STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2015-09-15     WRZEŚNIANIE ROZWAGI DYSKUTOWALI O BEZPIECZEŃSTWIE ...!

Na zaproszenie Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrześni, a dokładnie Krystyny Spychalskiej strażnicy miejscy tj. st. spec. Anna Hedrych-Stanisławska oraz mł. spec. Szymon Abramowicz przeprowadzili godzinną pogadankę dotyczącą bezpieczeństwa na drodze dla członków grupy "Wrześnianie RozWagi". Spotkanie odbyło się 8 września o godz. 16.00 w  restauracji "Avocado".

 Podczas spotkania dyskutowano m.in. o bezpiecznej jeździe na rowerze, wyposażeniu tego jednośladu,  prawidłowym poruszaniu się po drodze poza terenem zabudowanym oraz znaczeniu noszenia przez osoby dorosłe elementów odblaskowych. Poruszono także problem wyłudzania pieniędzy od osób starszych tzw. metodą "na wnuczka" czy "policjanta". Strażnicy miejscy przytoczyli uczestnikom spotkania faktyczne zgłoszenie jakie otrzymali w ostatnich dniach z os. Tysiąclecia. Sprawa dotyczyła kompletu garnków, które w ramach ich reklamy, osoby starsze miały otrzymać za darmo.  Szkopuł w tym, że podpisanie odbioru "darmowych" garnków wiązało się z zapłatą wysokiego ubezpieczenia, o czym osoby te nie zostały już poinformowane, a nie przeczytały umowy, którą chciały podpisać. Przekazanie kompletu garnków zostało na całe szczęście  przez strażników miejskich udaremnione. Tym samym podczas rozmowy z członkami tejże grupy prelegenci uczulali ich na takiego typu sytuacje. Namawiali, aby w razie jakichkolwiek wątpliwości co do zamiarów nieznajomych im osób, informowali o tym dyżurnego SM pod nr tel. alarmowego 986.

Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał od strażników miejskich elementy odblaskowe w postaci opasek na rękę czy nogę. W sumie rozdano ponad 70 odblasków. A.H.S.

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT