STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2014-03-06     SPALAŁ ODPADY NA POWIERZCHNI ZIEMI...!

Strażnicy miejscy ukarali dwustu złotowym mandatem karnym kredytowanym 59-letniego mieszkańca gm. Pyzdry, który spalał odpady budowlane  (m.in. folie) na powierzchni ziemi. Wykroczenie zostało ujawnione po anonimowym zgłoszeniu. Strażnicy miejscy natychmiastowo nakazali ugasić ognisko, co uczyniono. Przypominamy o obowiązku pozbywania się śmieci zgodnie z  obowiązującym "prawem śmieciowym".  A.H.S.

Regulamin  dostępny jest tutaj:  http://bip.wrzesnia.pl/  (opłata śmieciowa)

Przypominamy również, że zbliża się wiosna i ogródkowe porządki!

Uprzejmie przypominamy, że w przypadku kiedy mieszkańcy wybrali selektywny sposób gromadzenia odpadów, do worków oraz pojemnika na odpady zmieszane nie powinny trafiać odpady zielone z ogrodów oraz innych terenów zielonych!tj. Trawa, gałęzie, liście, kwiaty.

Najlepszą metodą zagospodarowania tego rodzaju odpadów jest kompostowanie  w miejscu ich wytworzenia, czyli w przydomowych kompostownikach. W ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi odpady zielone przyjmowane są również w Gminnym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy przy ul. Sikorskiego 38.(PUK Sp. zo.o. we Wrześni). Czynny w godzinach pn-pt 9.00-17.00, sob. 7.00-12.00.

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT