STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2008-10-23   POMPOWNIA PKP ZBURZONA!
Za sprawą zdecydowanej i stanowczej interwencji strażników miejskich u Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz w Oddziale Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. w Poznaniu doszło do wyburzenia starej pompowni PKP mieszczącej się w rejonie ul. Parkowej oraz zasypania głębokiej i niebezpiecznej studni. Przypominamy, że w ubiegłym tygodniu uratowaliśmy w tym miejscu bobra.
2008-10-22   STRAŻNICY MIEJSCY W POSZUKIWANIU NOCNYCH GRAFICIARZY
Piękne i kolorowe elewacje wrzesińskich szkół, które do tej pory były ozdobą naszego miasta zostały w ciągu jednej nocy oszpecone przez lekkomyślnych graficiarzy. Swoje "arcydzieła" wandale pozostawili na świeżo wymalowanych ścianach Gimnazjum nr 2, Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Ośrodku Pomocy Społecznej. Każdego kto był świadkiem aktu wandalizmu prosimy o kontakt pod numer telefonu: 986
2008-10-16   LIST OD WŁAŚCICIELKI ADOPTOWANEGO PSA ZE SCHRONISKA
Witam jestem szczęśliwą właścicielką psa o numerze 009. Na imię ma Rudi - tak nazwały go dzieci. Pies jest naprawdę cudowny i jesteśmy bardzo wdzięczni młodemu wolontariuszowi, który pomógł nam w jego wyborze. Jeśli to możliwe, to proszę mu za to podziękować. Wszystko jest zgodne z opisem przez niego. Jest łagodny,delikatny i pierwszy raz mamy psa który nie merda ogonem tylko nim kreci, jak helikopter, czym wywołuje u nas atak śmiechu. Całkiem ładnie radzi sobie z nauką nowych komend. Z chodzeniem na smyczy też już sobie poradziliśmy, chociaż nie ukrywam, że kosztowało nas to sporo wysiłku zarówno cierpliwości jak i fizycznego - żeby opanować jego siłę i wagę.
2008-10-10   BUDOWA OKULNIKA DLA KONI!!!
Fundacja CENTAURUS z siedzibą we Wrocławiu mająca swój azyl dla koni 23 września 2008 roku poinformowała Komendanta Straży Miejskiej we Wrześni, że w porozumieniu z panem Stachurą przejęła opiekę nad jego końmi.
2008-10-10   BÓBR URATOWANY Z BETONOWEJ PUŁAPKI!!
Strażnicy miejscy wraz z pracownikiem schroniska dla zwierząt brali udział w ratowaniu bobra, który przez przypadek został uwięziony w niezabezpieczonej studni należącej do opuszczonego budynku PKP znajdującego się w okolicach ul. Parkowej.
2008-10-06   PIĘĆ SCHRONISKOWYCH PSIAKÓW ZNALAZŁO SWÓJ NOWY DOM
Sobotnia akcja przeprowadzona przez wrzesińskie schronisko dla zwierząt okazała się strzałem w dziesiątkę! Pięć schroniskowych psiaków znalazło swój nowy dom!! Schronisko odwiedziło zaś kilkadziesiąt osób. Wielu z nich zadeklarowało chęć zaadaptowania psów po tzw. kwarantannie, czyli po upłynięciu wyznaczonego terminu, w którym właściciel psa mógł zgłosić się do schroniska celem odebrania zwierzęcia.
2008-10-03   STRAŻNICY MIEJSCY JUŻ NIEBAWEM WYRUSZĄ DO SZKÓŁ Z ODBLASKAMI
W Komendzie Straży Miejskiej trwają gorące przygotowania do realizacji programu "Z odblaskiem żyje się dłużej - bądź widoczny". To już ostatnie chwile liczenia, segregowania i zakładania sznureczków na odblaski. Już za kilka dni strażnicy miejscy będą odwiedzać gminne szkoły, gdzie uczniowie klas 1-6 będą mogli przekonać się o ich przydatności podczas codziennej drogi do szkoły. Fundatorem elementów odblaskowych dla dzieci z terenu gminy jest Stowarzyszenie na Rzecz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych "Drogowskaz".
2008-10-03   POMOC DLA WRZESIŃSKIEGO SCHRONISKA
Od 1 września każdy, komu nie jest obojętny los porzuconych czworonogów, może wesprzeć finansowo schronisko dla zwierząt we Wrześni. Ale nie tylko finansowa pomoc potrzebna jest wrzesińskiemu schronisku. Od 1 września działa strona internetowa www.wirtualny-opiekun.pl, na której można znaleźć informacje dotyczące innych form jego wspierania.
2008-10-03   NIEODPOWIEDZIALNI WŁAŚCICIELE POZOSTAWILI BOKSERA BEZ OPIEKI
Strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie od mieszkanki Marzenina, iż od kilku dni po tej miejscowości biega pozostawiony bez opieki i nadzoru bokser. Na szczęście pies był łagodny i nikomu nie zrobił krzywdy. "Przygodę z wolnością" przerwali bokserowi strażnicy miejscy, którzy wezwali na miejsce pracownika schroniska. W chwili obecnej pies pozostaje pod opiekę wrzesińskiego schroniska dla zwierząt.
2008-10-03   500 ZŁOTYCH DLA NIEUCZCIWEGO SPRZEDAWCY PAPIEROSÓW NIELETNIM
W związku ze sygnałami otrzymywanymi drogą elektroniczną o sprzedaży wyrobów nikotynowych osobom nieletnim strażnicy miejscy skontrolowali wskazany przez internautę punkt, znajdujący się przy ul. Słowackiego.
26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT