STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2009-04-22   STRAŻNICY MIEJSCY W ROLI SĘDZIÓW W KONKURSIE PCK!
W dniu 22.04.2009 roku zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Wrześni po raz kolejny zorganizował i przeprowadził Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej PCK skierowane do szkół średnich z terenu miasta Września. Strażnicy miejscy na zaproszenie Pani Krystyny Wieszczecińskiej i sędziego głównego Mariusza Banaszaka uczestniczyli w mistrzostwach w charakterze sędziów.
2009-04-14   TRZYMAJCIE KCIUKI! PROJEKT MIASTECZKA W KONKURSIE!
Urząd Miasta i Gminy zgłosił projekt do ogólnopolskiego konkursu przygotowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wraz z Komendą Główną Policji "Budujemy Miasteczka Ruchu Drogowego" prowadzonego w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań "Razem Bezpieczniej". Konkurs, który kierowany był do jednostek samorządu terytorialnego ma na celu wyłonienie i nagrodzenie projektów modernizacji, doposażenia lub rozbudowy miasteczek rowerowych. Suma nagród dla zwycięzców wynieść ma 100 tysięcy złotych! Rozwiązanie konkursu 1 czerwca! TRZYMAJCIE KCIUKI! :)
2009-04-10   APARAT FOTOGRAFICZNY STRAŻNIKÓW TRWOGĄ DLA KIEROWCÓW!
Ojjj kierowcy! ...... Okazuje się, że piesze patrole strażników miejskich nadal mają duuuużo roboty, pomimo iż akcja z prawidłowym parkowaniem została rozpropagowana przez lokalne media! Nadal niestety Drodzy Kierowcy nie stosujecie się do zasad ruchu drogowego, co niestety skutkuje podwójnymi konsekwencjami, po pierwsze - zostajecie ujęci przez nasze strażnicze oko obiektywu, po drugie zaś - grozi wam za popełnienie wykroczenia mandat karny! Dziś w naszej galerii prezentujemy fotografie, które nazwaliśmy: Fotografia nr 1 "Czy pomarańczowy maluszek przeznaczony jest do załadunku lub wyładunku towaru?" Fotografia nr 2 "Drogi kierowco! Zabrałeś miejsce osobie niepełnosprawnej - zabierz też jej kalectwo!" .....
2009-04-08   SEZON MOTOCYKLOWYCH NIEBEZPIECZNYCH AKROBACJI!
200 złotych mandatu karnego wystawili strażnicy miejscy motocykliście bez wyobraźni, który wczoraj popołudniu niedostosowując się do zasad bezpiecznego poruszania się po drodze publicznej, prowadząc motocykl na jednym kole spowodowałby potrącenie pieszego na pasach! O zdarzeniu tym poinformował nas sam zdenerwowany i przerażony spacerowicz! Drodzy motocykliści! Słońce i ciepła pogoda sprzyja wędrówkom motycyklowym, ale pamietajmy, oby były one prowadzone z rozwagą i pod dużą KONTROLĄ!
2009-04-04   PRZYGODY MIKOŁAJKA W WYKONANIU RATUSZOWYCH MUNDUROWYCH!
Książki ...... książki ..... ach te książki! Świat magicznych krain, niesamowitych i fascynujących przygód, bohaterów wielkich serc i odwagi. Któż z nas tego nie pamięta? Któż z nas nie czekał na wieczorne wspólne czytanie z rodzicami na dobranoc? Niestety w dobie komputerów i telewizji, gier komputerowych i nowoczesnej muzyki trudno do tego powrócić! Dorośli zabiegani i zapracowani pracą zawodową czytają rzadko ..... bardzo rzadko ... za rzadko!
2009-04-02   Z KART HISTORII STRAŻY MIEJSKIEJ ......!
Zapraszamy Państwa do wspomnień! Znaleziony przez naszego niegdyś ratuszowego kolegę "stary" artykuł Gazety Wyborczej z 1994 roku o początkach działalności Straży Miejskiej we Wrześni wywołał szereg sentymentalnych wspomnień ..... jak to "kiedyś" było! Od tego czasu minęło .... aż czternaście lat, zmieniły się czasy, zwiększyły obowiązki i zadania, odchodzili starzy strażnicy i przychodzili młodzi. Dzisiaj jest nas dziesięciu. Posiadamy oznakowany pojazd służbowy, mamy własną zastrzeżoną częstotliwość radiową .......
2009-03-31   NAPRAWIAJCIE ROWERY! SZYKUJCIE KONDYCJĘ! RAJD NADCHODZI!
To już tradycja! Rowerowy Rajd Rodzinny zbliża się wielkimi krokami! 3 maja o godzinie 9.00 już po raz dwunasty z wrzesińskiego Rynku wystartują młodzi i nieco starsi rowerzyści. Czekamy na Was zatem od 14 kwietnia w siedzibie Straży Miejskiej we Wrześni przy ul. Ratuszowej 1 w godzinach 9.00 - 19.00! Koszt wpisowego tylko 4 zł. Zapisz się i spędź z nami rowerową majówkę!
2009-03-31   STRAŻ MIEJSKA W LOKALNEJ I OGÓLNOPOLSKIEJ TELEWIZJI!
Dzięki artykułowi umieszczonemu w Głosie Wielkopolskim autorstwa Karoliny Barełkowskiej "Dbają o czystość miasta zamiast iść do więzienia" nasze miasto, osoby skazane realizujące karę ograniczenia wolności i nadzorujący ich strażnicy miejscy trafili na szklany ekran głównego niedzielnego wydania Teleskopu oraz Teleexpressu.
2009-03-28   OJJJ DRODZY KIEROWCY!!!
Wzmożona akcja strażników miejskich "DRODZY KIEROWCY - TAK PARKUJEMY!!" trwać będzie do końca maja tego roku. Nie oznacza to jednak, że na tym zakończymy! Kontrola prawidłowości parkowania pojazdów na wrzesińskich drogach należy przecież do podstawowych obowiązków straży, więc Drodzy Kierowcy pilnujcie się, by wasze auto nie znalazło się w naszej "prezentacji", a wasz portfel nie pomniejszył się o kilka papierowych banknotów!
2009-03-28   SCHRONISKOWA INTERWENCJA!
Ten sympatyczny psiak, którego prezentujemy na zdjęciu w obecności pracownika schroniska Ireneusza Zawala został znaleziony w czwartkowe popołudnie przywiązany do drzewa nad Zalewem Wrzesińskim. Na całe szczęście szybko jednak odnalazł się jego właściciel, który poinformował, iż pies uciekł mu z posesji. Prawdopodobnie to przypadkowy przechodzień przywiązał go do drzewa.
26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT