STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2008-11-05   "EURO ORLIKI" NASZYM POMYSŁEM NA RZĄDOWY PROGRAM!
W ramach rządowego programu "Razem bezpieczniej" polegającego na ograniczaniu przestępczości i aspołecznych zachowań Straż Miejska pod patronatem Burmistrza skierowała do Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu projekt profilaktyczny o charakterze sportowym "Euro Orliki". W programie strażnicy miejscy chcą wykorzystać budowane przy SSP nr 2 boisko "Orlika 2012".
2008-11-03   STRAŻNICY Z WIZYTĄ W "SŁONECZKU"
Wizyty strażników miejskich w przedszkolach należą zawsze do najsympatyczniejszych spotkań. Radość dzieci, uśmiechy na twarzy i tysiące niepowtarzalnych pytań zawsze pozytywnie wpływają na nasze humory :) Podczas ostatniej wizyty w przedszkolu Słoneczko" też tak było.
2008-10-30   ODBLASKI NIE TYLKO DLA DZIECI!!!
Od 27 października w godzinach późnopopołudniowych oraz wieczornych strażnicy w ramach akcji "Bezpieczny rowerzysta na drodze" napotkanym rowerzystom przekazują kamizelki odblaskowe. Warunek jest jeden kamizelkę należy założyć i w ten sposób stać się natychmiast bardziej widocznym dla innych użytkowników drogi.
2008-10-28   SCHRONISKO W ZASIĘGU ZAINTERESOWANIA MŁODZIEŻY!
Schronisko dla zwierząt odwiedzili w ostatnim czasie uczniowie klasy V Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 2 we Wrześni. Młodzi ludzie schroniskowym podopiecznym przynieśli smakowite jedzenie w postaci suchej karmy. Był również czas na "rozpieszczanie" psiaków w postaci drapania i przytulania, czyli to co psiaki lubią najbardziej :) Młodzi ludzie zachwyceni naszymi milusińskimi obiecali "wirtualnie" zaadoptować kilka psiaków.
2008-10-28   KIEROWCY SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH NIE PRZESTRZEGAJĄ ZNAKÓW!
Kierowcy samochodów ciężarowych pomimo widocznie ustawionych znaków informujących o trudnościach na trasie Września - Gniezno i wyznaczonych objazdów w związku z prowadzonym remontem przejazdu kolejowego w Sokołowie i tak nie podporządkowują się tym nakazom. Wielu kierowców twierdzi, że nie zauważyło oznakowania a wręcz nawet, że go nie było. Oczywiście jest to nie prawdą, czego dowodem są zamieszczone poniżej zdjęcia. Ostatnim przykładem niech będzie TIR, który nie podporządkował się do znaku "zakaz ruchu w obu kierunkach" przy ul. Gnieźnieńskiej na wysokości szkoły mleczarskiej. Przeciwko kierowcy TIR-a zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego we Wrześni.
2008-10-28   ROZDALIŚMY 1000 ODBLASKÓW DLA DZIECIAKÓW Z TERENU CAŁEJ GMINY!!
Akcja strażników miejskich "Z odblaskiem żyje się dłużej - bądź widoczny" zakończona! W ciągu tygodnia rozdaliśmy 1000 odblasków dla uczniów klas 1-6 z terenu całej gminy! Uśmiechnięte buzie dzieciaków przekonywały nas, że odblaski nie trafią do biurkowych szuflad, tylko zostaną założone na plecaki. Oczywiście zapewnienia dzieci zostaną przez nas sprawdzone ... :)
2008-10-28   VOLKSWAGEN TRANSPORTER T4 NA SPRZEDAŻ
BURMISTRZ MIASTA I GMINY WRZEŚNIA informuje o sprzedaży w drodze ustnego przetargu nieograniczonego w formie ustnej licytacji samochodu osobowego stanowiącego majątek Gminy Września VOLKSWAGEN TRANSPORTER T4, którego w chwili obecnej użytkuje Straż Miejska.
2008-10-28   Z WIZYTĄ W WARSZTATACH TERAPII ZAJĘCIOWEJ
Strażnicy miejscy w ostatnim czasie przeprowadzili zajęcia z zakresu ruchu drogowego dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej we Wrześni. Wielu podopiecznych WTZ porusza się samodzielnie na drodze, dlatego też przeprowadzono z nimi krótką pogadankę na temat zasad przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz rozdano elementy odblaskowe. Dodatkową atrakcją były przeprowadzone zawody w strzelaniu.
2008-10-27   STRAŻ MIEJSKA POSZUKUJE WŁAŚCICIELA ZNALEZIONEGO KNURA!!!
W ubiegłym tygodniu mieszkańcy ul. Kościuszki zauważyli spacerującą po chodniku świnię. W związku z tym, że widok nie należał do codziennych zwierzę wywołało nie lada zamieszanie wśród przechodniów.
2008-10-23   NIETYPOWE ZADANIE STRAŻNIKÓW MIEJSKICH!
Czasami zajmujemy się również takimi "śmiesznymi sprawami". Okazało się, że za przyczyną człowieka czy też może bobra postawione zostały dwie tamy na rowie gutowskim. Dziś sami udrożniliśmy rów naruszając strukturę tamy, natomiast jutro zajmą się tym odpowiednie służby.
26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT