STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2015-09-15     ZATOR NA WRZEŚNICY ZLIKWIDOWANY ...!

Strażnicy miejscy interweniowali w sprawie zatoru, który utworzył się na odcinku rzeki  w rejonie parku im. Dzieci Wrzesińskich. Na miejsce zatoru mundurowi wysłali osoby skazane wykonujące prace na cele społeczne we wrzesińskim urzędzie. Prace nad oczyszczaniem zatoru trwały dwa dni. Pierwszego dnia zostały przerwane ze względu na obficie padający deszcz.

To nie pierwsza taka akcja strażników miejskich. W maju tego roku osoby skazane oczyściły zator, który utworzył się na Wrześnicy w rejonie ul. Opieszyn. Zator ten, składający się z gałęzi i śmieci, oczyszczały wtedy trzy osoby skazane. Łączny czas pracy wyniósł 27 godzin.

Strażnicy miejscy kilka razy w roku rozdysponowują osoby skazane do pracy społecznej polegającej na oczyszczaniu Wrześnicy jak i terenów wokół niej ze śmieci. W 2015 r. skierowaliśmy do wykonywania tej pracy osiem osób, które uzbierały 68 worków śmieci. Osoby skazane w okresie letnim, przy niskim stanie wody, co roku sprzątają także całą szerokość odcinka Wrześnicy znajdującego się pod wiaduktem w parku im. Józefa Piłsudskiego (od ul. Parkowej). A.H.S.

 

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT