STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2009-06-19   JAZDA BEZ UPRAWNIEŃ!
37-letni mieszkaniec Przyborek, któremu cofnięto uprawnienia do prowadzenia pojazdów z powodu przekroczenia dozwolonej liczby punktów, wpadł w ręce strażników miejskich po tym, jak nie dostosowując się do znaku "zakaz zatrzymywania się" przy ul. Wojska Polskiego zaparkował swoje auto przy lokalu gastronomicznym.
2009-06-14   STRAŻNICY MIEJSCY W WERSJI SZKOLNEJ!
Czerwiec to czas zajęć lekcyjnych w terenie. Z tej formy nauki chętnie skorzystali uczniowie z Kaczanowa, którzy licznie przybyli zwiedzać naszą komendę. Strażnicy miejscy pokazali uczniom "od kuchni" swoją pracę. Dzieci miały możliwość "podpatrywania oczami kamery" ulic naszego miasta oraz sprawdzenia drogą radiową łączności z patrolem interwencyjnym.
2009-06-08   POGRYZIONA PRZEZ AMSTAFA!
Mieszkanka Osiedla Marii Konopnickiej spacerując z psem w piątkowy wieczór została zaatakowana i pogryziona przez amstafa, który niespodziewanie zerwał się właścicielowi ze smyczy. Nieodpowiedzialny właściciel, który nie dopilnował obowiązku założenia psu kagańca w miejscu publicznym, nie mógł również zapanować nad agresywnym zachowaniem swojego podopiecznego względem zaatakowanej kobiety. Zachowanie młodego mężczyzny po zdarzeniu okazało się jeszcze bardziej karygodne, ponieważ oddalił się z miejsca, uznając, iż nic się nie stało.
2009-06-04   REAKTYWACJA "PUNKTU MUNDUROWYCH"!
Efektem wspólnych rozmów przedstawicieli Wrzesińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej z komendantem Straży Miejskiej Mirosławem Morawskim jest reaktywacja "punktu mundurowych" na terenie Osiedla 1000-lecia. Lokal przyjęć interesantów mieści się w jednym z pomieszczeń spółdzielni przy ul. Kilińskiego. Punkt czynny jest w każdą środę w godzinach: 16.00-18.00.
2009-06-03   SAMORZĄDOWCY GRAJĄ W SIATKÓWKĘ PO RAZ SIÓDMY!
Siódmy już rok z rzędu Urząd Miasta i Gminy we Wrześni będzie organizatorem Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w Siatkówce Plażowej. Zmagania pracowników samorządowych na wrzesińskim piasku tradycyjnie odbywają się pod koniec sierpnia (dokładnie: 21-23.08.2009) na świetnie przygotowanych boiskach mieszczących się na terenie miejskiego basenu. ZAPRASZAMY!
2009-06-01   MŁODZI LUDZIE BEZ ALKOHOLU! PRZYŁĄCZAMY SIĘ DO AKCJI!
Wielkimi krokami zbliżają się wakacje! Czas wypoczynku, swobody i zabawy! To również czas, w którym to wzrasta spożycie alkoholu przez dzieci i młodzież. Sami młodzi ludzie uważają, iż dostępność alkoholu w Polsce jest łatwa, a sprzedawcy nie zwracają uwagi na wiek klienta. Kampania PARPA to przede wszystkim zwrócenie uwagi sprzedawcom, że to ich obowiązkiem jest upewnienie się czy udostępniają alkohol osobie niepełnoletniej!
2009-05-14   STRAŻNIK MIEJSKI W WERSJI NAUKOWEJ!!
Dzisiaj prezentujemy Państwu nową i niespotykaną dotąd odsłonę strażnika miejskiego. Nie jest to prezentacja typowa, jaką znamy z codziennej pracy patrolowo - interwencyjnej mundurowych. W naszych głowach bowiem wciąż utożsamiamy strażników, jako tych, którzy fizycznie dbają o porządek, czystość i bezpieczeństwo naszego miasta, nie wiedząc, iż mundurowi realizują się również na ścieżce osiągnięć edukacyjnych.
2009-05-05   CAŁA POLSKA BIEGA ...... A WRZEŚNIA PO ZDROWIE!
Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w kolejnej imprezie organizowanej przez Burmistrza Miasta i Gminy Września oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych o nazwie "Cała Polska Biega" ...... a Września po zdrowie! Bieg rozgrywany będzie na dystansie 3,3 km w dniu 10 maja 2009 roku (niedziela) o godzinie 10.00.
2009-05-04   ROWEROWA MAJÓWKA Z RYSZARDEM SZURKOWSKIM!
O Rodzinnym Rajdzie Rowerowym można powiedzieć, że to już tradycja! Każdego roku bowiem do grona miłośników dwóch kółek przybywa coraz to więcej osób! Tegoroczne zmagania rowerowe należą jednak do wyjątkowych! Został bowiem pobity rekord sprzed roku! I tak na trasie dla porównania w roku 2008 bawiło się z nami 2310 rowerzystów, w tym roku liczba ta powiększyła się do 2784!
2009-04-28   UWAGA! 2367 MIŁOŚNIKÓW JAZDY NA ROWERZE ZAPISANYCH NA RAJD!
UWAGA! ....... 2367 rowerzystów już zapisało się na majowy Rodzinny Rajd Rowerowy! Jeżeli masz ochotę na rowerową wycieczkę, a nie zdążyłeś się jeszcze zapisać to ZAPRASZAMY!! Przypominamy, że liczba miejsc jest ograniczona!!! Na chwilę obecną do urzędu przywożone są nagrody dla uczestników rajdu. Miłą niespodziankę sprawiła nam firma Cenos z grupy Pamapol, która w przed popołudniowych godzinach dowiozła aż 3 tysiące (!) różnych artykułów spożywczych, które zostaną rozdane każdemu zapisanemu uczestnikowi! Przypominamy, że gościem specjalnym, który pojedzie w rajdzie będzie polski kolarz szosowy Ryszard Szurkowski, a o 8.40 na żywo TVN 24 będzie zdawał relację z rajdu! Prowadzącą będzie sama Omenaa Meansah!
26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT