STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2009-10-03   HU...HU....HA IDZIE ZIMA ZŁA ......!
HU.....HU.....HA ...... idzie zima zła ..... psiaki zimy się nie boją .... bo w schronisku nowe i ciepłe budy już stoją! :) Ofiarodawczyni (mieszkance Poznania) dwudziestu pięciu nowych i solidnych bud SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za okazane serduszko w imieniu naszych schroniskowych psiaków!
2009-10-01   "ŚMIERDZĄCA SPRAWA"!
Sezon jesienno-zimowy już rozpoczęty, a za naszymi oknami coraz ciemniej i chłodniej .... Brrrrrr ..... Taka pogoda i coraz to krótsze dni sprawiają, że lubimy powroty do cieplutkiego domu. Niestety niektórzy z nas, aby zaoszczędzić węgiel spalają w domowych piecach odpady komunalne, takie jak: plastiki, folie, puszki po napojach, stare meble itd., co sprawia, że spacery w tych porach roku łączą się z wdychaniem duszących i nieprzyjemnych zapachów. Unoszący się dym z kominów to nie tylko problem smrodu, ponieważ palone plastiki, opony zimowe, stare ubrania wytwarzają związki chemiczne, które są bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia.
2009-09-30   POMAGAJMY BEZDOMNYM PSIAKOM!
W związku ze Światowym Dniem Zwierząt, który przypada na dzień 4 października Warsztaty Terapii Zajęciowej postanowiły zorganizować zbiórkę na rzecz naszych milusińskich ze schroniska miejskiego. Uczestnicy warsztatów liczą na Państwa pomoc!
2009-09-24   NIECODZIENNY POMYSŁ MŁODEJ PARY!
Coraz częściej zdarza się, że Młode Pary rezygnują z pięknych bukietów otrzymywanych od gości w dniu ślubu, na rzecz zupełnie innych drobnych podarunków, jakimi są: przybory szkolne, maskotki czy też słodycze. Na zaskakujący, a jednocześnie nowatorski pomysł wpadło pewne narzeczeństwo, które zaproponowało swoim gościom, aby w ten szczególny dzień obdarzyli ich .....
2009-09-21   WŁAŚCICIEL PSA BEZ POCZUCIA ODPOWIEDZIALNOŚCI!
Kilka minut po godzinie 15-tej patrol interwencyjny strażników miejskich z polecenia dyżurnego udał się na ul. Wrzosową, gdzie według telefonicznego zgłoszenia znajdował się bezpański pies. Po przybyciu na wskazane miejsce strażnicy miejscy zauważyli dużych rozmiarów psa o czarnej maści, który bez nadzoru opiekuna biegał po zielonych terenach alei.
2009-09-18   ZAPRASZAMY DO ŚWIATA ODBLASKOWYCH MISIÓW!
Trwają gorące przygotowania do jednego z standardowych programów profilaktycznych wrzesińskich strażników miejskich, którego głównym zadaniem jest przekazanie wiedzy najmłodszym mieszkańcom naszego miasta z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze w czasie słabej widoczności w dzień, jak i po zmroku. To już ostatnie chwile liczenia, segregowania i .........
2009-09-16   ZABIŁ I UCIEKŁ!
Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu zwróciła się z prośbą do wrzesińskich strażników miejskich o zabezpieczenie i dokonanie zapisu na nośnikach danych (płyta DVD) nagrania monitoringu przemysłowego zainstalowanego na terenie miasta z okresu od godz. 0.00. dnia 11.09.2009 r. do godz. 15.00 dnia 12.09.2009 r. w związku z wypadkiem do jakiego doszło w miejscowości Spławie.
2009-09-08   TĘCZOWA "BEZPIECZNA" CHATKA!
Wizyty w przedszkolach u przedstawicieli najmłodszej grupy wiekowej mieszkańców naszego miasta należą zawsze do najsympatyczniejszych zadań strażników miejskich. Wesołe i uśmiechnięte buzie dzieci oraz tysiące niepowtarzalnych pytań zawsze wpływają na nasze wyśmienite humory :) Tym razem gościliśmy po raz pierwszy w "Tęczowej Chatce", gdzie też było bardzo wesoło ......
2009-09-04   SZKOLNE BOISKA POD LUPĄ STRAŻNIKÓW!
W wyniku przeprowadzonej kontroli strażnicy miejscy ujawnili kilka nieprawidłowości związanych z urządzeniami sportowymi w dwóch szkołach i na terenie jednego sołectwa. Nieprawidłowości dotyczyły w szczególności bramek do gry w piłkę nożną, które nie były w sposób stały przytwierdzone do podłoża. W jednej ze szkół strażnicy zwrócili uwagę również na uszkodzone ławki i brakujący element urządzenia przy popularnym dla dzieci "koniku".
2009-09-03   SKAZANI W WAKACJE NIE PRÓŻNOWALI!
Okres letnich wakacji to czas radości i zabawy dla dzieci i młodzieży, dla dyrektorów szkół natomiast to czas nieustannych remontów i przygotowań, by uczniom po powrocie w szkolne ławki uczyło się lepiej. My mieliśmy też w tym swój udział, ponieważ osoby skazane w wakacyjne dni leniuchowania najmłodszych nie próżnowali!
26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT