STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2010-03-09   PLAKATOWANIE TAK - ALE NIE NA DRZEWIE!
Umieszczenie w miejscu publicznym do tego nie przeznaczonym ogłoszenia, plakatu, afiszu, apelu, ulotki, napisu lub rysunku albo wystawianie je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem zagrożone jest karą grzywny. Przekonał się o tym pewien pracownik zajmujący się zakładaniem ogrodzeń, który z chęci zareklamowania swojej firmy powiesił jej baner na drzewie przy ul. Piastów. Niestety ta nie przemyślana czynność kosztowała go opłaceniem mandatu karnego.
2010-03-08   "BO W WIĘKSZYM MIEŚCIE ŁATWIEJ SIĘ UKRYĆ" ! ...
Patrolujący rutynowo park im. Józefa Piłsudskiego strażnicy miejscy pod wiaduktem kolejowym nad Wrześnicą napotkali grupę głośno dyskutującej i śmiejącej się młodzieży. Młodzi ludzie (dwie dziewczyny i trzech chłopców) zaskoczeni widokiem mundurowych nawet nie podjęli próby ucieczki. Po wylegitymowaniu okazało się, że młodzież zamiast ochoczo wchłaniać wiedzę jest na ...... wagarach ..... W tym celu przyjechali do Wrześni ze Strzałkowa, bo uważali, że "w większym mieście będzie łatwiej się im ukryć" ... Niestety ta teoria nie sprawdziła się w praktyce. Wagarujących gimnazjalistów z komendy strażników miejskich odebrali rodzice.
2010-03-08   PŁONĄCY KONTENER!
Dyżurujący strażnik miejski został powiadomiony przez pracownika firmy remontowej o płonącym kontenerze na śmieci przy muzeum im. Dzieci Wrzesińskich. Patrol interwencyjny zabezpieczył miejsce zdarzenia do czasu przybycia straży pożarnej oraz podczas wykonywania przez nich akcji gaśniczej. Przyczyną zaprószenia ognia mógł być niedopałek papierosa albo żarzący się popiół. Uszkodzony kontener został zabrany przez PUK.
2010-03-04   ZATOPIENI W BŁOCIE!
Strażnicy miejscy interweniowali w sprawie rozjechanego pobocza i ubrudzonej od błota drogi prowadzącej z Neryngowa do Kaczanowa. Sprawcami "tego bałaganu" okazali się pracownicy jednej z firm, która zajmuje się wymianą słupów wysokiego napięcia. Podczas pracy jeden z samochodów ugrzązł w miękkim poboczu. Strażnicy miejscy nakazali pracownikom przywrócić pobocze do stanu pierwotnego i uprzątnąć drogę.
2010-02-26   TIR W CENTRUM MIASTA!
Jak można wytłumaczyć wielki samochodów ciężarowy w centrum miasta? Tylko jednym: zagapieniem się kierowcy? ... Taką bowiem odpowiedź najczęściej słyszą interweniujący w tych sprawach strażnicy miejscy. Tym razem też nie było inaczej! Nieuwaga kierowcy Tir-a spowodowała chwilowe utrudnienia w ruchu, dlatego też strażnicy miejscy podjęli decyzję o wyprowadzeniu go z wąskich uliczek ....
2010-02-20   SPRAWOZDANIE Z "DROGOWYCH ODBLASKÓW"
Straż Miejska we Wrześni wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Wypadków Komunikacyjnych „Drogowskaz” jest pomysłodawcą i realizatorem akcji profilaktycznej „Bezpieczny rowerzysta” na terenie miasta i gminy Września. Akcji organizowanej corocznie dzięki zaangażowaniu i finansowemu wsparciu stowarzyszenia zapewniającego naszej jednostce zakup i oznakowanie kamizelek odblaskowych przeznaczonych dla rowerzystów wrzesińskich dróg. Działania podejmowane w ramach prowadzonej akcji przez stowarzyszenie i strażników miejskich to przede wszystkim wręczanie bezpłatnych kamizelek z logo stowarzyszenia rowerzystom dojeżdżającym do pracy lub z niej wracających.
2010-02-18   POD PRZYKRYWKĄ WYWOŻONEGO ŚNIEGU!
Dzięki spostrzegawczości i zainteresowaniu naszego mieszkańca strażnicy miejscy w sprawny sposób ujęli kierowcę, który pod przykrywką wywózki zalegającego śniegu na wyznaczony plac przy ul. Słowackiego, wywiózł jeszcze .. coś innego ....! Tym czymś była starta śmieci, która zapewne dopiero na wczesną wiosnę ukazałaby się naszym oczom. "Przebiegłego śmieciarza" strażnicy miejscy ukarali mandatem karnym.
2010-02-02   NIEPOKOJĄCO ŚMIERDZĄCA SPRAWA!
Strażnicy miejscy w ostatnim czasie otrzymywali anonimowe sygnały w sprawie unoszącego się smrodu na Osiedlu Lipówka, a dokładniej przy ul. Turkusowej. Smród, który unosił się w powietrzu przez kilka godzin, przedostawał się do okolicznych domów uniemożliwiając mieszkańcom tejże ulicy normalne funkcjonowanie. Jako źródło tego smrodu anonimowi rozmówcy podawali jednego z jej mieszkańców, który dokonywał "nielegalnego zrzutu nieczystości do miejscowej kanalizacji".
2010-02-02   "SPECJALNE" MIEJSCA PARKINGOWE DLA DOSTAWCÓW!
Przypominamy kierowcom, iż na terenie miasta powstały "specjalne" miejsca parkingowe dla kierowców dostarczających towar do sklepów. Prosimy zatem kierowców, aby baczniej zważali na znaki drogowe i umożliwili dostawcom sprawne podejmowanie pracy. Informujemy, iż nieprzestrzeganie przepisów drogowych w tym zakresie grozi mandatem karnym w wysokości 100 zł i 1 pkt. karnym.
2010-01-30   AKCJA DOKARMIAMY PTACTWO WODNE!
Trwające mrozy i nieustające opady śniegu to trudny czas dla zwierząt wodnych. Przyzwyczajone przez ludzi do dokarmiania w okresie letnim (zapominamy, że łabędzie, kaczki i gęsi to ptaki roślinożerne, które powinny zdobywać pokarm samodzielnie) nie odlatują do ciepłych krajów. Wysokie minusowe temperatury nakazują nam, że właśnie teraz ptaki te najbardziej potrzebują naszej pomocy, by przetrwać zimę. Strażnicy miejscy w ostatnich dniach rozpoczęli zatem akcję dokarmiania ptaków w miejscach gdzie koczują, czyli wzdłuż Wrześnicy i na Zalewie Wrzesińskim. Karmę w postaci zmielonej kukurydzy, całej kukurydzy i pszenicy pozyskaliśmy od firmy "Agropol" z Sokołowa.
26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT