STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2010-08-13   TYLKO CHWILKA CZY AŻ CHWILKA ....?
Nie popisał się wiedzą drogową, ale i też kulturą pewien mieszkaniec Kalisza, który przejeżdżając przez nasze miasto postanowił skorzystać z apteki "Panaceuem" przy ul. Opieszyn. Mężczyzna, ponoć za namową żony (!) nie dosyć, że zaparkował pojazd w rejonie skrzyżowania, to dodatkowo jeszcze zablokował cały chodnik, przeznaczony przecież dla pieszych. Niefrasobliwy kierowca za popełnione wykroczenie otrzymał od strażników mandat karny ...
2010-08-10   UWAGA! NIEWYBUCH?
Strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o niewybuchu, który został "odkryty" podczas budowy dalszej części ścieżki pieszo - rowerowej przy cmentarzu parafialnym przy ul. Gnieźnieńskiej. Na miejsce zdarzenia zostali wezwani również funkcjonariusze KPP we Wrześni. Po oględzinach okazało się jednak, że jest to ...... zwykła rurka.
2010-08-06   WYLEWAŁ SZAMBO POTAJEMNIE ..... !
Pewien mieszkaniec wsi Białężyce późnym wieczorem potajemnie próbował pozbyć się szamba ze swojej posesji wylewając je na sąsiadującą działkę. Unoszący się smród po wiosce jednak był tak duży, że zaczął przeszkadzać mieszkańcom. Przybyły na miejsce patrol interwencyjny zastał mężczyzną na gorącym uczynku, w szambie znajdowała się pompa zanurzeniowa. Wyjścia innego nie było, sprawcy wykroczenia należał się mandat ...
2010-07-29   ZNISZCZYŁ DRZEWKO PRZY UL. HARCERSKIEJ ...!
Kierowca pojazdu ciężarowego, dowożącego towar do jednego ze sklepów w centrum miasta, nieumiejętnie parkując zniszczył jedno z drzewek, które znajdują się przy ul. Harcerskiej. O fakcie tym strażników miejskich zaalarmowała zaniepokojona właścicielka sklepu znajdującego się na tejże ulicy, kiedy to po zwróceniu uwagi o zniszczeniu drzewka, mężczyzna nie zareagował i oddalił się z miejsca wykroczenia. Za zniszczenie roślinności miejskiej kierowca otrzymał od strażników miejskich mandat karny w wysokości 50 zł.
2010-07-26   W BRAMIE PARKOWAĆ NIE MOŻNA .... !
Nierozwagą wykazał się kierowca Fiata Punto, który w pewne słoneczne popołudnie zaparkował w bramie, utrudniając tym samym wjazd i wyjazd mieszkańcom kamienicy przy ul. Fabrycznej. Mężczyzna tłumaczył się, że zaparkował tylko na chwilkę .... ta "mała" chwilka trwała jednak pół godziny. Jak sam zresztą przyznał mógł zaparkować pojazd w strefie parkowania, bo miejsca wolne były .... ale należałoby dokonać zapłaty za parking.
2010-07-24   PEWIEN SPOSÓB NA .... HAŁASUJĄCĄ MŁODZIEŻ ....!
Rzecz się działa przy jednym z bloków przy ul. Kościuszki .... Pewien mieszkaniec zmęczony codziennymi nocnymi ekscesami młodzieży pod oknami jego mieszkania postanowił utrzeć jej nosa ...! Na ławkę, na której każdego wieczoru siadało młode towarzystwo, wylał czarną, tłustą i oleistą substancję ... myśląc, że to ich odstraszy! Pech jednak chciał, że z ławki skorzystał akurat sąsiad, który przyszedł na spacer z dzieckiem .....
2010-07-21   ZNISZCZONA FIGURKA DZIECI WRZESIŃSKICH ....!
Wczorajszym popołudniem strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o niszczeniu figurki przedstawiającej Dzieci Wrzesińskie, autorstwa fotografa Ireneusza Zjeżdżałki, przez pijanego mężczyznę. Patrol mundurowych natychmiastowo udał się na ul. Laskowskiego, lecz mężczyzny niestety już nie zastano. Na szczęście opis wandala, był tak charakterystyczny, że strażnicy miejscy wiedząc kim jest, udali się w stronę jego zamieszkania.
2010-07-20   WALKA Z OSAMI ...!
Strażnicy miejscy zostali zaalarmowani przez mieszkańca ul. Kaliskiej o osach, które zagnieździły się w ziemi tuż przy parkingu marketu "Kaufland". Dodatkowym zagrożeniem był fakt, iż jedna z wnuczek zgłaszającego była uczulona na jad osy. O pomoc w unieszkodliwieniu owadów strażnicy miejscy poprosili Państwową Straż Pożarną we Wrześni.
2010-07-19   W POGONI ZA PIJANYM KIEROWCĄ ....!
Strażnicy miejscy kontrolując rutynowo kompleks leśny "Małpi Gaj" przy ul. Działkowców spostrzegli w głębi duktu leśnego pojazd marki Opel Astra. Zaciekawieni powodem wjechania pojazdu do lasu (podejrzenie o nielegalne pozbywanie się odpadów) udali się w jego kierunku. Przy pojeździe znajdował się dziwnie zachowujący się mężczyzna, od którego czuć było woń alkoholu. Zapytany przez strażników miejskich czy pojazd jest jego własnością odpowiedział, że nie i oddalił się z lasu chwiejnym krokiem. Strażnicy podjęli dalszą kontrolę terenu leśnego, ale przeczucie sugerowało im, iż mężczyzna skłamał i wróci się po pojazd, by nim odjechać.
2010-06-21   KONTROLI GOSPODARKI WODNO - ŚCIEKOWEJ CZĘŚĆ DALSZA!
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrześni zwróciło się z prośbą do strażników miejskich o przeprowadzenie kontroli wodno - ściekowej w ewentualnych myjniach samochodowych na terenie Wrześni, Bierzglinka, Obłaczkowa, Przyborek. W wyniku przeprowadzonych czynności strażnicy miejscy ustalili, iż tylko jedna z pięciu wskazanych osób posiadała podpisaną umowę z firmą uprawnioną do wywozu nieczystości płynnych i okazała odpowiednie rachunki na wywóz tych nieczystości z ostatnich dwóch lat. Jedna osoba natomiast nie posiadała umowy z podmiotem uprawnionym do wywozu nieczystości, ale posiadała rachunki za ich wywóz. Reszta kontrolowanych osób nie potrafiła okazać strażnikom miejskich odpowiednich dokumentów ...
26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT