STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2009-12-28   FAJERWERKI POD ŚCISŁĄ KONTROLĄ!
Strażnicy Miejscy w związku ze zbliżającą się nocą sylwestrową, a tym samym zwiększoną liczbą osób używających materiały pirotechniczne rozpoczęli coroczną akcję "Fajerwerki". Strażnicy przez ostatnie dni kontrolowali punkty ich sprzedaży i zarówno pod lupę strażników poszły małe punkty handlowe, jak i supermarkety: Lidl, Biedronka, Kaufland, Netto, Intermarche, Bricomarche. W tych ostatnich nad sprzedażą materiałów pirotechnicznych czuwają wyznaczeni i przeszkoleni pracownicy marketów. Właściciele sklepów, kierownicy punktów oraz sami sprzedawcy informowani byli przez mundurowych m. in., iż sprzedaż artykułów pirotechnicznych osobom nieletnim jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, karą ograniczenia wolności lub karą pozbawienia wolności.
2009-12-17   ZIMOWE OBOWIĄZKI WŁAŚCICIELI POSESJI!
W związku z dużymi opadami śniegu chcemy przypomnieć, że: właściciele nieruchomości powinni oczyszczać ze śniegu i lodu oraz uszorstniać nawierzchnie chodników. Oczyszczenie ze śniegu i lodu powinno być realizowane przez odgarnięcie w miejsce nie powodujące zakłóceń w ruchu pieszych lub pojazdów. Zakazuje się zgarniania śniegu i lodu z chodnika na jezdnię.
2009-12-16   APELUJEMY: NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA LOS BEZDOMNYCH!
W związku z niską temperaturą utrzymującą się od kilku dni strażnicy miejscy rozpoczęli akcję "Bezdomni" polegającą na kontrolowaniu miejsc (opustoszałe budynki, magazyny, dworce, ogródki działkowe, klatki schodowe, piwnice, parki), gdzie ewentualnie mogą przebywać osoby bezdomne, uzależnione czy wyrzucone z różnych powodów z miejsca zamieszkania. Na pierwsze wyniki akcji nie czekaliśmy długo! Już w pierwszy dzień strażnicy miejscy kontrolując rankiem opustoszały stary budynek bez okien i drzwi, znajdujący się za cmentarzem komunalnym a przed wiaduktem prowadzącym do Gozdowa, natrafili na osobę bezdomną. Mężczyzna po rozwodzie z żoną stracił dom nad głową, nie miał się gdzie się podziać, dlatego wybrał opustoszały budynek, jako nowe miejsce zamieszkania. Strażnicy miejscy udzielili bezdomnemu mężczyźnie doraźnej pomocy m. in: przewieźli do Ośrodka Pomocy Społecznej ...
2009-12-05   ŚW. MIKOŁAJ W POSTACI LICEALNEJ MŁODZIEŻY!
Uczniowie klasy Id Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni pod przywództwem wychowawcy p. Grzegorza Dobruckiego z własnej inicjatywy zorganizowali na terenie szkoły zbiórkę karmy dla psów. Akcja licealnej młodzieży przyniosła zaskakujące efekty ....... 250 kg karmy (!) .... to wynik godny pochwały. Licealiści oprócz przekazania karmy z ciekawością zwiedzili schronisko miejskie.
2009-12-03   CZY WARTO WYRZUCAĆ ŚMIECI DO ROWU?
Nie ..nie ... i jeszcze raz nie! Przekonał się o tym jeden z wrzesińskich mechaników, który wyrzucił śmieci z uprzątniętego "garażu" do rowu między Gutowem Małym a Ostrowem Szlacheckim. Nie pochwalamy takich nagannych zachowań, dlatego też "śmieciarzowi" został nałożony mandat karny w wysokości 200 złotych i oczywiście bałagan, który prezentujemy na fotkach musiał uprzątnąć!
2009-12-02   WIDOCZNY ROWERZYSTA TO BEZPIECZNY ROWERZYSTA!
Okazuje się, że nasza rowerowo - odblaskowa akcja cieszy się dużym powodzeniem! Tym bardziej cieszymy się MY - strażnicy miejscy, kiedy po zmroku widzimy rowerzystów zaopatrzonych nie tylko w obowiązkowe światła rowerowe, ale także w firmowane przez nas i stowarzyszenie "Drogowskaz" kamizelki odblaskowe. Akcja trwać będzie do czasu wyczerpania zapasów (zakupionych na ten cel zostało 1000 kamizelek) zatem serdecznie zapraszamy do naszej komendy i starszych i młodszych, jak i zarówno szkoły, w których działają sekcje rowerowe! Na chwilę obecną rozdaliśmy już 488 kamizelek.
2009-11-26   DOMOWI WAGAROWICZE!
Od pewnego czasu otrzymywaliśmy sygnały od zaniepokojonych mieszkańców bloku przy ul. Wojska Polskiego, iż w jednym z mieszkań w godzinach przedpołudniowych odtwarzana jest głośna muzyka, która zakłóca spokój i ciszę. Mieszkańcy bloku wskazywali również na możliwość "zbierania" się w tym mieszkaniu młodzieży, która zamiast wybrać prostą drogę edukacji trochę z niej zboczyła .......
2009-11-25   DOZWOLONE OD LAT 18!
Automaty o niskich wygranych czyli popularny "jednoręki bandyta" czy też "owocówki" obecnie można spotkać w prawie każdej większej placówce handlowej, w małym sklepie spożywczym, restauracji, młodzieżowym pubie czy też nawet w wiejskiej świetlicy. Nieograniczona dostępność automatów do gier i możliwość szybkiego zarobku kusi również małoletnich mieszkańców naszego miasta i to czasami za niepisaną zgodą rodziców.
2009-11-16   KAMIZELKA ODBLASKOWA DLA KAŻDEGO CHĘTNEGO ROWERZYSTY!
"Bezpieczny rowerzysta na drodze" - to hasło akcji prewencyjnej organizowanej przez strażników miejskich i Stowarzyszenie na Rzecz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych "Drogowskaz". Akcja, która organizowana jest już po raz drugi i polega na wręczaniu w godzinach wieczornych kamizelek odblaskowych napotkanym rowerzystom i w tym roku cieszy się dużą popularnością!
2009-11-12   RURY, KTÓRE PROWADZIŁY WPROST DO WRZEŚNICY!
Strażnicy miejscy w ostatnim czasie na zgłoszenie skontrolowali trzy posesje, z których jak się okazało część ścieków odprowadzana była rurą wprost do rzeki Wrześnicy. Konsekwencją nielegalnego podłączenia przyłącza były wystawione właścicielom posesji mandaty karne i oczywiście zobowiązanie do odkopania i usunięcie przyłącza, co też uczynili w obecności strażników miejskich.
26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT