STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2010-12-29   PODWÓJNIE UKARANY ...!
Strażnicy miejscy po raz kolejny już ujawnili nielegalne wypompowywanie ścieków w sposób niezgodny z prawem. Ujawnione wykroczenia miały miejsce w Psarach Małych. Ale zacznijmy od początku ... W środowe przedpołudnie (22.12.2010) dyżurujący strażnik otrzymał wiadomość, iż w godzinach popołudniowo - wieczornych mieszkaniec wspomnianej wsi dokonuje nielegalnych zrzutów nieczystości płynnych na swoje pole.
2010-12-28   STRAŻNICY PRZYPOMINAJĄ I OSTRZEGAJĄ ...!
W związku ze zbliżającą się nocą sylwestrową, a tym samym zwiększoną liczbą osób używających materiały pirotechniczne strażnicy miejscy rozpoczęli coroczną akcję "Fajerwerki". Przez ostatnie dni municypalni skontrolowali 19 punktów ich sprzedaży. Pod lupę strażnicy wzięli nie tylko małe punkty sklepowe, ale i również duże centra handlowe: Tesco, Biedronkę, Polo Market, Lidl, Intermarche, Bricomarche, Netto i Dino. Właścicielom sklepów, kierownikom punktów oraz samym sprzedawcom przypominano, iż sprzedaż materiałów pirotechnicznych osobom niepełnoletnim jest całkowicie zabroniona! Taki czyn bowiem stanowić będzie przestępstwo za które grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2!
2010-12-27   19-GODZINNA SZTAFETA PO ŚWIATEŁKO DO NIEBA!
Informujemy, że w siedzibie Straży Miejskiej we Wrześni trwają zapisy na 19 - godzinną Sztafetę Po Światełko do Nieba organizowaną przez Wrzesiński Klub Biegacza "Kosynier" z okazji XIX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do wspólnego biegania zachęcają również strażnicy miejscy, tym bardziej, iż dobrowolne datki od biegaczy będą przeznaczone w tym roku dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Startujemy "z bieganiem" w nocy 8 na 9 stycznia 2011 roku o północy. Gdzie? .... na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Kaliskiej.
2010-12-21   WŁAŚCICIEL HUSKIEGO ODNALEZIONY ...!
Odnalazł się właściciel psa rasy Husky, który w połowie listopada uciekł z popularnego cyrku Zalewski występującego dla wrzesińskiej publiczności. W sumie z cyrkowej klatki, którą otworzyła córka tresera zwierząt, uciekły cztery psiaki, trzy z nich wróciły z powrotem, tylko ten jeden się zagubił. Po swojego pupila Paulo Jorge z Włoch (treser nie tylko psów, ale i także tygrysów, niedźwiedzi i fok) przebył długą drogę, ponieważ przyjechał po niego, aż z Paryża, gdzie obecnie cyrk daje gościnne występy. Radości ze spotkania nie było końca ......
2010-12-09   ZABRAKŁO PALIWA ....?
Nierozwagą wykazał się pewien młody mężczyzna, który w czwartkowy ranek pozostawił niesprawny samochód bez odpowiedniego oznakowania (trójkąta i świateł awaryjnych) na środku drogi wojewódzkiej w Bierzglinku. Kierowca z Kaczanowa oddalając się od pojazdu stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Strażnicy miejscy ukarali kierowcę mandatem karnym w wysokości 100 złotych.
2010-12-07   SPOSTRZEGLI - WYSZUKALI - UKARALI ...!
Z informacji na "gorąco" .... 500 złotych mandatu karnego otrzymał przed chwilą 23-letni mieszkaniec Chociczy Wielkiej, który dzisiaj pod osłoną nocy wywiózł przyczepkę śmieci pochodzących z remontu sklepu. Wyrzucone odpady strażnicy miejscy "odkryli" przy drodze prowadzącej na Chociczkę, a dokładniej pod wiaduktem drogi nr 92 przy kompleksie leśnym "Uroczysko - Zawodzie". Do sprawcy wykroczenia doprowadziły strażników miejskich ....
2010-12-07   HUSKY W WERSJI FRANCUSKIEJ ...!
Jest początek grudnia ..... Na telefon służbowy schroniska miejskiego zostaje zgłoszona kolejna, mogłoby się wydawać, zwykła interwencja ... Jej treść brzmi następująco: pies rasy Husky biegający pomiędzy Gozdowem a Nadarzycami. Opiekun zwierząt udaje się we wskazane miejsce, zauważa psa, próbuje go złapać ... jednak nie może ... pies zachowuje się dość dziwnie ... nie reaguje na żadne słowa. Po około dwóch godzinach pogoni za psem opiekunowi udaje się go złapać i przewieźć do schroniska miejskiego .... lecz tam okazuje się, że to wcale nie koniec przygody ... Podczas codziennej opieki nad psem pracownicy schroniska zauważają, że nie reaguje on na żadne komendy wydawane w języku polskim. Opiekun zwierząt łączy tą sytuację ze zgłoszeniem, które miało miejsce w połowie listopada ........
2010-12-07   Z WIZYTĄ W SCHRONISKU MIEJSKIM!
Schronisko dla zwierząt w ostatnim czasie odwiedziła najmłodsza grupa przedszkolaków z "Tęczowej Chatki" oraz uczestnicy kółka ekologicznego Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 we Wrześni, którzy naszym milusińskim przynieśli prezenty w postaci smakowitego jedzenia (sucha karma) oraz koce i miski. Dzieci podczas wycieczki nie tylko zwiedziły schronisko, ale i także poznały zasady bezpiecznego kontaktu z psem.
2010-12-06   WIELKA DZIURA ...!
Strażnicy miejscy w sobotnie przedpołudnie interweniowali w sprawie sporej zapadliny w pasie drogowym w Psarach Polskich. Zapadlina o głębokości ok. 10 - 15 cm powstała prawdopodobnie wskutek podsiąkania wód melioracyjnych tworząc zmarzlinę. Strażnicy miejscy zabezpieczyli miejsce do czasu przybycia odpowiednich służb drogowych, które zmarzlinę zlikwidowali. Na chwilę obecną zapadlina zabezpieczona została tzw. "skrajniakiem".
2010-12-06   AKCJA "BEZDOMNI ZIMĄ"...!
W związku z nadchodzącą zimą i niską temperaturą strażnicy miejscy rozpoczęli coroczną akcję "Bezdomni zimą" polegającą na kontrolowaniu miejsc (opustoszałe budynki, magazyny, dworce, ogródki działkowe, klatki schodowe, piwnice, parki), gdzie ewentualnie mogą przebywać osoby bezdomne, uzależnione czy wyrzucone z różnych powodów z miejsca zamieszkania. Na wyniki akcji nie czekaliśmy długo, ponieważ już w pierwszy dzień strażnicy miejscy kontrolując rano byłą portiernię "Meramontu" natrafili na "obozowisko" osób bezdomnych, wśród których byli dwaj mężczyźni i kobieta. Po wylegitymowaniu tych osób okazało się, że kobieta posiada stałe miejsce zamieszkania, do którego udała się po naszej interwencji, jeden z mężczyzn to były mieszkaniec Nekli .....
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT