STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2009-03-27   STRAŻNICY MIEJSCY I FAS, CZYLI ALKOHOLOWY ZESPÓŁ PŁODOWY!
Strażnicy miejscy wspólnie z pedagogami wrzesińskich szkół, przedstawicielami sądu, hufca pracy, opieki społecznej oraz policji uczestniczyli w szkoleniu "Ciąża bez alkoholu" organizowanym przez Pełnomocnika d/s Profilaktyki UMiG we Wrześni Annę Grzybowską. Szkolenie prowadziła dr Teresa Kobrzyńska, ekspert Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz edukator ogólnopolskiej kampanii "Ciąża bez alkoholu".
2009-03-26   224 INTERWENCJE STRAŻNIKÓW NA OSIEDLACH WSM W ROKU 2008!
W dniu dzisiejszym komendant Mirosław Morawski na zaproszenie Wrzesińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej uczestniczył w spotkaniu, którego celem była dyskusja z jej przedstawicielami w zakresie bezpieczeństwa na terenie osiedli podlegających nadzorowi spółdzielni. Rada Nadzorcza WSM podczas spotkania z mundurowymi (w spotkaniu uczestniczył również komendant Jarosław Gruszczyński) wskazywała problemy, z jakimi borykają się mieszkańcy bloków. Poruszone problemy dotyczyły m.in. wybryków chuligańskich, niszczenia mienia, nieprawidłowo parkujących pojazdów, biegających samowolnie psów ....
2009-03-24   STRAŻNICY MIEJSCY TEŻ BYLI NA KONCERCIE PEJI - ALE SŁUŻBOWO!
Piątkowe przedpołudnie wypełniło amfiteatr po brzegi, a to za sprawą koncertu poznańskiego hiphopowca Peji. W taki muzyczny sposób uczniowie uczcili "Dzień Wagarowicza"! My też tam byliśmy, ale tylko służbowo! Naszym celem było zadbanie o porządek podczas muzycznego grania.
2009-03-23   WIDZISZ BAŁAGAN - ZRÓB ZDJĘCIE - PRZEŚLIJ JE DO STRAŻY MIEJSKIEJ!
Początek wiosny sprzyja pracom w ogródkach, piknikom na łonie natury, a także remontom w domach. Niestety wiąże się to również z nieprzyjemnym widokiem sterty śmieci, często pozostawionych przez tych "miłośników przyrody" w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Poczynając od luzem leżących papierków i butelek po napojach na ulicach miasta a kończąc na stercie worków pozostawionych w kompleksach leśnych.
2009-03-21   DRODZY KIEROWCY - TAK PARKUJEMY!!
Dziś rozpoczynamy cykl fotograficzny o tytule "Drodzy kierowcy - tak parkujemy". Chcielibyśmy ukazać najczęściej popełniane wykroczenia drogowe dotyczące parkowania na terenie wrzesińskich dróg. Naszym zamiarem jest również uświadomienie lokalnym kierowcom, jakie grożą im konsekwencje karne za niedostosowanie się do przepisów ruchu drogowego! Bo to przecież bardzo kosztowna sprawa!
2009-03-20   IMPREZA Z ALKOHOLEM NA TERENIE
Pięcioosobowa grupa 20-latków w piątkowy wieczór urządziła sobie koleżeńskie spotkanie przy piwie na terenie przedszkola "Miś Uszatek". Młodzi mężczyźni zachowywali się dość głośno, co wzbudziło u mieszkańców pobliskich bloków niepokój. W konsekwencji zaistniała sytuacja została zgłoszona dyżurnemu straży. Przybyły na miejsce patrol mundurowych potwierdził prawdziwość zgłoszenia. Za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym grozi teraz każdemu z nich mandat karny w wysokości 100 zł!
2009-03-19   ROWEROWA EDUKACJA!
Strażnicy miejscy na zaproszenie nauczyciela Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka Pana Jerzego Marosza przeprowadzili dla dzieci i młodzieży zajęcia z zakresu bezpiecznego poruszania się na drogach rowerami. To pierwsze spotkanie z mundurowymi zapoczątkowało cykl edukacji uczniów przygotowujących się do uzyskania karty rowerowej.
2009-03-18   SKRUSZONA WŁAŚCICIELKA KODA!
Szczęśliwe zakończenie historii psa znalezionego w Małpim Gaju. Psa, który wzbudził tyle emocji na wrzesińskim forum. W naszej działalności rzadko zdarzają się sytuacje, kiedy sprawca sam ujawnia się i przyznaje do popełnionego błędu. Choć to wbrew logice, jakby się wydawało - miłość do zwierzęcia zwyciężyła!
2009-03-18   ZAPOMNIELI PO SOBIE POSPRZĄTAĆ!
Butelki po piwie, kartoniki od soków, plastikowe kubki i opakowania po papierosach to efekt sobotniej imprezy, jaką nad jeziorem urządzili sobie młodzi mężczyźni. Jeden z imprezowiczów na miejscu "śmietniska" pozostawił telefon komórkowy, który znalazł przypadkowy przechodzień w niedzielny poranek. Oburzony bałaganem przekazał znaleziony telefon strażnikom miejskim. W drodze "dochodzenia" ustalono właściciela telefonu, który przyznał się, że uczestniczył w sobotni wieczór w spotkaniu koleżeńskim. Jak stwierdził rzeczywiście on i jego koledzy "zapomnieli" po sobie posprzątać. Mężczyzna wyraził skruchę i pokornie przyjął mandat karny.
2009-03-16   PONOWNA KONTROLA HODOWLI PSÓW - TYM RAZEM NA PLUS!
Strażnicy miejscy wspólnie z inspektorem weterynaryjnym ponownie skontrolowali warunki trzymania psów w jednej spod wrzesińskich miejscowości. Tym razem kontrola wyszła na plus! Kojec i wybieg został wysprzątany, a psiaki otrzymały również większość ilość ocieplonych bud. Osoba opiekująca się hodowlą zwierząt przedstawiła kontrolującym aktualną książeczkę szczepień wszystkich psów.
26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT