STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2010-05-22   NIEETYCZNI KIEROWCY!
Zajmowanie miejsc przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych przez zdrowych, pełnych siły i wigoru ludzi w naszych przekonaniach jest wysoce nieetyczne, ale wykorzystywanie ich uprzywilejowanych kart do parkowania przekracza już wszelkie granice. W ostatnim czasie strażnicy miejscy mieli do czynienia z dwoma takimi przypadkami. Pierwszym z nich był mieszkaniec Słupcy, który parkując na miejscu dla inwalidy, co prawda miał wystawioną kartę za szybą samochodu, ale należała ona do jego ojca, który miał przebywać w tym czasie na wizycie lekarskiej. Podejrzenia strażnika miejskiego wzbudził jednak fakt, iż podane miejsce przychodni lekarskiej nie istniało......
2010-05-16   SAMOBÓJCA NA WIADUKCIE!
Strażnicy miejscy w godzinach wieczornych patrolując rejon cmentarza komunalnego i okolicznych terenów zielonych zauważyli na wiadukcie szarpiących się i krzyczących na siebie młodych ludzi. Zaniepokojeni tym faktem udali się w ich kierunku. Po wstępnej rozmowie okazało się, że młody mężczyzna chciał popełnić samobójstwo, a kobieta to jego starsza siostra, która zaalarmowana o tej sytuacji przez najbliższych, próbowała odwieść go od tej decyzji. Strażnicy miejscy przewieźli niedoszłego samobójcę do szpitala powiatowego celem zbadania przez lekarza.
2010-05-12   BIEGALI I WYGRALI ...... WŁASNE ZDROWIE!
Bieganie obok jeżdżenia rowerem, co nas ogromnie cieszy, staje się w naszym mieście sportem lokalnym :) Udowodniono to podczas organizowanej przez Burmistrza Miasta i Gminy Września oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych akcji "Cała Polska biega .... a Września po zdrowie", gdzie na linii startu pojawiło się 743 miłośników tegoż sportu.
2010-05-07   MAJOWY WYPAD ROWEROWY!
Rekordową liczbę rowerzystów zgromadził na wrzesińskim Rynku tegoroczny już XIII Rodzinny Rajd Rowerowy. Pogoda, która zrobiła nam w tym roku małego psikusa, nie wystraszyła zagorzałych miłośników dwóch kółek, którzy w liczbie ponad 3 tys. stawili się na starcie, wśród uczestników rajdu spostrzeć można było jego gości: kolarza Ryszarda Szurkowskiego i pogodynkę TVN Dorotę Gardias - Skórę.
2010-04-26   STRAŻNICY I ZABEZPIECZALI I STARTOWALI W BIEGU KOSYNIERA!
Sport strażnikom nigdy nie był i nie jest obcy ... jedni grają w siatkówkę ... drudzy ganiają za piłką ..... a jeszcze inni lubią po prostu biegać! Tym razem możemy śmiało pochwalić się kolejnymi sukcesami naszych mundurowych biegaczy kom. Mirosława Morawskiego i Sławomira Jędro, którzy 25 kwietnia wystartowali w Biegu Kosyniera. Kolegom serdecznie gratulujemy!!!
2010-04-22   FALLSTART OZNAKOWANIA!
Strażnicy miejscy ukarali mandatem karnym w wysokości 400 zł kierownika firmy, który przedwcześnie umieścił znaki drogowe przy ul. Słowackiego. Znaki informujące o zmianie organizacji ruchu, w związku z planowanym remontem tejże ulicy, spowodowały ogromny chaos komunikacyjny. Nakazano znaki usunąć lub pozasłaniać do czasu wydania odpowiedniej decyzji.
2010-04-21   "CAŁA POLSKA BIEGA ... A WRZEŚNIA PO ZDROWIE!"
Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w kolejnej imprezie organizowanej przez Burmistrza Miasta i Gminy Września oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych o nazwie "Cała Polska Biega" ...... a Września po zdrowie! Bieg rozgrywany będzie na dystansie 3,8 km w dniu 9 maja 2010 roku (niedziela) o godzinie 10.00.
2010-04-21   KONTROLI KANALIZACJI WODNO - ŚCIEKOWEJ CZĘŚĆ DALSZA!
Z inicjatywy strażników miejskich w dniach 20 - 21.04.2010 r. doszło do kolejnych kontroli obejmujących prawidłowe przyłączenie kanalizacji wodno - ściekowej. Tym razem "pod obstrzałem" strażników znalazł się Bierzglin oraz Gutowo Wielkie. Podczas sprawdzania kanalizacji (odkopywano rury w rowach i sprawdzano kierunek ich biegu) okazało się, że nie wszyscy podporządkowują się ustalonym zasadom, co do opróżniania szamba ...
2010-04-20   NIE TYLKO KARZEMY .... MY TAKŻE POMAGAMY ...!
Zaniepokojeni sytuacją pewnego mieszkańca, którego od kilku tygodni codziennie widzieliśmy pod znacznym wpływem alkoholu i żebrzącego na ulicy, zadecydowaliśmy, iż postaramy się jemu pomóc, tym bardziej, że od pewnego czasu miał on statut osoby bezdomnej i problemy osobiste, które skończyły się rozpadem rodziny. Przy współpracy z pracownikami socjalnymi udało się nam nie tylko namówić mężczyznę na podjęcie stacjonarnego leczenia w Wojewódzkim Szpitalu dla Psychicznie Chorych "Dziekanka" w Gnieźnie ....
2010-04-19   JAK MIESZKANKA GNIEZNA ZAŚMIECIŁA NASZĄ GMINĘ ... !
Patrol strażników miejskich w piątkowy wieczór został zaalarmowany przez zaniepokojonego mieszkańca gminy, iż w kanałku znajdującym się w szczerym polu w Marzeninie znajduje się ogromna sterta śmieci! Wyrzucone kartony, wykładziny, materiały budowlane sugerowały, iż sprawca śmieciowego wykroczenia przeprowadzał w swoim domu wiosenne porządki .......!
26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT