STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2013-03-07     KONTROLE ROWERZYSTÓW BEZ PRAWIDŁOWEGO OŚWIETLENIA..!

Strażnicy miejscy od dwóch miesięcy, w godzinach rannych i wieczornych, prowadzą wzmożone kontrole rowerzystów, którzy poruszają się jednośladami bez odpowiedniego oświetlenia. Pod szczególną kontrolą strażników miejskich są głównie dwie newralgiczne ulice: Działkowców oraz Szosa Witkowska. W chwili obecnej strażnicy miejscy skontrolowali 58 rowerzystów, 37 z nich otrzymało pouczenie, a 21 mandaty karne, których wysokość wyniosła 100 zł.

Osoby, które otrzymały mandaty karne nie posiadały w godzinach wieczornych żadnego oświetlenia! Zostały również zobowiązane do uzupełnienia brakujących elementów w jednośladach.        

Przypominamy, że każdy rowerzysta poruszający się po drodze od zmierzchu do świtu powinien być wyposażony rower również w elementy odblaskowe. Należy pamiętać, że gdy nie spełnimy tego warunku będziemy widoczni dopiero z 20-30 metrów, a takiej odległości potrzeba , aby kierowca pojazdu jadącego z prędkością 60 km/h mógł się zatrzymać. Natomiast w sytuacji, gdy  posiadamy odpowiednie światła i elementy odblaskowe jesteśmy widoczni już z 130-150 metrów. W związku z tym kierowca samochodu ma czas na wyminięcie i ominięcie czy wyprzedzenie nas w bezpieczny sposób.

Wszystkich zainteresowanych rowerzystów, którzy chcieliby mieć w swoim wyposażeniu kamizelki odblaskowe na rower zapraszamy do Komendy Straży Miejskiej we Wrześni.

                                                                                                                                                                         A.H.S.

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT