STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2009-09-16     ZABIŁ I UCIEKŁ!

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu zwróciła się z prośbą do wrzesińskich strażników miejskich o zabezpieczenie i dokonanie zapisu na nośnikach danych (płyta DVD) nagrania monitoringu przemysłowego zainstalowanego na terenie miasta z okresu od godz. 0.00. dnia 11.09.2009 r. do godz. 15.00 dnia 12.09.2009 r. w związku z wypadkiem do jakiego doszło w miejscowości Spławie. 

Strażnicy miejscy wspólnie z ratuszowymi informatykami w ciągu dwóch dni skopiowali zapis obrazu kamery znajdującej się przy ul. Gnieźnieńskiej. Mundurowi pozyskali ponad 600 tysięcy zdjęć  z 15 - godzinnego zapisu, który utrwali na sześciu płytach DVD. Cały materiał został przekazany policji celem podjęcia dalszych czynności służbowych. Mamy nadzieję, że dzięki tym nagraniom uda się wykryć bezdusznego sprawcę śmiertelnego wypadku drogowego, który uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy dwójce młodych ludzi.

KOMUNIKAT POLICJI!

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie wyjaśniają okoliczności wypadku. W piątek późnym wieczorem na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Spławie zginęły dwie osoby, młoda kobieta i mężczyzna. Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt z policjantami prowadzącymi sprawę.

Policjanci ustalili, że do wypadku doszło prawdopodobnie już wieczorem w piątek 11 września po godzinie 22.50. Było to na drodze krajowej nr 92 wiodącej ze Spławia w kierunku Słupcy, na wysokości zabudowań znajdujących się kilkaset metrów od drogi.

Ofiarą wypadku okazał się 24 letni policjant z Poznania i jego 20 letnia znajoma. Funkcjonariusz był oddelegowany na okres letni do Słupcy. Pełnił tam służbę patrolową pomagając miejscowym policjantom.

Policjanci proszą wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu okoliczności wypadku, bądź osoby, które widziały we wskazanym miejscu i czasie pojazd jadący bez bocznych lusterek , o pilny kontakt pod nr tel. 063 247 24 58,  063 247-24-50 lub 997. Wszystkim zapewniamy anonimowość!

                                                                                                            A.H.S.

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT