STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2015-04-18   SPALANIE NA POWIERZCHNI ZIEMI ...!
Od 1 lipca 2013 roku odpady z gospodarstw domowych tj. odpady zielone – resztki roślinności z ogrodów można bezpłatnie oddawać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Dopuszcza się możliwość kompostowania odpadów zielonych w kompostownikach znajdujących się na terenach nieruchomości. W związku z tym, że poprzednie przepisy przed 1 lipca 2013 r. dopuszczały spalanie resztek roślinnych na powierzchni ziemi w okresie od października do kwietnia informujemy mieszkańców o zmianie przepisów i w wielu przypadkach stosujemy pouczenia. Bezwzględnie natomiast karzemy tych, którzy na powierzchni zmieni oprócz resztek roślinnych spalają plastiki, opony czy materiały budowlane. Za spalanie odpadów śmieci na powierzchni ziemi grozi mandat karny w wysokości do 500 zł.
2015-04-13   ZMIANY W PRZEPISACH – KARTY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ...!
Najważniejsze zmiany, które weszły w życie 11 kwietnia 2015 r., czyli od soboty, dotyczą kwestii związanych z bezprawnym posługiwaniem się kartą parkingową przeznaczoną dla osoby niepełnosprawnej. Przykładowo kierowca, który zaparkuje swój pojazd na miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej i będzie przy tym bezprawnie posługiwać się kartą parkingową wystawioną dla tej osoby może otrzymać mandat karny w wysokości 800 zł. Za samo bezprawne posługiwanie się taką kartą grozi mandat karny w wysokości 300 zł.
2015-02-20   STRAŻNICY MIEJSCY INTERWENCYJNIE ...! (WYBRANE INTERWENCJE)
Za nieoznakowanie miejsca niebezpiecznego na chodniku (pozostawione elementy reklam ściennych, rusztowania) osoba (mieszkaniec gm. Żerków, l.45) prowadząca roboty remontowe w jednym z lokali handlowych na ul. Jana Pawła II otrzymała 50 zł. mandat karny kredytowany. Zobowiązano ją również do odpowiedniego oznakowania ww. miejsca. 11.02.2015 r...
2015-02-10   ŚMIECI W PRZYDROŻNYM ROWIE ...! SPRAWCZYNI UKARANA!
Strażnicy miejscy w dzisiejszym dniu (tj. 10.02.2015 r.) w godzinach przedpołudniowych na drodze prowadzącej z Nowej Wsi Królewskiej do Osowa ujawnili worek ze śmieciami domowymi. Wśród śmieci strażnicy miejscy ujawnili dowody, które doprowadziły ich do gm. Miłosław. 43-letnia sprawczyni zaśmiecenia nie kryła zdziwienia, ale szybko przyznała się do winy.
2015-02-10   POMOC OSOBOM BEZDOMNYM ...!
Podczas okresu zimowego strażnicy miejscy dokonują sprawdzenia miejsc, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, uzależnione od środków odurzających czy ewentualnie wyrzucone z miejsc zamieszkania z różnych powodów. Do naszych stałych punktów należą stare opustoszałe budynki (np. budynek za cmentarzem komunalnym), opustoszałe budynki mieszkalne, budynek spedycji kolejowej, ogródki działkowe, piwnice, klatki schodowe itd. W przypadku znalezienia w tych miejscach osób bezdomnych znajdujących się w stanie trzeźwym nasze postępowanie wygląda następująco: bezdomny odmawia pomocy, dokonuje wpisu do notatnika służbowego strażnika miejskiego, w godzinach pracy OPS-u – bezdomny (ostatnie zameldowanie w mieście i gminie Września) jeżeli wyraża takową chęć zostaje przewieziony do tej instytucji przez strażników miejskich, gdzie może złożyć wniosek (rozpatrywany natychmiastowo) o udzielenie schronienia w jednym ze schronisk, gdzie są wolne miejsca...
2015-02-10   KRONIKA STRAŻY MIEJSKIEJ - INTERWENCJE WYBRANE ...!
29-letni mężczyzna spożywał alkohol w miejscu objętym zakazem tj. na ul. Szkolnej. Za popełnione wykroczenie otrzymał 100 zł. mandat karny kredytowany. 02.01.2015 r. 23-letni właściciel psa z gm. Czerniejewo otrzymał 50-złotowy mandat karny kredytowany w dniu 05.01.2015 r. Pies (podwórkowy kundelek) biegał bez opieki na ul. Daszyńskiego. Psa złapał pracownik schroniska miejskiego dla zwierząt.
2015-02-10   SKAZANI POSPRZĄTALI DROGĘ NA WYSYPISKO ŚMIECI ...!
W związku ze zgłoszeniem Wiadomości Wrzesińskich o stertach śmieci (odpadów komunalnych, opon, części samochodowych) na drodze prowadzącej z Barda na wysypisko śmieci pod koniec stycznia osoby skazane będące pod nadzorem strażników miejskich uprzątnęły ten bałagan. Trzy osoby przez dwa dni pracy uzbierały ponad 40 worków pełnych śmieci.
2015-02-10   PIĄTY ŚMIECIARZ W TYM ROKU UJAWNIONY ...!
Dyżurny straży miejskiej w poniedziałkowe przedpołudnie otrzymał zgłoszenie telefoniczne o wyrzuconych workach ze śmieciami komunalnymi na drodze kolejowej w Gutowie Wielkim (przy torach kolejowych). Strażnicy miejscy podejmujący interwencję potwierdzili ten fakt. Dwa rozerwane worki zawierały odpady komunalne. Wśród nich znaleziono dowody potwierdzające dane osobowe sprawcy wykroczenia....
2015-01-30   UJAWNIONO CZTERECH ŚMIECIARZY W CIĄGU TYGODNIA ...!
Czterech śmieciarzy udało się ustalić strażnikom miejskim w styczniu! Akcja strażników miejskim rozpoczęła się od przypadkowo znalezionych śmieci na drodze prowadzącej z Ostrowa Szlacheckiego do Sokołowa. Worek, który leżał w rowie zawierał odpady komunalne. Jego właścicielką okazała się 48-letnia mieszkanka Wrześni. Otrzymała ona z rąk strażników 200 zł. mandat karny...
2014-12-15   PONAD 40 WORKÓW ŚMIECI ...!
Ponad 40 pełnych worków śmieci oraz opony i zużyty sprzęt AGD uzbierały osoby skazane wykonujące na rzecz gminy prace społeczne. Osoby te pod nadzorem strażników miejskich przez trzy dni porządkowały teren znajdujący się na tyłach ulicy Fromborskiej (odcinek drogi zamknięty łączący ul. Kaliską z ul. Wrocławską). To nie pierwsza taka akcja strażników miejskich w tym rejonie.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT