STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2015-05-31     STRAŻNICY MIEJSCY INTERWENCYJNIE ...!
 

Strażnicy miejscy w weekend podejmowali także zgłoszenia dotyczące psów biegających w miejscach publicznych bez opieki ich właścicieli. Interwencja dotyczyła dwóch dużych psów atakujących przechodniów w rejonie parkingu Biedronka na ul. Daszyńskiego. Strażnicy miejscy ustalili właścicielkę psów (l.33, mieszkanka Wrześni), która została ukarana 100 zł. mandatem karnym. Wykroczenie to miało miejsce w dniu 29.05.2015 r. Dzień później (tj. w sobotę) strażnicy miejscy interweniowali w sprawie biegających psów bez opieki w Psarach Małych. Dwóch właścicieli (l.67, l. 46) otrzymało mandaty karne w kwocie 50 zł. każdy. 30.05.2015 r.

Strażnicy miejscy przyjmują w ciągu roku kilkadziesiąt zgłoszeń, które dotyczą zwierząt, w szczególności psów. W tym roku strażnikom miejskim mieszkańcy zgłosili już ponad 40 takich interwencji. W poprzednich latach np. w 2014 r. strażnicy miejscy interweniowali w sprawie psów 118 razy, a w 2013 r. aż 190 razy.

Najczęstsze interwencje jakimi zajmują się strażnicy miejscy to psy biegające bez opieki właścicieli w miejscach publicznych, psy wybiegające z posesji (brama do posesji otwarta) i atakujące przechodniów lub (i) rowerzystów, brak obowiązkowych szczepień przeciwko wściekliźnie czy też głośne, natarczywe ujadanie psów. Strażnicy miejscy podejmują także interwencje związane z pogryzieniami przez psy i często prowadzą w tych sprawach czynności wyjaśniające. Mieszkańcy także zgłaszają do naszej komendy interwencje związane z niewłaściwymi warunkami trzymania psów. Za nie zachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia można otrzymać do 250 zł. mandatu karnego. W większości podejmowanych interwencji (w szczególności dot. biegających psów bez opieki) pomaga nam pracownik schroniska miejskiego dla zwierząt. p. Ireneusz Zawal.

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT