STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2008-09-17     KOŃ ODEBRANY WŁAŚCICIELOWI

Od dłuższego czasu na naszej stronie internetowej informowaliśmy Państwa o jednym z gospodarzy z Psar Małych, który nie panując nad pięcioma końmi wiązał je pętami ze sznurów, by te nie uciekały z pobliskiej łąki. Wiązanie pęt u jednego z koni doprowadziło do krwawiącej i głębokiej rany. Prowadzone rozmowy z właścicielem koni, starszym i niedołężnym mężczyzną niestety nie skutkowały. Nie mogliśmy dalej czekać. Staraniem strażników miejskich cierpienie i ból zwierzęcia dzisiaj znalazło w końcu swój finał. Poinformowany przez strażników miejskich o sytuacji zwierzęcia Burmistrz wydał decyzję o czasowym odebraniu konia właścicielowi. 

Pomocą w przewiezieniu konia i jego przechowaniem w stajni zajęło się gospodarstwo agroturystyczne "Na skraju lasu" w Nowym Folwarku. Do strażników miejskich już dochodzą sygnały i wstępne deklaracje osób i firm zainteresowanych pomocą dla gospodarza i jego koni. Padają słowa o rozbudowanie wybiegu dla zwierząt. Wstępne rozmowy już w poniedziałek. 
Wiemy, że decyzja o odebraniu konia gospodarzowi, którą dzisiaj wykonaliśmy jest słuszna i trafna, i mamy nadzieję, że właściciel zwierząt przemyśli swoje postępowanie i zrozumie, jakie popełnił błędy i będzie się starał je naprawić.

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT