012-09-19     WRZEŚNIOWE INTERWENCJE STRAŻNIKÓW MIEJSKICH ...!
 

Kronika pracy Straży Miejskiej we Wrześni:  (wybrane interwencje)

  • 100 złotych mandatu karnego kredytowanego i 1 pkt. karny otrzymała 35-letnia mieszkanka gm. Niechanowo, która w sobotni dzień zaparkowała pojazd na przejściu dla pieszych na ul. Rynek. Ta sama kara spotkała również 35-letniego mężczyznę (mieszkańca naszego miasta), który również zaparkował pojazd na przejściu dl pieszych. On również otrzymał z tytułu popełnionego wykroczenia 1 pkt. karny. 08.09.2012 r.

  • Trzech uczniów Gimnazjum nr 2 (13, 14x2) postanowiło zamiast udać się do szkoły spędzić czas na jednym z placów zabaw na os. Tysiąclecia. Podczas rozmowy ze strażnikiem miejskim nieletni wagarowicze próbowali skłamać, że są już po lekcjach … Strażnik nie dał im jednak wiary i odwiózł do szkoły, gdzie przekazał ich pod opiekę dyrektora. 10.09.2012 r.

  • Po 100 złotych mandatu karnego kredytowanego otrzymali dwaj młodzi mężczyźni (20l., 27l.), którzy spożywali alkohol (w postaci piwa) w miejscu publicznym, a dokładnie nad stawkiem w parku im. Dzieci Wrzesińskich. Wykroczenie to miało miejsce 10.09.2012 r.

  • 100 złotych mandatu karnego kredytowanego otrzymał 62-letni mieszkaniec gm. Kostrzyn, który wjechał pod zakaz wjazdu w ul. Jana Pawła II (zjeżdżając z ronda). Kierowca oprócz mandatu karnego otrzymał również 5 punktów karnych. 11.09.2012 r.

  • Strażnicy miejscy na anonimowe telefoniczne zgłoszenie dokonali kontroli trzech posesji pod kątem gospodarki wodno – ściekowej w Nowym Folwarku. Jak ustalili w wyniku kontroli strażnicy miejscy jedna ze wskazanych posesji prowadziła gospodarkę wodno – ściekową bez żadnego zarzutu. Natomiast co do dwóch pozostałych strażnicy miejscy wykryli pewne uchybienia. Na chwilę obecną strażnicy miejscy ukarali 200 – złotowym mandatem karnym kredytowanym 41-letnią właścicielkę jednej z nich. W drugim przypadku sprawa nadal jest w toku wyjaśnienia. 11.09.2012 r. 

  • 150 złotych mandatu karnego kredytowanego otrzymał z rąk strażników miejskich 20-letni mężczyzna z gm. Orzechowo, który na słupach energetycznych (czyli w miejscu do tego nieprzeznaczonym i bez zgody zarządzającego tym słupem) rozwieszał plakaty jednej z firm pożyczkowych działających na terenie naszego miasta. Wykroczenie to miało miejsce na ul. Fromborskiej (Osiedle Sławno). Sprawca wykroczenia został zobowiązany do usunięcia plakatów. 13.09.2012 r.                                             

  • Strażnicy miejscy interweniowali w sprawie starszego mężczyzny, który oddalił się z miejsca zamieszkania. Mundurowym udało ustalić się dane osobowe mężczyzny po czym doprowadzono go do domu i oddano pod opiekę żonie. 18.09.2012 r.

                                                                                                                                                           A.H.S.

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT