STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2009-03-23     WIDZISZ BAŁAGAN - ZRÓB ZDJĘCIE - PRZEŚLIJ JE DO STRAŻY MIEJSKIEJ!

Początek wiosny sprzyja pracom w ogródkach, piknikom na łonie natury, a także remontom w domach. Niestety wiąże się to również z nieprzyjemnym widokiem sterty śmieci, często pozostawionych przez tych "miłośników przyrody" w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Poczynając od luzem leżących papierków i butelek po napojach na ulicach miasta a kończąc na stercie worków pozostawionych w kompleksach leśnych.

Rozpoczynamy zatem na terenie Wrześni akcję pod hasłem "Dbajmy o czystość naszej gminy". Celem akcji jest uwrażliwienie lokalnej społeczności, na to co dzieje się wokół nas. Razem możemy dbać o czystość naszej gminy. Jeśli widzimy dzikie wysypiska śmieci, zaniedbaną posesję lub ciągły bałagan panujący przy pojemnikach na śmieci - zróbmy zdjęcie! Fotografię wraz z krótką informacją dotyczącą, gdzie została wykonana, należy dostarczyć drogą e-mailową (straz@wrzesnia.pl) lub osobiście do dyżurnego straży. Mundurowi podejmą działania zmierzające ku ustaleniu właściciela "śmieci" i zobowiążą go do natychmiastowego uprzątnięcia bałaganu! Każdy "śmieciarz" zostanie ukarany mandatem karnym!

PAMIĘTAJMY!

Od nas zależy stan środowiska, w którym żyjemy - my, nasi najbliżsi i zwierzęta. Dbając o porządek i czystość dbamy o komfort i bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci w czasie niedzielnych spacerów i wspólnej zabawy. Oddychajmy zatem świeżym powietrzem i cieszmy oczy budzącą się do życia przyrodą!            

st. str. Anna Hedrych Stanisławska

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT