STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2012-12-14     KRONIKA PRACY STRAŻNIKÓW MIEJSKICH ...!
 
 • Strażnicy miejscy na telefoniczne zgłoszenie interweniowali w sprawie odtwarzania głośnej muzyki powodującej zakłócenie spokoju w dzień. Wykroczenie to miało miejsce na ul. Kutrzeby. Kobieta odtwarzająca głośną muzykę została przez strażników miejskich pouczona. 01.12.2012 r.

 • 50 złotych mandatu karnego kredytowanego otrzymał 31-letni mężczyzna z Lidzbarka, który zaparkował pojazd na pasie zieleni na ul. Legii Wrzesińskiej. Strażnicy miejscy zastosowali blokadę na koła. 03.12.2012 r.

 • 100 złotych mandatu karnego kredytowanego i 1 pkt. karny otrzymał 30-letni mieszkaniec Wrześni, który naruszył warunki dopuszczające parkowanie na chodniku na ul. Mickiewicza. Kierowca tak postawił swój pojazd, że zablokował cały chodnik uniemożliwiając tym samym ruch pieszych. 05.12.2012 r.

 • Strażnicy miejscy interweniowali w sprawie niesprawnej sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych na ul. Paderewskiego. Informację przekazano do odpowiedniej osoby zajmującej się sygnalizacją na terenie miasta. 06.12.2012 r.

 • Strażnicy miejscy interweniowali w sprawie osoby bezdomnej, która przebywała na dworze (-10 stopni). Po konsultacji z Opieką Społeczną mężczyznę od godz. 17.00 umieszczono w miejskiej ogrzewalni na ul. Wiśniowej. 06.12.2012 r.

 • Strażnicy miejscy interweniowali w sprawie 36-letniego mężczyzny będącego pod wpływem alkoholu, który leżał (na kartonie) na płycie Rynku. Do mężczyzny (mieszkaniec woj. dolnośląskiego) wezwano karetkę pogotowia, która zabrała go do szpitala. Dalsze czynności zostały przeprowadzone przez KPP Września. 07.12.2012 r.

 • 100 złotych mandatu karnego kredytowanego otrzymał 30-letni mieszkaniec gm. Środa Wielkopolska, który w rejonie ul. Kolejowej (drewniane pomieszczenia) spożywał wysokoprocentowy alkohol. 07.12.2012 r.

 • Takiej samej wysokości mandat karny kredytowany tj. 100 zł. otrzymał 68-letni mieszkaniec Wrześni, który na powierzchni ziemi spalał w ognisku opakowania kartonowe z pojedynczymi materiałami z tworzywa sztucznego. Wykroczenie to miało miejsce na ul. Sikorskiego. 07.12.2012 r.

 • 50 złotych mandatu karnego kredytowanego otrzymał mieszkaniec Sędziwojewa, którego psy biegały bez opieki w miejscu publicznym. Strażnicy miejscy interweniowali na zgłoszenie telefoniczne. 07.12.2012 r.

 • Strażnicy miejscy na zgłoszenie telefoniczne w samo południe interweniowali w sprawie mężczyzny (mieszkańca gm. Wrześni), który będąc pod wpływem alkoholu dopuścił się nieobyczajnego wybryku. Mężczyzna nie tylko awanturował się w pobliskim sklepie, ale i także oddawał potrzebę fizjologiczną w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Mężczyznę przewieziono do miejsca zamieszkania i oddano pod opiekę matce. Za popełnienie powyższego wykroczenia otrzymał mandat karny kredytowany w wysokości 150 złotych. 07.12.2012 r.

 • 50 złotych mandatu karnego kredytowanego otrzymał również 55-letni mieszkaniec Wrześni, który podczas dokonywania legitymowania przez strażnika miejskiego w związku z podejrzanie zaparkowanym pojazdem nie posiadał przy sobie dokumentów tj. prawo jazdy. Wykroczenie to miało miejsce na ul. Kościelnej. 07.12.2012 r.

 • 100 złotych mandatu karnego kredytowanego otrzymał 33-letni mieszkaniec gm. Września, który zaparkował pojazd na kopercie przeznaczonej dla dostawy towarów, sam udając się do banku. Kierowca otrzymał również 1 pkt. karny. Wykroczenie to miało miejsce na ul. Jana Pawła II. 10.12.2012 r.

 • Strażnicy miejscy interweniowali w sprawie starszej kobiety, która będąc pod wpływem alkoholu nie chciała opuścić dworcowej toalety. Mieszkankę jednej spod wrzesińskich wsi odwieziono do szpitala, gdzie została hospitalizowana. 10.12.2012 r.

 • Strażnicy miejscy podczas rutynowego patrolu ulicami centrum miasta zauważyli pojazd poruszający się „pod prąd” na ul. Harcerskiej. Pojazdem tym kierował 34-letni mieszkaniec gm. Kołaczkowa. Za popełnione wykroczenie mężczyzna otrzymał 150 złotych mandatu karnego kredytowanego i 5 punktów karnych. 11.12.2012 r.

 • 100 złotych mandatu karnego kredytowanego otrzymał 29-letni kierowca z Poznania, który zaparkował pojazd na zakazie zatrzymywania się na ul. Warszawskiej. Kierowca (dostarczający paczkę) mógł skorzystać z zaparkowania pojazdu na tzw. kopercie przeznaczonej dla dostawy towarów, lecz tego nie uczynił. Kierowca otrzymał również 1 punkt karny. 11.12.2012 r.

 • Strażnicy miejscy w kontakcie z administratorem ogrzewalni udzieli w niej schronienia mężczyźnie czasowo zameldowanym na terenie Wrześni. Mężczyzna został zapoznany z regulaminem ogrzewalni i przebywał tam do godziny 7.00. 11.12.2012 r.

 • Takiej samej wysokości mandat karny kredytowany tj. 100 złotych otrzymał 37-letni mieszkaniec Wrześni, który zaparkował pojazd na przejściu dla pieszych na ul. Warszawskiej (obok Urzędu Skarbowego). Kierowca otrzymał również 1 punkt karny. 12.12.2012 r.

 • Strażnicy miejscy interweniowali na zgłoszenie telefoniczne w sprawie zablokowanego wjazdu/wyjazdu z posesji znajdującej się na ul. Sądowej. Sprawca wykroczenia, 20-letni kierowca z gm. Strzałkowo, otrzymał mandat karny kredytowany w wysokości 100 złotych i jeden punkt karny. 12.12.2012 r.

                                                                                                                 A.H.S.           

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT