STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2015-10-08     KOLEJNY JUŻ RAZ JESIENIĄ KONTROLUJEMY ROWERZYSTÓW I PIESZYCH ...!

Każdego roku w okresie jesiennym strażnicy miejscy przystępują do wzmożonej kontroli  rowerzystów i pieszych. Strażnicy miejscy sprawdzać będą odpowiednie oświetlenie jednośladów oraz posiadanie elementów odblaskowych. Te ostatnie od ponad roku powinny być obowiązkowym wyposażeniem każdego pieszego poruszającego się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Obowiązek ten nie dotyczy jedynie pieszego, który znajduje się na drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub na chodniku.     

Kontrole strażników miejskich prowadzone będą w szczególności w godzinach wieczornych. Ci rowerzyści lub piesi, którzy nie dostosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego muszą wiedzieć, że mogą zostać ukarani mandatem karnym. Jego wysokość zarówno w przypadku braku odpowiedniego oświetlenia jednośladu jak i braku elementu odblaskowego przez pieszego wynosi 100 zł.    

Przez szereg lat strażnicy miejscy prowadząc kontrole z zakresu bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych na drodze rozdali dzieciom i osobom dorosłym ponad 2 tysiące kamizelek. Po wprowadzeniu nowych przepisów dot. pieszych w 2014 r. strażnicy miejscy rozdali 1320 opasek odblaskowych wszystkim uczniom szkół wiejskich z terenu gminy. Ponad tysiąc opasek odblaskowych trafiło do rąk osób dorosłych. Cieszy nas fakt, że wielu mieszkańców zakłada otrzymane przez nas odblaski. Mamy także świadomość, że nie wszyscy jeszcze przestrzegają przepisów narażając nie tylko swoje zdrowie i życie, stąd te wzmożone kontrole.  A.H.S.

*Fot. Straż Miejska Września

  

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT