STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2015-09-04     NIE WOLNO PALIĆ RESZTEK OGRODOWYCH...!
 
  • Strażnicy miejscy interweniowali w sprawie spalania resztek ogrodowych w beczce na os. Sokołowskim. 37-letni mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany 100 zł. mandatem karnym kredytowanym. Strażnicy nakazali natychmiastowo ugasić ogień. Do wykroczenia doszło 03.09.2015 r.

          STRAŻNICY MIEJSCY PRZYPOMINAJĄ!

Porządkując na jesień swoje ogródki pamiętajmy, że od 1 lipca 2013 roku odpady z gospodarstw domowych tj. odpady zielone – resztki roślinności z ogrodów można bezpłatnie oddawać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Dopuszcza się możliwość kompostowania odpadów zielonych w kompostownikach znajdujących się na terenach nieruchomości. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajduje się przy ul. Sikorskiego 38 (Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o. o.). Czynny w godzinach: pn-pt 9.00-17.00, sob. 7.00-12.00. W związku z wprowadzeniem nowej ustawy zabrania się spalania odpadów zielonych - resztek roślinności z ogrodów.

Za spalanie m.in. odpadów zielonych - resztek roślinności z ogrodów, odpadów komunalnych grozi mandat karny w wysokości do 500 zł. Kiedy sprawa trafi sądu sprawca tego wykroczenia może zostać ukarany grzywną do 5 tys. zł. A.H.S.

* FOT. Łukasz Różański - Wiadomości Wrzesińskie.

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT