STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2015-06-29     ZAJĘCIA ROWEROWE - PODSUMOWANIE AKCJI...!
 
  • Zakończył się rok szkolny, a tym samym zakończyliśmy praktyczne zajęcia rowerowe dla uczniów klas IV szkół podstawowych. Zajęcia te w maju i w czerwcu prowadzone były na terenie miasteczka ruchu drogowego. Uczniom podczas zajęć zostały udostępnione także rowery, kaski oraz kamizelki odblaskowe. Strażnicy miejscy sprawdzali nie tylko znajomość przepisów drogowych, ale i także umiejętność jazdy na rowerze. Sprawdzaliśmy także umiejętność prawidłowego sygnalizowania manewrów zmiany kierunku ruchu, bo z tym nasi młodzi rowerzyści mieli największy problem. Staraliśmy się wyjaśniać uczniom popełniane przez nich błędy, tak aby w przyszłości ich już nie popełniali. Pod okiem nauczycieli wychowania komunikacyjnego przeprowadzone zostały także egzaminy na kartę rowerową.

  • Z naszej rowerowej oferty skorzystały m.in. szkoły podstawowe z Kaczanowa,Chwalibogowa, Marzenina, Sokolnik, Bieganowa i Szkoła Podstawowa nr 3 we Wrześni. W sumie w zajęciach rowerowych oraz w egzaminie na kartę rowerową uczestniczyło ok. 260 uczniów. Wszystkim młodym rowerzystom gratulujemy zdania egzaminu i życzymy zawsze bezpiecznej drogi! 29.06.2015 r. A.H.S.

Miasteczko Ruchu Drogowego zostało oddane do użytku w 2009 r. Powstało przy pomocy wsparcia finansowego Stowarzyszenia na rzecz Wypadków Komunikacyjnych „Drogowskaz”.

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT