STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2008-10-30     ODBLASKI NIE TYLKO DLA DZIECI!!!

Od 27 października w godzinach późnopopołudniowych oraz wieczornych strażnicy w ramach akcji "Bezpieczny rowerzysta na drodze" napotkanym rowerzystom przekazują kamizelki odblaskowe. Warunek jest jeden kamizelkę należy założyć i w ten sposób stać się natychmiast bardziej widocznym dla innych użytkowników drogi.

Przypominamy, że każdy rowerzysta poruszający się  na drodze po zmierzchu, musi mieć wyposażony rower w elementy odblaskowe. Należy pamiętać, że gdy nie spełnimy tego warunku będziemy widoczni dopiero z 20-30 metrów, a takiej odległości potrzeba , aby kierowca pojazdu jadącego z prędkością 60 km/h mógł się zatrzymać, natomiast w sytuacji gdy  posiadamy odpowiednie światła i elementy odblaskowe jesteśmy widoczni już z 130-150 metrów. W związku z tym kierowca samochodu ma czas na wyminięcie i ominięcie czy wyprzedzenie nas w bezpieczny sposób!!!

 Do dnia dzisiejszego rozdano już ponad 100 kamizelek. Strażników można spotkać najczęściej na ulicach miasta, w tym tygodniu akcja przeprowadzana będzie jeszcze na ulicy Kościuszki w kierunku cmentarza komunalnego oraz codziennie około godz. 22.00 pod innym zakładem pracy czy firmą, kiedy pracownicy kończą pracę na drugiej zmianie. Akcja na terenie miasta prowadzona jest przez strażników miejskich, natomiast w powiecie przeprowadzają  ją policjanci.

Fundatorem kamizelek odblaskowych jest wrzesińskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych " Drogowskaz".

Przypominamy, że wszystkie ofiary wypadków drogowych mogą liczyć na pomoc i wsparcie Stowarzyszenia, którego siedziba mieści się we Wrześni przy ul. Kaliskiej.

Wszystkich zainteresowanych rowerzystów, którzy jeszcze nie posiadają kamizelki odblaskowej w swoim wyposażeniu zapraszamy do Komendy Straży Miejskiej we Wrześni.

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT