STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2008-10-03   JESTEŚMY PRZYGOTOWANI DO SOBOTNIEJ PSIEJ AKCJI!
Każdy, kto w sobotę zaadoptuje pieska z wrzesińskiego schroniska otrzyma od organizatorów akcji dodatkowo suchą karmę na cały tydzień! W tym celu organizatorzy w czwartek udali się do miejscowosci Gądki skąd z magazynów spedycji otrzymali dwie tony jedzenia do psów.
2008-10-02   ADOPCJA PSA ZA DARMO!
W związku z Ogólnopolskim Dniem Adopcji Zwierząt (4 października) Schronisko Miejskie dla Zwierząt we Wrześni planuje w tym dniu akcję darmowej adopcji! Każdy, kto tego dnia zabierze pieska ze schroniska otrzyma również zapas suchej karmy na tydzień!!!!
2008-09-17   KOŃ ODEBRANY WŁAŚCICIELOWI
Od dłuższego czasu na naszej stronie internetowej informowaliśmy Państwa o jednym z gospodarzy z Psar Małych, który nie panując nad pięcioma końmi wiązał je pętami ze sznurów, by te nie uciekały z pobliskiej łąki. Wiązanie pęt u jednego z koni doprowadziło do krwawiącej i głebokiej rany. Prowadzone rozmowy z właścicielem koni, starszym i niedołężnym mężczyzną niestety nie skutkowały. Nie mogliśmy dalej czekać. Staraniem strażników miejskich cierpienie i ból zwierzęcia dzisiaj znalazło swój finał. Poinformowany o przez strażników miejskich o sytuacji zwierzęcia Burmistrz wydał decyzję o czasowym odebraniu konia właścicielowi.
2008-09-13   MÓWIMY "NIE" PAPIEROSOM DLA NIELETNICH!
50 punktów ze sprzedażą wyrobów nikotynowych odwiedzili strażnicy miejscy z związku z Dniem Odpowiedzialnej Sprzedaży. Mundurowi przypominali sprzedawcom i właścicielom sklepów o zakazie sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom poniżej 18 roku życia. Przestrzegali przed wysokimi mandatami karnymi, których wysokość wg taryfikatora wynosi aż 500 zł.
2008-09-11   KONIE ZNÓW POWIĄZANE PĘTAMI ZE SZNURÓW
Niestety nawet wyrok sądu i spotkana kara nie przestraszyła jednego z właścicieli koni z Psar Małych, który nadal nie mogąc zapanować nad stadem koni wiąże zwierzęta pętami wykonanymi ze sznurów. Mocno przywiązane pęty powodują nienaturalną pozycję konia i doprowadzają do uszkodzeń ciała, a przy tym do ogromnego bólu.
2008-09-09   17-LATEK POD WPŁYWEM ALKOHOLU
Patrol strażników miejskich kontrolujący w dniu wczorajszym ul. Rynek zauważył w rejonie ogródków młodego chłopaka spożywającego piwo. Po wylegitymowaniu okazało się, iż jest on nieletni.
2008-09-03   ZOSTAŃ WIRTUALNYM OPIEKUNEM SCHRONISKOWYCH PSIAKÓW
Chcesz pomóc schroniskowym psiakom? Nie wiesz, jak to zrobić? Odwiedź stronę internetową www.wirtualny-opiekun.pl założoną przez forumowiczów WW i dołącz się do akcji! Strona choć założona niedawno ma już na swoim koncie spore sukcesy. Są już pierwsze wirtualne adopcje! Przesyłając comiesięcznie pieniądze na wybranego przez siebie psiaka lub kotka (koszt finansowy w postaci 30, 40, 50, 60 złotych w zależności od wielkości zwierzęcia) możesz nadać imię Twojemu nowemu przyjacielowi. Nie zwlekaj i przyłącz się do miłośników zwierząt!
2008-08-27   ZMAGANIA KOMENDANTA STRAŻY MIEJSKIEJ W BIEGU KATORŻNIKA
Dzień: 16 sierpień 2008 rok, Miejsce: Lubliniec-Kokotek (ok. 40 km na południowy-zachód od Częstochowy) Dystans biegu: 7 km Trasa biegu: EKSTREMALNA! Błoto, rowy melioracyjne, trzęsawiska, zalane podlery, dno jeziora, Nagroda: "Złota Podkowa Katorżnika" Liczba szaleńców startujacych w biegu: 600 Wśród nich "nasz człowiek" również szaleniec: komendant Mirosław Morawski
2008-08-25   SIATKARSKIE ZMAGANIA SAMORZĄDOWCÓW
Szósty już rok z rzędu Urząd Miasta i Gminy we Wrześni był organizatorem Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w Siatkówce Plażowej. Zmagania pracowników samorządowych na wrzesińskim piasku tradycyjnie odbyły się pod koniec sierpnia na świetnie przygotowanych boiskach mieszczących się na terenie miejskiego basenu. Strażnicy miejscy Mirosław Morawski i Anna Hedrych-Stanisławska mogą się pochwalić brązowym medalem zdobytym w trójkach wspólnie z Jerzym Nowaczykiem.
2008-07-22   SAMORZĄDOWCY PIŁKI W RĘCE I RUSZAJCIE DO WRZEŚNI!
ZAPRASZAMY DO WRZEŚNI Szósty już rok z rzędu Urząd Miasta i Gminy we Wrześni będzie organizatorem Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w Siatkówce Plażowej. Zmagania pracowników samorządowych na wrzesińskim piasku tradycyjnie odbywają się pod koniec sierpnia na świetnie przygotowanych boiskach mieszczących się na terenie miejskiego basenu.
26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT