STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2013-06-21     BEZPIECZNIE NA ROWERZE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ ...!

W czerwcu z Miasteczka Ruchu Drogowego, które jest usytuowane przy Wrzesińskich Obiektach Sportowo-Rekreacyjnych na ul. Świętokrzyskiej skorzystało 80 uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej w Kaczanowie oraz Szkoły Podstawowej w Grabowie Królewskim. W zajęciach w zakresie bezpiecznej nauki jazdy na rowerze oraz podczas odbywających się egzaminów praktycznych aktywnie uczestniczyli strażnicy miejscy, którzy nie tylko sprawdzali znajomość przepisów drogowych, ale i także umiejętność poruszania się na rowerze.

W tym roku wszyscy egzaminowani uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani, a egzamin nie sprawił im żadnej trudności. Dla zainteresowanych szkół zapewniono przygotowanie logistyczne w postaci dziesięciu rowerów, kasków rowerowych oraz kamizelek odblaskowych sponsorowanych przez wrzesińskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych "Drogowskaz".

W dniu 24 maja 2013 r. strażnicy miejscy przygotowali i sędziowali również konkurencję - tor przeszkód (umiejętność jazdy rowerem) dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w XXXVI FINAŁ WOJEWÓDZKI WIEDZY O RUCHU DROGOWYM”.

Informujemy również, że w Komendzie Straży Miejskiej we Wrześni można wypożyczyć na obozy, kolonie, wycieczki kamizelki odblaskowe lub chusty odblaskowe dla dzieci i młodzieży. Zainteresowanych prosimy o kontakt z str. specjalistą Anną Hedrych-Stanisławską. A.H.S.

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT