STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2015-07-30     SCHRONISKOWE INTERWENCJE ....!

  • W sobotnie po południe dyżurny straży miejskiej otrzymał dość nietypowe zgłoszenie. W jednej z piwnic domu jednorodzinnego w Kaczanowie zadomowił się zaskroniec. Węża o długości ok. 60 cm został złapany przez pracownika schroniska dla zwierząt i wypuszczony na wolność w lesie. 25.07.2015 r.

  • Dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o bocianie leżącym przy drodze w Gutowie Wielkim. Młody ptak z gatunku bocianów białych prawdopodobnie uczył się latać i chwilowo zaniemógł. Bociek po odzyskaniu sił w schronisku miejskim odleciał na wolność. Przypomnienie! Schronisko miejskie w przypadku chorych, rannych i osłabionych ptaki dostarcza je do Nowego ZOO. 28.07.2015 r.

  • Strażnicy miejscy interweniowali także w sprawie roju szerszeni. Zgłoszenie otrzymaliśmy od zaniepokojonej mieszkanki os. Tysiąclecia, której owady dostawały się do mieszkania. W związku, iż była to posesja prywatna zobowiązano jednego z właściciela do usunięcia roju szerszeni, co jeszcze uczynił tego samego dnia. 27.07.2015 r.

  • Do dyżurującego strażnika miejskiego w czwartkowe po południe przyszedł mężczyzna, który pod swoimi drzwiami (ul. Rynek) znalazł małego szczeniaka. Psiak został został zabrany przez p. Irka do schroniska miejskiego. Na całe szczęście psiak znalazł już dom w Witkowie. W ten sam dzień strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o porzuconym małym kotku przy rondzie na ul. Kościuszki. Kotek póki co zadomowił się w schronisku miejskim. 23.07.2015 r. A.H.S.

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT