STRONA GŁÓWNA: AKTUALNOŚCI

2009-10-08     RUSZYŁA BUDOWA MIASTECZKA ROWEROWEGO I TO PEŁNĄ PARĄ!

Wrzesińskie „Miasteczko Ruchu Drogowego” w swoim założeniu składać się będzie z ulic w skali zmniejszonej odzwierciedlając prawdziwe ciągi komunikacyjne. W projekcie uwzględniono różne skrzyżowania - równorzędne, z pierwszeństwem przejazdu, rondo, przejścia dla pieszych, parkingi, ósemka. Nawierzchnia miasteczka będzie wykonana z kostki betonowej bezfazowej w kolorze szarym. Topografia terenu (miasteczko umiejscowione jest w pięknej przyrodzie starego parku nad jeziorem, z zapleczem sportowym i historyczną nutą w tle) umożliwia zamontowanie ławek wśród starych drzew, na których będzie można  odpocząć i zregenerować siły.

Nadzór nad bezpieczeństwem uczestników rowerowych zmagań przez cały dzień sprawować będzie patrol interwencyjny strażników miejskich. Zaangażowanie funkcjonariuszy straży nie będzie obejmowało tylko kontrolę bezpieczeństwa, ale również sprowadzi się do przeprowadzania programów profilaktycznych obejmujących edukację rowerową np. „Bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły”, „Z odblaskiem żyje się dłużej – bądź widoczny”, organizację festynów, konkursów międzyszkolnych np. „Powiatowy Turniej Gimnazjów Wrzesińskich” oraz co najważniejsze czynne uczestnictwo w egzaminach na kartę rowerową. Strażnicy miejscy ponadto deklarują dalsze rozpowszechnianie akcji „Oznakuj swój rower przed kradzieżą”. Warto w tym miejscu wspomnieć, że prowadzona akcja przez strażników miejskich przyczyniła się do oznakowania ponad tysiąca jednośladów! Znakowanie rowerów odbywać się będzie bez pobierania opłaty! Przypominamy również, iż miasteczko rowerowe powstaje w wyniku porozumienia pomiędzy Burmistrzem Wrześni a Stowarzyszeniem Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych "Drogowskaz".

Jednym zdaniem na podsumowanie możemy powiedzieć, iż nasze "Miasteczko Ruchu Drogowego" spełniać będzie edukacyjne walory połączone z rekreacją i odpoczynkiem dla wszystkich naszych mieszkańców!

                                                                                                                           A.H.S.

AKTUALNOŚCI
+ PODSTAWY DZIAŁANIA
+ PRAWA I OBOWIĄZKI
+ KADRA
REALIZACJA KARY OGRANICZENIA WOLNOŚCI
+ PROGRAMY PROFILAKTYCZNE
+ SCHRONISKO MIEJSKIE DLA ZWIERZĄT
+ STRAŻ MIEJSKA W OBIEKTYWIE
+ ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
KTO MOŻE ZOSTAĆ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM
KONTAKT