STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2012-10-13     INTERWENCJE SCHRONISKOWE ...!
 
  • Strażnicy miejscy interweniowali w sprawie dwóch psów (owczarka niemieckiego i mieszańca), które w piątkowy ranek zablokowały rejon ronda (wstrzymały ruch pojazdów) na ul. Szkolnej. Do uciekinierów został wezwany opiekun zwierząt, który złapał je i przewiózł do schroniska. Jeszcze w ten sam dzień znalazła się ich właścicielka, która otrzymała za brak nadzoru nad zwierzętami mandat karny kredytowany wysokości 100 złotych. Psy zostały odebrane przez właścicielkę również ze schroniska po uregulowaniu opłaty administracyjnej. 28.09.2012 r.

  • W ten sam dzień ok. godziny 20.00 pracownik schroniska interweniował w sprawie bezdomnej szczennej jamniczki, która błąkała się w rejonie działek ogrodowych („Grządka”) na ul. Działkowców. Suczka została zabrana do schroniska miejskiego dla zwierząt. Do chwili obecnej nie została zabrana przez właściciela.02.10.2012 r.

  • Pracownik schroniska interweniował również w sprawie sarenki, która została zagoniona przez psy na teren ogrodzonej łąki nie potrafiąc się z niej wydostać. Rzecz ta działa się na ul. Paderewskiego. Na całe szczęście po  krótkim czasie sarenka poradziła sobie sama i przeskoczyła ogrodzenie. 03.10.2012 r.

  • 50 złotym mandatem karnym kredytowanym zakończyła się interwencja w stosunku do 66- letniej właścicielki dwóch psów (bernardyna i mieszańca), które uciekły z posesji w Kaczanowie. Psiaki zostały rankiem zabrane przez opiekuna zwierząt do schroniska miejskiego skąd odebrała je właścicielka po uregulowaniu opłaty administracyjnej. 05.10.2012 r.

  • 100 złotych mandatu karnego otrzymał 55-letni mieszkaniec gm. Powidz, którego pies (husky) w sobotnie popołudnie biegał bez kagańca i nadzoru opiekuna we wsi Gonice. Interweniował w tej sprawie opiekun zwierząt, który zabrał uciekiniera do schroniska miejskiego dla zwierząt. Psiak jednak zanim został złapany zdążył już zagryźć cztery kury ... Na całe szczęście ta historia zakończyła się pomyślnie, bo psiak został już w poniedziałek odebrany przez opiekującego się nim mężczyznę. 08.10.2012 r.

                                                                                                                                                                       A.H.S.

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT