STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2009-10-28   PORZĄDKOWANIE TERENÓW WOKÓŁ CMENTARZY!
W związku ze zbliżającym się 1 listopada postanowiliśmy uprzątnąć tereny wokół cmentarzy: komunalnego i parafialnego. Osoby skazane (5 osób) odpracowujące prace na cele społeczne w ramach kary ograniczenia wolności przez kilka dni oczyszczały zarośnięte chodniki prowadzące na cmentarze, wykarczowali przyległy lasek do chodnika (ul. Kościuszki), przeprowadzili przecinkę duktów leśnych (Dębina) oraz wycięli krzaki ...
2009-10-27   ULICA RATUSZOWA POD KONTROLĄ STREFY PŁATNEGO PARKOWANIA!
Informujemy Państwa, iż od dnia 2 listopada bieżącego roku strefa płatnego parkowania zostaje rozszerzona o ul. Ratuszową. Na wybudowanym nowym parkingu znajdują się 42 wyznaczone miejsca parkingowe, w tym 5 wyłącznie dla osób niepełnosprawnych. Wysokość stawek opłat za parkowanie pojazdów samochodowych w strefie parkowania pozostaje bez zmian!
2009-10-22   SZANUJ ZIELEŃ DROGI KIEROWCO!
"Szanuj zieleń" - to hasło zna każdy przedszkolak, szkoda tylko, że dorośli o nim zapominają, w szczególności ci, którzy notorycznie parkują na zielonym pasie przy ul. Opieszyn! Być może blokady założone przez strażników miejskich na koła samochodów i mandat karny w kieszeni (m/k może opiewać na kwotę do 500 zł!) uzmysłowią kierowcom, że swoim nieprawidłowym parkowaniem niszczą przecież naszą wspólną przyrodę! Ach... wstyd!
2009-10-19   KIERUNEK "LUCYNÓWKA"
Zamiast wysypiska śmieci w Bardzie wybrali polną drogę prowadzącą z Osiedla Sokołowskiego do Sokołowa znaną pod potoczną nazwą "Lucynówka", by pod osłoną wieczoru dopuścić się haniebnego wykroczenia - ZAŚMIECENIA. Niestety sprawcy "bałaganu" prezentowanego na fotce nie przewidzieli, że nasi "ratuszowi detektywi" szybko i sprawnie ustalą ich dane osobowe. Teraz śmieciarzom nie jest do śmiechu, ponieważ nie tylko muszą posprzątać wyrzucone przez siebie śmieci, ale też z ich portfela zniknie 500 zł, które muszą uiścić do gminnej kasy w ramach mandatu karnego.
2009-10-14   SCHRONISKOWE POGOTOWIE RATUNKOWE!
Sezon jesienno-zimowy to czas kiedy zostaje uruchomione "Schroniskowe Pogotowie Ratunkowe". Pierwszy w tym roku pacjent, który trafił pod skrzydła naszej opieki to łabędź ze skaleczonym skrzydłem. Po pomocy ambulatoryjnej ptak został wypuszczony przez pracownika schroniska do Zalewu Wrzesińskiego. To dopiero początek bardzo zimnych dni i nocy, a wrzesińskie łabędzie po ubiegłorocznych interwencjach związanych z przymarznięciem do lodu przyzwyczaiły się, że mogą zawsze liczyć na naszą pomoc. Apelujemy zatem do Państwa, aby każdy niepokojący przypadek, który zauważycie zgłaszać pod numer schroniskowego telefonu interwencyjnego: 500 191 039. Na pewno pomożemy!
2009-10-13   WYJĄTKOWY DZIEŃ W ROKU - "DZIEŃ NAUCZYCIELA"!
"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić" Wszystkim nauczycielom, opiekunom i katechetom w podziękowaniu za trudną, wyczerpującą pracę oraz za wskazywanie właściwego kierunku młodemu pokoleniu życzymy w tym wyjątkowym dla nich Dniu Edukacji Narodowej dużo cierpliwości, wytrwałości, sukcesów zawodowych oraz nieustannego uśmiechu na twarzy i to każdego dnia! Straż Miejska we Wrześni
2009-10-10   ODBLASKOWE DZIECIAKI!
Około tysiąca uczniów szkół podstawowych klas 1 - 6 z terenu gminy w październiku uczestniczyło w programie profilaktycznym realizowanym przez Straż Miejską we Wrześni we współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych Drogowskaz " Z odblaskiem żyje się dłużej - bądź widoczny".
2009-10-08   RUSZYŁA BUDOWA MIASTECZKA ROWEROWEGO I TO PEŁNĄ PARĄ!
Wrzesińskie „Miasteczko Ruchu Drogowego” w swoim założeniu składać się będzie z ulic w skali zmniejszonej odzwierciedlając prawdziwe ciągi komunikacyjne. W projekcie uwzględniono różne skrzyżowania - równorzędne, z pierwszeństwem przejazdu, rondo, przejścia dla pieszych, parkingi, ósemka. Nawierzchnia miasteczka będzie wykonana z kostki betonowej bezfazowej w kolorze szarym. Topografia terenu (miasteczko umiejscowione jest w pięknej przyrodzie starego parku nad jeziorem, z zapleczem sportowym i historyczną nutą w tle) umożliwia zamontowanie ławek wśród starych drzew, na których będzie można odpocząć i zregenerować siły. Nadzór nad bezpieczeństwem uczestników rowerowych zmagań przez cały dzień sprawować będzie patrol interwencyjny strażników miejskich.
2009-10-06   PRZED STRAŻNIKIEM NIE UCIEKNIESZ! ....... :)
Niektórzy z nas grają w siatkówkę ...... inni ganiają za piłką ...... jeszcze inni lubią biegać .... a nawet tarzać się w błocie ;). Jednym słowem sport strażnikom nie jest obcy (!), dlatego też lubimy się czasami pochwalić naszymi "drobnymi" osiągnięciami wypracowanymi przecież w pocie czoła podczas morderczych treningów! Miło zatem Państwa poinformować, iż jeden z naszych "strażniczych" kolegów Sławomir Jędro z sukcesem (III miejsce w kategorii wiekowej 31-50 lat) uczestniczył w XIV Osiedlowym Biegu Wrześnian organizowanym w dniu 27 września przez Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej "Sokół" we Wrześni. Sławkowi serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne zwycięstwo .......... być może już w maratonie poznańskim?
2009-10-05   PATROL PIESZY SIĘ NIE SPIESZY...!
W ostatnich tygodniach na ulicach naszego miasta można było zauważyć zwiększoną liczbę patroli pieszych strażników miejskich. Akcja pod hasłem "Bliżej Straży Miejskiej" ma na celu nie tylko zwiększenie poczucia bezpieczeństwa czy też wzmożoną kontrolę ruchu drogowego, ale przede wszystkim piesza forma patroli sprawia, iż funkcjonariusze straży są bardziej dostępni .....
26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT