STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2009-07-22   NIEFRASOBLIWOŚĆ MŁODEGO KIEROWCY!
26-letnia mieszkanka Orzechowa nie zachowując środków ostrożności przy kierowaniu pojazdem marki Fiat Seicento na parkingu przy ul. Opieszyn uszkodziła urządzenie drogowe (słupek z łańcuchem) oddzielające chodnik od jezdni. Na miejsce kolizji drogowej przybyła jednostka Straży Pożarnej, która zneutralizowała wycieki płynów eksploatacyjnych powstałych w wyniku uszkodzenia pojazdu oraz odłączyła instalację elektryczną.
2009-07-22   TAJEMNICA PORZUCONEGO POJAZDU W OBŁACZKOWIE!
Zgłoszona do dyżurnego straży interwencja z nieprawidłowo zaparkowanym pojazdem na przystanku autobusowym w miejscowości Obłaczkowo wydawałaby się w praktyce łatwa do zrealizowania. Ustalenie po numerach rejestracyjnych właściciela pojazdu w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców oraz nakazanie usunięcia pojazdu w trybie natychmiastowym to zadanie, które strażnicy miejscy nie raz już podejmowali.
2009-07-21   TRWAJĄ PRACE PORZĄDKOWE W GONICACH!
Na prośbę Elżbiety Roszyk-Krawczyk sołtysa wsi Gonice dwóch skazanych, którzy odpracowują karę ograniczenia wolności pod nadzorem strażników miejskich, zostało skierowanych do prac porządkowych w rejonie byłej szkoły. Osoby skazane na wykonywanie pracy społecznej w chwili obecnej wykarczowały cały zarośnięty teren boiska szkolnego, który w planach służyć ma mieszkańcom sołectwa, jako miejsce organizacji imprez wiejskich.
2009-07-20   STRAŻNICY SIEJĄ TRAWĘ ..... KIEROWCY JĄ ROZJEŻDZAJĄ!
Przykro patrzeć kiedy nasza praca idzie na marne! Kilka miesięcy temu przy pomocy osób z nadzoru sądowego posialiśmy trawę w miejscu, gdzie kiedyś ona była, ale niestety została rozjeżdżona przez parkujące na niej samochody. Mamy na myśli oczywiście miejsce znajdujące się na Osiedlu Sławno, a dokładniej na ul. Fromborskiej. Nasza radość z zielonej trawki niestety nie trwała długo ......
2009-07-18   WYSYPISKO ŚMIECI W LESIE!
Na internetową skrzynkę strażników miejskich w ostatnim czasie trafił e-mail, w którym to osoba korzystająca z toru rowerowego znajdującego się w "Małpim Gaju" zwróciła uwagę na "kilka stert gruzu i innych odpadów po remontach budowlanych wysypanych przy leśnych drogach, przez które prowadzi trasa toru". Nasza reakcja była natychmiastowa! Teren kompleksu leśnego został uprzątnięty!
2009-07-09   WAGI POD ŚCISŁĄ KONTROLĄ!
Strażnicy miejscy pod przewodnictwem dwóch pracowników Obwodowego Urzędu Miar w Gnieźnie dokonali sprawdzenia użytkowania przyrządów pomiarowych (wagi i odważniki) podlegających obowiązkowej legalizacji. Przeprowadzona kontrola w 43 punktach, która odbyła się w czwartkowy ranek na targowisku miejskim przy ul. Kościuszki oraz na dwóch zieleniakach przy ul. Kościelnej i ul. Chrobrego (tzw. "blaszaki") wykazała trzynaście nieprawidłowości związanych z brakiem wymaganego sprawdzenia użytkowanych przyrządów pomiarowych.
2009-07-06   PIWNICA W OSIEDLOWYM BLOKU MIEJSCEM NA SPĘDZANIE WAKACJI?
Pomieszczenie piwniczne bloku przy ul. Fromborskiej 20 stało się dla nieletniej młodzieży miejscem schadzek w wakacyjne wieczory. Po telefonicznym zgłoszeniu mieszkańca o hałasach dobiegających z piwnicy wysłany przez dyżurnego we wskazane miejsce patrol interwencyjny w podziemiach bloku zastał sześciu nieletnich (trzy dziewczyny oraz trzech chłopców), gdzie najmłodszy z nich miał lat trzynaście, zaś najstarszy liczył sobie lat szesnaście. Strażnicy nie stwierdzili spożywania alkoholu i palenia papierosów przez nieletnich. Dziwne jest jednak to, iż żaden z nieletnich nie był mieszkańcem bloku, a nawet troje z nich nie było mieszkańcami Osiedla Sławno. Zatem powstaje pytanie: "Czy osiedlowa piwnica jest odpowiednim miejscem dla nieletniej młodzieży podczas dni wolnych od szkolnej ławki?"
2009-06-27   MOKRA INTERWENCJA!
Podczas patrolu pieszego w parku im. Dzieci Wrzesińskich strażnicy miejscy zostali poinformowani przez stróża, iż przy brzegu rzeki Wrześnicy leży prawdopodobnie nieprzytomny człowiek. Po dotarciu na wskazane miejsce okazało się, iż mężczyzna wpadł do rzeki. Powodem zasłabnięcia mężczyzny mógł być spożywany wcześniej alkohol. Na miejsce zdarzenia strażnicy wezwali pogotowie ratunkowe, które przemoczonego mężczyznę zabrało do szpitala.
2009-06-24   CZYSTA I PIĘKNA WRZEŚNIA!
Jednym z obowiązków strażników miejskich jest dbanie o czystość i porządek na terenie naszego miasta i gminy. Obowiązek ten między innymi realizujemy poprzez nadzorowanie osób skazanych wykonujących pracę społeczną, którzy tylko w samym czerwcu m. in. oczyścili z ziemi i chwastów ul. Legii Wrzesińskiej, Miłosławską, Kolejową, Przemysłową, Słowackiego czy też uporządkowali teren prowadzący nad Zalew Wrzesiński.
2009-06-23   LATAJĄCE DACHÓWKI!!
Strażnicy miejscy po telefonicznym zgłoszeniu interweniowali w sprawie "latających dachówek", które spadły z pokrycia dachowego jednej z kamienic znajdującej się na ul. Jana Pawła II tuż pod koła jadących samochodów. Funkcjonariusze na miejsce zdarzenia natychmiastowo wezwali jednostkę straży pożarnej, ponieważ istniało realne zagrożenie, że spadną następne "luźne" dachówki.
26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT