STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2009-03-03     HODOWLA PSÓW POD WZMOŻONĄ KONTROLĄ STRAŻNIKÓW MIEJSKICH!

Strażnicy miejscy wspólnie z powiatowym weterynarzem na zgłoszenie poszkodowanej, której zakupiony szczeniak rasy Beagle zdechł po kilku dniach, skontrolowali hodowlę psów w jednej spod wrzesińskich miejscowości. Przeprowadzona przez mundurowych kontrola ujawniła bardzo złe warunki trzymania dziesięciu psów rasy Husky, Beagle, Cocker Spaniel, White Terier i mieszańca!     

Zabłocone wybiegi, duża ilość kału, zły stan bud, które są nieocieplone i za małe oraz ich niewystarczająca ilość to tylko nieliczne uchybienia właściciela hodowli. Strażnicy miejscy zwrócili również uwagę na fakt, iż za budę dla psów dodatkowo miała służyć plastikowa rura oraz obudowa lodówki!! Jak ustalono podczas kontroli właściciel hodowli psów przebywa w chwili obecnej poza granicami kraju. Natomiast właściciel gospodarstwa nie potrafił przedstawić ani dokumentów dotyczących hodowli, aktualnych szczepień i książeczek zdrowia psów. Sprawa jest w toku, dlatego też o dalszym losie zwierząt zadecyduje postępowanie wyjaśniające.

Z ostatniej chwili!

W dniu dzisiejszym zgłosiła się do nas osoba, która zobowiązała się dostarczyć w/w dokumenty oraz w trybie natychmiastowym zwiększyć ilość bud, ocieplić i wyremontować dotychczasowe oraz utrzymywać stałą czystość kojców.

  

 

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT