STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2011-04-29   WIECZORNE SPOTKANIA MŁODZIEŻY NA PLACACH ZABAW DLA DZIECI...!
Pragniemy zauważyć, iż w okresie letnim strażnicy miejscy odnotowują wiele zgłoszeń dotyczących młodzieży przebywającej na placach zabaw dla dzieci i spożywającej alkohol, dlatego też (w tym szczególnym okresie) miejsca te objęte są cowieczorną kontrolą. Spotkania te kończą się nie tylko pozostawionymi butelkami od napoi alkoholowych, ale i również dewastacją urządzeń służących do zabawy dla naszych najmłodszych.
2011-04-28   KRONIKA INTERWENCJI STRAŻY MIEJSKIEJ ...!
Za nieprzestrzeganie znaku B-36, czyli „zakazu zatrzymywania się” przy ul. Batorego (tuż przy Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 we Wrześni) dwie 40 – letnie kobiety otrzymały mandaty karne kredytowane. Panie za nieprzestrzeganie znaków drogowych do gminnej kasy będą musiały teraz wpłacić po 100 złotych każda. Poza mandatami karnymi Panie otrzymały również po 1 punkcie karnym.
2011-04-28   80 PEŁNYCH WORKÓW ŚMIECI ...!
80 pełnych worków śmieci uzbierali skazani odpracowujący karę ograniczenia wolności w postaci pracy na cele społeczne w Urzędzie Miasta i Gminy we Wrześni. Uprzątnięcie trasy Rodzinnego Rajdu Rowerowego wyznaczyli skazanym nadzorujący ich pracę strażnicy miejscy. Pięciu skazanych trasę rajdu sprzątało przez dwa dni. Najwięcej worków zostało uzbieranych na terenie parku w Stanisławowie.
2011-04-27   W OGNISKU SPALAŁ OPONY ...!
Dyżurujący we wtorkowe popołudnie strażnik miejski otrzymał telefoniczne zgłoszenie o silnie rozpalonym ognisku. Interwencja potwierdziła się. Na wskazanym przez zgłaszającego miejscu (nieużytki przy ul. Fromborskiej) 42-letni mężczyzna spalał na powierzchni ziemi, oprócz resztek roślinnych, również i opony. Za popełnione wykroczenie sprawca otrzymał 300 złotych mandatu karnego kredytowanego.
2011-04-27   ALKOHOLOWE INTERWENCJE ...!
Wieczorem (o godzinie 22.00) w Wielki Piątek dyżurujący strażnik miejski obsługujący monitoring zauważył, iż na płycie Rynku (tuż obok jednego z kwietników) dwóch młodych mężczyzn spożywa alkohol w postaci piwa. Wezwany na miejsce patrol strażników miejskich fakt ten potwierdził. Młodzi mężczyźni (25 l.) zostali wezwani na wtorkowe popołudnie do Komendy Straży Miejskiej, gdzie otrzymali mandaty karne w wysokości 100 złotych ...
2011-04-27   UWAGA! ROPA NA DRODZE ...!
Wycieku paliwa z uszkodzonego zbiornika pojazdu ciężarowego nie zauważył 28-letni kierowca z Chodzieży. Kierowca poprzez swoją nieuwagę zanieczyścił drogę publiczną, a dokładniej ul. Działkowców (od torów do działek ogrodowych). Z pomocą przybiegł mu przypadkowy przechodzień, który zauważył awarię samochodu. Wspólnie próbowali zapobiec dalszemu rozlewaniu się paliwa na drogę.
2011-04-26   ZAPISY NA RODZINNY RAJD ROWEROWY DOBIEGAJĄ KOŃCA ...!
Nikt z organizatorów nie spodziewał się, że XIV Rodzinny Rajd Rowerowy przyciągnie takie tłumy rowerzystów. Bywały dni, że przez komendę strażników miejskich "przewijało" się ponad 600 miłośników dwóch kółek, którzy przychodzi zapisać siebie i najbliższych na tą rowerową wycieczkę. Niestety liczba miejsc została przez Organizatorów ograniczona ...
2011-04-22   NARKOTYKOWA WPADKA .. CZĘŚĆ DALSZA ...!
Dwa pełne woreczki strunowe z zawartością proszku koloru białego, jeden woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego i dwa zużyte już woreczki po tych substancjach znaleźli w piątkowy wieczór strażnicy miejscy przy dwóch młodych mężczyznach. Rzecz ta miała miejsce podczas rutynowej kontroli terenu leśnego w Nowym Folwarku.
2011-04-21   NARKOTYKOWA WPADKA ...!
Strażnicy miejscy w czwartkowy wieczór (ok. godz. 22.00) podczas rutynowego patrolu na terenie żwirowni znajdującej się pomiędzy Psarami Małymi a Psarami Wielkimi zauważyli pojazd, w którym przebywało trzech młodych mężczyzn. Na widok strażników miejskich zaczęli oni wykonywać podejrzane ruchy, czym wzbudzili zainteresowanie mundurowych.
2011-04-12   Z KRONIKI PRACY STRAŻY MIEJSKIEJ WE WRZEŚNI ...!
Nietypowe zgłoszenie w piątkowy wieczór otrzymali strażnicy miejscy z marketu Kaufland. Osoba ochraniająca market poinformowała mundurowych o mężczyźnie (prawdopodobnie pod wpływem alkoholu), który zamknął się w ogólnodostępnej łazience. Mężczyzna pomimo próśb strażników miejskich owego miejsca odosobnienia opuścić jednak nie chciał. Do akcji trzeba było włączyć narzędzia, a dokładnie „kombinerki, którymi drzwi otworzono. Bezdomny mężczyzna został przetransportowany do KSM celem wytrzeźwienia.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT