STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2009-01-06   WPADŁ W POŚLIZG!
Młody kierowca z Torunia poruszający się samochodem marki Fiat Marea Weekend wpadł niespodziewanie w poślizg, na skrzyżowaniu ulicy Gnieźnieńskiej, uszkadzając przy tym sygnalizator świetlny. Świadkiem tego zdarzenia byli strażnicy miejscy, którzy zabezpieczyli kolizję do czasu przybycia policji. Kierowca samochodu był trzeźwy.
2009-01-05   POTRĄCONA SARNA NA POBOCZU DROGI UL. PADEREWSKIEGO
Strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie, że na poboczu drogi ul. Paderewskiego leży prawdopodobnie potrącona sarna. Po przybyciu patrolu na wskazane miejsce okazało się, że równocześnie o zdarzeniu został poinformowany opiekun schroniska, który już zdążył udzielić doraźnej pomocy rannemu zwierzęciu. W schronisku miejskim sarna przebywała kilka dni. Po rekonwalescencji wróciła do swojego naturalnego środowiska.
2009-01-04   KOLEJNE ŁABĘDZIE URATOWANE!
W okresie zimowym strażnicy miejscy często otrzymują zgłoszenia dotyczące przymarzniętych łabędzi. Tym razem pomocy potrzebowały łabędzie znajdujące się na Zalewie Lipówka. O pomoc poprosiliśmy straż pożarną, która wyposażona w sanie lodowe, dotarła do uwięzionych łabędzi. Akcja powiodła się. Ptaki odzyskały wolność.
2009-01-02   WITAMY W NOWYM 2009 ROKU!!!
Pięciu strażników miejskich w sylwestrową noc pilnowało porządku i bezpieczeństwa w parku im. Dzieci Wrzesińskich, gdzie przy muzyce Dj Śniadanko z Radia Gniezno bawili się mieszkańcy naszego miasta. Ostatnia noc roku 2008 okazała się dla stróżów prawa spokojna, ponieważ oprócz palącego się kosza przy ul. Warszawskiej, nie odnotowano poważniejszych naruszeń ładu i spokoju. Jak poinformowały nas służby medyczne Wrześnianie w tym roku wyjątkowo bezpiecznie obchodzili się z fajerwerkami i pomoc w zakresie oparzeń i urazów nie była potrzebna.
2008-12-27   II TURNIEJ SYLWESTROWY CZYLI MUNDUROWI POD SIATKĄ
Kolejny już rok z inicjatywy Straży Miejskiej we Wrześni służby mundurowe miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności siatkarskich. W dniu 27 grudnia b.r. w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2 we Wrześni o pierwsze miejsce w II Turnieju Sylwestrowym Wrzesińskich Służb Mundurowych w Siatkówce Halowej o Puchar Burmistrza Wrześni walczyli: Komenda Powiatowa Policji, Straż Pożarna, Straż Miejska oraz Starostwo Powiatowe. Nad ostrą rywalizacją pod siatką czuwali dwaj sędziowie Polskiego Związku Piłki Siatkowej - Andrzej Bandosz i Zdzisław Kurek. W klasyfikacji ogólnej I miejsce i złoty krążek zajęła ciągle niepokonana drużyna Straży Pożarnej, na II miejscu ze srebrnym krążkiem uplasowała się drużyna Starostwa Powiatowego, trzecie miejsce i brązowy medal przypadł naszej drużynie, czyli Straży Miejskiej.
2008-12-20   DROGIE PANIE PRZED ŚWIĘTAMI UWAŻAMY NA KIESZONKOWCÓW!
Szał świątecznych zakupów nie omija żadnej kobiety! Trudno się dziwić, skoro tysiące sklepów oferuje, a nawet kusi wieloma niepowtarzalnymi i ciekawymi prezentami! Okres świąteczny Drogie Panie to również wzmożone działanie "kieszonkowców", którzy wykorzystując waszą chwilową nieuwagę, w kilka sekund potrafią wyjąć portfel czy telefon z torebki! Bądźcie ostrożne!!
2008-12-19   FAJERWERKI DOZWOLONE OD LAT 18!
Strażnicy Miejscy w związku ze zbliżającym się okresem świątecznym i nocą sylwestrową, a tym samym zwiększoną liczbą osób używających materiały pirotechniczne, zwanymi potocznie "fajerwerkami" przypominają, iż istnieje CAŁKOWITY ZAKAZ SPRZEDAŻY MATERIAŁÓW PIROTECHNICZNYCH DZIECIOM I MŁODZIEŻY DO LAT 18!!!
2008-12-17   NOWE BUDY DLA SCHRONISKA OD TAJEMNICZEJ MAGDY 222!
Nasze wrzesińskie schronisko dla zwierząt w ostatnim czasie wzbogaciło się o 10 nowych bud dla 18 psów!! Za całą sprawą "gwiazdkowego" prezentu dla naszych milusińskich stoją osoby zalogowane na portalu "Dogomania", a przede wszystkim jedna, której nick brzmi MAGDA 222! Serdecznie dziękujemy w imieniu psiaków! :)
2008-12-17   MISIOWE USZATKI NA JEDEN DZIEŃ ZAMIENIŁY SIĘ W MIKOŁAJA!
Karmę ... karmę ... i jeszcze raz karmę, jako prezenty gwiazdkowe przywiozły do wrzesińskiego schroniska przedszkolaki z Misia Uszatka!! Dzieci podczas wycieczki zwiedziły schronisko i obejrzały naszych milusińskich. Największy entuzjazm wzbudziły wśród przedszkolaków małe szczeniaczki, które mogły pogłaskać i przytulić. Strażnicy miejscy i schronisko bardzo dziękują "małym mikołajom".
2008-12-11   SPRAWCY WYBICIA DWÓCH SZYB W SKLEPIE MIĘSNYM UJĘCI!
Podczas wspólnej służby nocnej strażnika miejskiego i policjanta doszło do ujęcia trzech młodych sprawców, którzy dokonali wybicia dwóch szyb w sklepie mięsnym, mieszczącym się w ciągu handlowym tzw. "Blaszaku" przy ul. Chrobrego.
26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT