STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2009-02-05   FORUM: DUŻE PSY NA UWIĘZI MAŁE NA WOLNOŚCI!
Pojawiające się głosy na portalu Wiadomości Wrzesińskich, pytające o zasady prawne dotyczące wyprowadzania psów (tych małych i dużych) na spacer, zaintrygowały strażników miejskich do odpowiedzi w tej znaczącej dla forumowiczów kwestii. Strażnicy miejscy przypominają, iż na terenie miasta i gminy wyprowadzanie psa dozwolone jest jedynie na smyczy. Zwolnienie psa, wyłącznie z nałożonym kagańcem dozwolone jest jedynie w miejscach mało uczęszczanych.
2009-01-26   TEREN WYKOPU OGRODZONY!
Forumowicz "Zdzich" na portalu tygodnika Wiadomości Wrzesińskie skierował swoją uwagę na niezabezpieczony wykop pod budowę nowego przedszkola. Strażnicy miejscy, którzy również przyglądają się dyskusjom na forum, podjęli interwencję w sprawie zasygnalizowanego problemu. Efektem podjętych działań mundurowych jest postawione wokół budowy ogrodzenie. Teraz jest bezpiecznie. Dziękujemy i pozdrawiamy forumowicza.
2009-01-24   PALĄCE SIĘ SADZE W KOMINIE
Strażnicy miejscy otrzymali telefoniczne zgłoszenie o silnie wydobywającym się dymie z komina z jednej z posesji znajdującej się przy ul. Szkolnej. Po przybyciu na miejsce otrzymana informacja potwierdziła się. Cała ulica, przy której znajdowała się posesja, była w kłębach dymu. O pomoc poproszono straż pożarną, która natychmiast podjęła się akcji gaśniczej. Strażnicy miejscy natomiast zajęli się ustaleniem właścicieli posesji i miejscem ich pobytu, by móc poinformować ich o zaistniałym zdarzeniu. Przyczyną zadymienia było zapalenie się sadzy w kominie.
2009-01-23   KUKURYDZIANA DROGA WOJEWÓDZKA
Strażnicy miejscy interweniowali w sprawie rozsypanej kukurydzy na drodze wojewódzkiej nr 432 Września - Środa Wielkopolska. Spora ilość kukurydzy znajdująca się na ok. 300 metrowym odcinku drogi pochodziła prawdopodobnie z transportu. W związku z powstałym niebezpieczeństwem w ruchu drogowym (kukurydza znajdowała się również na pobliskim zakręcie) o zdarzeniu poinformowano Komendę Powiatową Policji we Wrześni oraz Państwową Straż Pożarną. W celu uprzątnięcia kukurydzy skontaktowano się również z zarządcą drogi, którego siedziba mieści się w Zaniemyślu.
2009-01-21   ŚLISKO ... ŚLISKO ... I JESZCZE RAZ ŚLISKO ...!!
Z informacji otrzymanych od lekarzy dyżurujących we wrzesińskim szpitalu wiemy, że na izbę przyjęć zgłasza się spora ilość osób z poważnymi urazami kończyn. Takie zamieszanie spowodowane jest panującymi warunkami pogodowymi i brakiem uszorstnienia chodników! Strażnicy miejscy od samego rana ustalają właścicieli, zarządców dróg i chodników, aby ponaglić ich do wykonania nałożonego na nich obowiązku.
2009-01-20   BRUNATNA MAŹ NA WRZEŚNICY
Strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie, iż w okolicy mostku znajdującego się na ul. Opieszyn, wypływa brunatna maź zanieczyszczająca rzekę. Po wstępnych ustaleniach okazało się jednak, iż nie ma powodów do obaw, ponieważ nastąpiła jedynie awaria rury wodociągowej, która została naprawiona w kilka godzin przez pogotowie PWiK.
2009-01-17   NIE PARKUJ DROGI KIEROWCO NA MIEJSCU DLA INWALIDY!
Jeśli parkujesz Drogi Kierowco samochód na miejscu oznaczonym kopertą lub znakiem "miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej" musisz liczyć się z wysoką grzywną, która wynosi 500 zł!! Przekonał się o tym młody i sprawny kierowca, który nie bacząc na obowiązujące prawo, zaparkował samochód na miejscu dla inwalidy, żeby móc skorzystać z .......... bankomatu!! W takich przypadkach strażnicy miejscy będą dla kierowców bezlitośni! Apelujemy! Jeżeli jesteś świadkiem bezprawnego parkowania samochodu - zgłoś to! Dzwoń pod numer telefonu: 986
2009-01-12   ZABEZPIECZALIŚMY FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIATECZNEJ POMOCY
Trzech strażników miejskich w niedzielne popołudnie zabezpieczało Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrześni, która w tym roku zbierała pieniądze na profilaktykę dla dzieci z chorobami nowotworowymi. Mundurowi przede wszystkim dbali o bezpieczeństwo wolontariuszy zbierających datki. W godzinach wieczornych zaś przewieźli uzbierane pieniądze do banku.
2009-01-10   PRZYPOMINAMY O ODŚNIEŻANIU!
Właściciele nieruchomości powinni oczyszczać ze śniegu i lodu oraz uszorstniać nawierzchnie chodników. Oczyszczenie ze śniegu i lodu powinno być realizowane przez odgarnięcie w miejsce nie powodujące zakłóceń w ruchu pieszych lub pojazdów. Zakazuje się zgarniania śniegu i lodu z chodnika na jezdnię. Piasek użyty w celu usunięcia lub co najmniej ograniczenia śliskości chodnika należy usunąć po ustaniu przyczyn jego zastosowania.
2009-01-08   SMUTNY PSI LOS
W tych śnieżnych i mroźnych dniach zimy strażnicy miejscy zwracają szczególną uwagę na los czworonogów. Pouczamy i karzemy tych właścicieli, którzy pozostali obojętni na los swoich czworonogów, pozostawiając psy na silnym mrozie bez budy i ciepłego jedzenia. Po właśnie takiej interwencji strażników miejskich w Nowej Wsi Królewskiej pies, którego przedstawiamy na zdjęciu, otrzymał budę, nowe posłanie i dłuższy łańcuch!
26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT