STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2010-09-22   PIZZA NA CZERWONYM ....!
500 złotych mandatu karnego i jeden punkt karny otrzymał kierowca rozwożący pizzę, który nie dostosował się do sygnalizacji świetlnej koloru czerwonego. Swoim nierozmyślnym zachowaniem mógł spowodować kolizję lub wypadek. Świadkami owego wykroczenia byli strażnicy miejscy przejeżdżający przez skrzyżowanie ul. Szkolnej z ul. Witkowską. Pośpiech niestety nie popłaca .......
2010-09-17   DROGOWCY ZAWINILI ...!
Nieprawidłowe zabezpieczenie robót drogowych było skutkiem powstania sporej wyrwy w jezdni przy ul. Kolejowej. Drogowcy wykonujący prace remontowe na tejże ulicy po założeniu rury dziurę zasypali destruktem. Padający deszcz i natłok samochodów spowodował, że zabezpieczenie to okazało się niewystarczające. Wyrwa stanowiła zagrożenie drogowe nie tylko dla kierowców, ale i również dla osób korzystających z chodnika.
2010-09-17   ZNAKOWANIE SIĘ OPŁACA!
Nietypowe zgłoszenie w piątkowy wieczór (10.09.2010 r.) otrzymał patrol mieszany składający się ze strażnika miejskiego i dzielnicowego KPP we Wrześni o porzuconym przed chwilą rowerze w parku im. Józefa Piłsudskiego (tuż przy SKATE PARKU). Według relacji świadków rower porzucił mężczyzna informując, że "rozdaje prezenty". Na całe szczęście rower posiadał oznakowanie .....
2010-09-16   "BO SIĘ ZAGAPIŁEM ...."!
Droga "na skróty" nie zawsze popłaca. Przekonał się o tym pewien kierowca Tir-a, który pewnie chcąc zaoszczędzić na czasie wybrał drogę przez miasto, a dokładnie przez ul. Opieszyn - Kaliska, gdzie zauważyli go patrolujący strażnicy miejscy. Tym razem jednak się nie udało. Kierowca czasu nie zaoszczędził a i stracił z kieszeni 150 złotych z tytułu mandatu karnego i wzbogacił się o 2 punkty karne.
2010-09-15   KONTROLE SZKOLNYCH BOISK ZAKOŃCZONE! Z SUKCESEM .....
Strażnicy miejscy zakończyli coroczną kontrolę porządków oraz stanu technicznego obiektów sportowych na terenie miejskich i wiejskich szkół. Mundurowi pod lupę wzięli w szczególności bramki szkolne, boiska do gier zespołowych i inne elementy sportowe niezbędne do przeprowadzenia zajęć z wychowania fizycznego. Kontrola w porównaniu z latami ubiegłymi okazała się być zadowalająca. Placówki szkolne w tym roku wywiązały się ze swoich obowiązków.
2010-09-10   HANDEL PERFUMAMI NIEDOZWOLONY!
26 - letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego zamiast wzbogacić się sprzedażą perfum w Urzędzie Miasta i Gminy we Wrześni, tylko stracił. Za handel w miejscu niedozwolonym otrzymał od strażników miejskich mandat karny w wysokości 100 zł. "Pachnidełka" żadnego ponoć nie sprzedał ....
2010-09-02   KONTROLE MIEJSKICH POSESJI!
Jak się okazuje problem z odprowadzaniem ścieków w sposób legalny mają nie tylko mieszkańcy pobliskich wiosek. Na początku września po anonimowym zgłoszeniu strażnicy miejscy skontrolowali kilka posesji znajdujących się przy ul. Paderewskiego. Mieszkańcy tych posesji nie potrafili okazać mundurowym wystarczających rachunków za wywóz nieczystości płynnych, czyli zaistniało podejrzenie, że pozbywali się ich w sposób niedozwolony. Za popełnione wykroczenie każdy z właścicieli posesji otrzymał mandat karny kredytowany. Łączna kwota wszystkich mandatów opiewała na sumę 850 zł.
2010-08-26   BOISKA SZKOLNE ZNÓW BĘDĄ POD LUPĄ STRAŻNIKÓW MIEJSKICH!
Strażnicy miejscy w najbliższych dniach przeprowadzą coroczną kontrolę stanu technicznego urządzeń szkolnych. Elementy urządzeń szkolnych, które poddamy szczególnej kontroli to przede wszystkim: stan ogrodzenia terenu szkoły, stan techniczny bram i furtek w ogrodzeniu, odpowiednio zakryte (trwale zabezpieczone) studzienki kanalizacyjne, stan techniczny urządzeń znajdujących się na placach zabaw .....
2010-08-26   NIEUDANA PRÓBA SAMOBÓJCZA?
Wczorajszym przedpołudniem strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o młodym mężczyźnie, który prawdopodobnie chciał popełnić samobójstwo. Rzecz się działa na terenie dworca PKP, gdzie niedoszły samobójca, wg relacji świadków, siadał i kład się na tory kolejowe. Ujęty przez strażników miejskich 25 - letni mężczyzna okazał się być mieszkańcem Berlina o polskich korzeniach.
2010-08-16   REKLAMA "DOPALACZY" BEZ ZEZWOLENIA .... !
Zioło? Koks? Prochy? Tablety? Takiej kontrowersyjnej treści reklama w ostatnim czasie pojawiła się w centrum miasta przy jednym ze sklepów z tzw. "dopalaczami". Zbulwersowani mieszkańcy o fakcie tym, jak najszybciej poinformowali strażników miejskich, którzy podjęli się sprawdzenia "legalności" ustawienia potykacza. Jak się okazało właściciel sklepu zezwolenia od zarządcy drogi nie miał, a jego postawienie było samowolką .... Za brak odpowiedniego zezwolenia 34 - letni mieszkaniec Poznania otrzymał mandat karny w wysokości 100 złotych i został zobowiązany do usunięcia potykacza.
26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT