STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2009-04-02     Z KART HISTORII STRAŻY MIEJSKIEJ ......!

Zapraszamy Państwa do wspomnień! Znaleziony przez naszego niegdyś ratuszowego kolegę "stary" artykuł Gazety Wyborczej z 1994 roku o początkach działalności Straży Miejskiej we Wrześni wywołał szereg sentymentalnych wspomnień ..... jak to "kiedyś" było! Od tego czasu minęło .... aż czternaście lat, zmieniły się czasy, zwiększyły obowiązki i zadania, odchodzili starzy strażnicy i przychodzili młodzi.

Dzisiaj jest nas dziesięciu. Posiadamy oznakowany pojazd służbowy, mamy własną zastrzeżoną częstotliwość radiową,  na bieżąco współpracujemy z różnymi służbami, nie tylko mundurowymi w kwestiach bezpieczeństwa społecznego, ale także tymi, które zajmują się bezpośrednio pomocą drugiemu człowiekowi. Doczekaliśmy się także oficjalnego "Dnia Strażnika Miejskiego", którego święto obchodzić będziemy 31 sierpnia! W tym roku minie nam siedemnaście lat ...... za rok osiemnastka, czyli  pełnoletność!

P.S.
Rozmawiając w "strażniczym" gronie czasami wracamy do tych zamierzchłych już czasów i wspominamy naszą pracę .... zastanawiamy się wtedy, jak wyglądał nasz służbowy dzień, kiedy nie mieliśmy w obowiązkach: schroniska, skazanych, profilaktyki szkolnej, strefy płatnego parkowania i wielu ...wielu innych zadań  ......................... :)

                                                                              st. str. Anna Hedrych Stanisławska

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT